Şimdi Ara

Amatör Kısa Film İçin 'Samsung HMX H200' Almayı Düşünüyorum?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Nette 550TL'ye buldum cihazı, sıfır, garantili ve mağaza ürünü. Amazon fiyatı 319$ yani 470TL. Bence fiyat/performans açısından iyi bir ürün gibi ama bu işin üstadı olmadığım için bir yanlış yapmak istemedim = )
    Sizlere bir sorup danışayım, önerilerinizi alayım istedim.

Ürünün eski FirmWare'sinde yani şu anda cihazda yüklü olan FirmWare'den kaynaklı bir sesde aşırı cızıltı ve de hızlıca ses tonunun yükselip azalması gibi büyük bir sorun varmış ama Samsung yeni bir FirmWare yayınlamış.
    Nette bu FirmWare'yi buldum. Bu yeni yazılım ile sesdeki bu sorun yok oluyormuş, ve ayrıca nette ayrıntılı bir FirmWare yükleme videosu da var. İlk başta bu yüzden almaktan vazgeçiyordum, sonra yeni FirmWare'yi buldum = )

Ürün Özellikleri:

-Model Adı HMX-H200
    -Kategori HD Memory Cam
    -Sensör Görüntü Sensörü BSI CMOS
    -Boyut / Piksel 1/4.1" / 3.32M
    -Lens Lens Schneider Kreuznach Varioplan-HD
    -Optik Zoom 20x
    -Dijital Zoom 200x
    -Kamera Sistemi Görüntü Sabitleyici Smart OIS (Akıllı Optik Görüntü Sabitleyici)
    -i.Scene Modu
    -Vizör LCD Ekran Boyut / Piksel 2.7'' / 230K
    -Bellek Medyası Bellek SSD Bellek
    -Kayıt Formatı Video Formatı (Flaş Bellek) H.264
    -Fotoğraf JPEG
    -Kayıt Kalitesi Süper İyi / İyi / Normal

-Çözünürlük Video (NTSC) [Full HD] 1920x1080 (60i)
    [HD] 1280x720 (60p)
    [SD] 720x480 (60p)
    Video (PAL) [Full HD] 1920x1080 (50i)
    [HD] 1280x720 (50p)
    [SD] 720x576 (50p)

-Fotoğraf Çözünürlüğü 4.7M (2880x1620)
    2M (1920x1080)

-Diğer Özellikler Zaman Aralıklı Kayıt
    -Edit intelli-studio
    -I/O Arayüzü HDMI, USB, USB Şarjı

*AV (Yalnızca Çıkış)
    *Aksesuar AC Adaptör / Şarj Aleti (AA-MA9)
    *Boyutlar (mm) 58.5 x 59.3 x 111.95

Önerileriniz nelerdir? Amatör olarak arkadaşlarla Kısa Film yarışmalarına katılabileceğimiz kalitede video çekimi olan bir kamera almak istiyorum. YouTube'daki videolarının kalitesi iyi gözüktü gözüme.
    Son söz sizlerin, fazla bir bütçem yok, o yüzden paramı berbat bir cihaza yatırmak istemiyorum. Lütfen yorumlarınız = (

Amatör Kısa Film İçin 'Samsung HMX H200' Almayı Düşünüyorum?

Nette kamerayı araştırırken bir özelliğini daha buldum:

-16:9 37mm Geniş Ekran

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amiralhack -- 27 Eylül 2010; 20:59:08 >

• Adı üzerinde, Amatör Kısa Film Yarışmasıysa işini görür elbette. Loş ışık, karanlık çekimler gibi mekanlara çok fazla girmezsen haydi haydi işini görür
  • Valla cevabınıza duacıyım, teşekkürler = )
    Kamera almaktan kısa dönemde vazgeçtim. Biraz daha bekleyip para biriktirip daha üst düzey birşey alacağım. Şimdi affınızla birkaç merak ettiğim soru daha var = )

1. Yakın bir arkadaşım yurtdışından EOS 550D getirtiyor, 5 güne gelmesini bekliyor. Ama arkadaşa şunu soramadım, bu makinede bazen orijinal 18mm-Xmm lensini satıp (geniş açıyı destekleyen lensini), içine daha ucuz uzak mesafe çekimler yapan Xmm-135mm lens koyuyorlarmış. Arkadaşa sorma fırsatım olmadı, bugün görünce soracağım. Eğer uzak mesafe lensle geliyorsa bu 550D için uyumlu geniş açı lenslerin fiyatları ne kadardır?

2.550D'de HD film çekmek makineye zarar verir diye yabancı forumlarda mesajlar var, doğruluğu nedir bilmem ama böyle yazışmalar var, gerçek midir? Ve Bu cihaz ile maximum 39DK FULLHD çekim yapılabilir falan demişler forumlarda, 39DK çektikten sonra ne kadar dinlendirmek gerekir makinayı? Kısacası Sizce bu makinayla 15-20DK'lık (Artık sahneleri de sayarsak 40DK'yi bulur sanırım) bir kısa film çekmek ne kadar doğru, makinaya bir zarar vermeleyim sonra = )

3.Class 6 bir kart, 1080-30P ve 720-60P'lik bir video için yeterli midir? Hangi markayı önerirsiniz?

Şimdiden cevaplarınıza teşekkürler ; )

• 1 ve 3 ü pas geçiyorum çünkü fiyat marka işlerinden uzağım ama 2. soruna şöyle diyebilirim; Makineye vereceği zarar ısınmadan kaynaklanıyor, yani çok uzun süreli çekemezsiniz ama bugün piyasada bir çok profesyonel yapım var 550D ile çekilen. Zaten çok uzun sahnelerle de işiniz olacağını zannetmiyorum. 550D ile amatör kısa film değil, Profesyonel uzun metraj bile çekebilirsiniz. Ki çekiyorlarda zaten, tek sorun dediğim gibi ısınma sorunu. Çok yüklenmemekte fayda var kanımca..
  • Yeniden teşekkürler, Karadeniz Otoyolu. Zaten dediğim gibi Kısa Film çekeceğiz, en en fazla 40DK tutar çekimlerimiz, zaten arada mekan değiştirme ve sahne için kamera açılarını değiştirme sırasında makine gerekli tatilinin yapar = )
    Diğer sorularımada cevap bulursam daha da sevineceğim = ) özellikle şu Class olayı 550D için orada dediğim gibi nasıl bir kart lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amiralhack -- 30 Eylül 2010; 15:11:28 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.