Şimdi Ara

Am2 940 pin işlemci Am3 940 pin anakarta takılır mı.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Elimde Phenom X3 AM2 940 pin işlemci var bu işlemciyi AM3 DDR3 destekli 940 pin bir anakarata takabilir miyim..

• Hayır takamazsınız. DDR3 bellek kontrolcüsü yoktur 940 pin işlemcilerin.

Tersi durum olsaydı yani 938 pin bir işlemciyi DDR2 anakarta takabilirdiniz
  • tam modelleri versen iyi olur(işlemci ve anakart için) ama her durumda bahsettiğin işlemci x3 8xxx serisi ise (8450,8650 vb) ddr3 anakartta kullanamazsın çünkü bu işlemcilerde yanlızca ddr2 kontrolcü bulunur..farklı bir işlemciyi soruyorsan yada her durumda model bilgisi verirsen emin oluruz..

bir nokta daha var..asrock markasının hem ddr2 hem ddr3 ram slotu bulunduran anakartları var..dediğim x3 8xxx serisi ise bu anakartlarda çalışır ama yine ddr2 bellekler ile birlikte çalışır

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=5173
  • quote:

Orijinalden alıntı: usb2.0

tam modelleri versen iyi olur(işlemci ve anakart için) ama her durumda bahsettiğin işlemci x3 8xxx serisi ise (8450,8650 vb) ddr3 anakartta kullanamazsın çünkü bu işlemcilerde yanlızca ddr2 kontrolcü bulunur..farklı bir işlemciyi soruyorsan yada her durumda model bilgisi verirsen emin oluruz..

bir nokta daha var..asrock markasının hem ddr2 hem ddr3 ram slotu bulunduran anakartları var..dediğim x3 8xxx serisi ise bu anakartlarda çalışır ama yine ddr2 bellekler ile birlikte çalışır

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=5173

Anladım tmm saolun..yani sırf işlemci içinde ddr3 desteği olmadığı için am3 ü am2 ye takabiliyorken am2 yi am3 anakart a takamıyoruz..ama dediğin gibi ddr2 destekli am3 bir anakart bulunursa ddr2 ram le kullanabilinir..ya da komple satıp am3 phenom 2 almak daha mantıklı sanırım..ilginiz ve cevaplarınız icin saolun intel serisini komple biliyorum da bu amd deyince insanın kafası karsıyor 938 939 940 am2 si am3 bunlar da intel e dönemeye baslşadılar git gide..

• am2/am2+ olanlarda ddr2 bellek kontrolcü var (x2 4200,x3 8450 gibi)
    am3 olanlarda ddr2 ve ddr3 bellek kontrolcü birlikte var(athlon ll x2,x3,x4 yada phenom ll x2,x3,x4,x6 serileri yada sempron 140,145 vb)
    am3+ olanlarda ddr3 bellek kontrolcü var(fx serileri)

yinede model bilgisi önemli ve elde anakart varsa komple değişim daha mantıklı olur bencede..asrock u belki sadece anakart ihtiyacın vardır diye ekledim
  • quote:

am2/am2+ olanlarda ddr2 bellek kontrolcü var (x2 4200,x3 8450 gibi)
    am3 olanlarda ddr2 ve ddr3 bellek kontrolcü birlikte var(athlon ll x2,x3,x4 yada phenom ll x2,x3,x4,x6 serileri yada sempron 140,145 vb)
    am3+ olanlarda ddr3 bellek kontrolcü var(fx serileri)

yinede model bilgisi önemli ve elde anakart varsa komple değişim daha mantıklı olur bencede..asrock u belki sadece anakart ihtiyacın vardır diye ekledim

Peki bu amd lerde am2+ serisi için en iyi anakart hangisi nforce chipsetliler var ati chipsetliler var model marka olarak önerebilecğeiniz bir anakart var mı işlemci çok güzel çalışıyor ama anakart yetersiz kalıyor..ben ondan dolayı am3 anakart mı alsam diye düşündüm..
  • elindeki anakart nedir,neden yetersiz kaldığını düşündün?
  • quote:

elindeki anakart nedir,neden yetersiz kaldığını düşündün?

GİGABYTE M61PME-S2P AM2+

anakart gereksiz derece de ısınıyor..her yerine fan koydum gene de sıcaklıgı düşeremiyorum power suppyl ı da değiştirdim kalite gercek power denedim gene aynı sonucta chipset köprüleri üzerine sogutucu fanlar taktım gene değişmedi..birde anakart üstünde 2 tane satat 2 yuvası var abana 4 tame lazım o da ayrı bir sorun..
  • sıcaklık nedeni ile kapanma vs varsa sorun olur elbette ama sende durum nasıl bilemiyorum..kaç derece mesela?
  • quote:

Orijinalden alıntı: snooke

Elimde Phenom X3 AM2 940 pin işlemci var bu işlemciyi AM3 DDR3 destekli 940 pin bir anakarata takabilir miyim..

am3 938 pin hocam
  • AM3 lerde 940 pin olan hiç yok mu hepsi mi 938 pin li bunların..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.