Şimdi Ara

AMD FARKI INANILMAZ ...........!!!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
1.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • sen ona mı takıldın yaw, ben onu hep yaparım, alışkanlık oldu artıkın ...
    bknz. specops'un diğer topicleri :p ...
  • DEBI DEBI HESAM 1M3 DEN GECEN SU MIKTARI NE OLACAK YAA?:)
  • DEBI DEBI HESAP 1M3 DEN GECEN SU MIKTARI NE OLACAK YAA?:)
  • ABI O BU DEILDE bu uzman nıckını nasıl deıstırecegız yav sıkıldım ...
  • yaf arkadaslar topıc uzayacak ama bır sorunum var...........

bu cıhaz ısındıgı zaman ...(herhalde..benım dusuncem) bırden takılıp donuyor ya ...anca gorevı sonlandır yapabılıyorum?....baska hıcbırsey yapmıyor??? ve bunu durduk yerde yapıyor???

amd, cıler ne dersınız abı....
  • amd ci değilim ama :p ... iyi bi fan alırsan sorunur düzelir diye düşünüyorum. AMD ile gelen fan lar bazı durumlarda yeterli olmuyo diye duydum ...
    hele sen de yarım saatlik nonstop işlemci kullanımı (render) yapıyosan sana da yetmeyebilir ...
  • debi: birim zamanda akan sıvı miktarı ...
    koçer ne bitirdin sen ? ısı proses filan mı :p ?
    ben enerji makinları düşünüyorum ama bakalım daha belli değil ...
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by ufcan</i>
    <br />:-))))
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>
    +1
    :)
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by specops</i>
    <br />yaw bi şey daha ilgimi çekti de o nasıl pentium3-800 dür ööle 6 yıllık ? :p ...
    bknz topic başı :p ...

Benim de dikkatimi çekmişti 6 yıl konusu. Yaklaşık beş buçuk yıl kadar önce Pentium II-233 almıştım. O zaman en iyi işlemci P2-300'dü sanırım. :)
  • *AMD*
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'>Yeni bir P4 makine alındığında, yani dual DDR,800 Mhz. FSB ve hyper-threading destekli, AMD 2.4+ geride kalıyor. Testler bunu söylüyor. AMD'nin teknolojisi geride kaldı ve software üreticileri Intel'e direkt destek veriyor (SSE2 desteği gibi).
    walla kusura bakma ama arada da 85$ fiyat farkı var[jwdwn].o işlemciyi alana kadar daha yüksek hızlı bi amd alırım daha iyi...
    ayrıca amd teknolojisi geride falan kalmadı.bence tam tersine intelin teknolojisi geride kaldı ki son bi yıldır hala 3 GHzlerde dolaşıyo(bkz. önceki postlar). amd yine geleneğini bozmayıp uygun fiyata 64 bit işlemci çıkarınca (ki pek de yakın bir gelecekte hem de 32 bit uyumlu...)o zaman görücez kimin teknolojisi geri kimn diil...

• AMD piyasaya adam gibi bişey sürse Intel cevapını verir, merak etme sen ...
    3200+ tan bir hafta sonrasında p4-3200 geldi ...
    intel çoktan 5ghz'i geçmiştir de arada rakip te yokken düşük işlemcilerden olabildiğince satıp cirosunu büyütmek istiyo, biraz da rekabet ve ekonomi okuyun arkadaşlar, sadece chip, pc magazine vs. okumakla olmuyo bu işler ...
  • intelin yaptıgı dıngıllıgı kendin agzınla soyledin specops.madem 5ghz islemcin var niye tuketiciyi bosyere oyalıyon?madem 5ghz islemcin var sur piyasaya sil amdyi ortadan.demekki ekonomi rekabet okumak degil biraz da "ahlak kuralları" okumak lazımmıs:)))
  • ahlak'la kim zengin olmus be abicim ? ne yazıkki durum bu
    + kimsenin alamıycağı işlemcileri piyasaya çıkarmak marifet değildir
    + rakipsiz kalırsa tekel olur, tekel üzerine yazılmış kanunlar var neden kendini zor durumda bıraksın? microsoftun durumunu cümle alem biliyor ...
    bence hiç te dingillik değil walla ...
    her işlemcisinden maksimum verim(para) almayı başarıyor böylece
    bugün 3 ghz i satabildiği kadar satacak yarın 4 ghz i satacak ertesi yıl 5 ghzi
    bugün 5 ghzi piyasaya sürse kim alcak 2 ghz - 3 ghz işlemcileri ? ...
  • SPECOPS....Abı bence bır amd cıhazın basına oturup bıraz ugras.....farkı en az benım kadar anlıyacaksın............sana cok kısa bır ornek vereyım

bızım sekreterde p4 2.4 var yenı alındı o cıhazda.....abı yan yana ikısındede auto CAD ,I ACIYORUM .......ıkısınıde aynı anda tıklıyorum .....benım makına [amd] 2sanıye ıcınde acarken p4 un acıp cızımı cıkarması ,tol abrların gelmesı falan fılan atam 6-7 sanıyeyı buluyor..abı

aynı zamanda 3d max, yapılan agır bır cızımı orbıt yapıp hareket ettırıken amd ,,harbı hıc zorlamadan,yaparken p4 gene zorlanıyor........

oyunlardan bahısetmeme hıc gerek yok herhalde...........

cs ye gırerken done tusunu tıkladıktan ,ınanılmaz bır kısa zamanda oyuna gırıyor....

ama p4 de ıse yok ,,secondmus,,,left mıs,,,sayfa acılacakmıs fln cok kasıyor makına kendını........amd savundugumdan fln deıl.....ama

AMD TEKNOLOJISI KESINLIKLE P.NIN KAT KAT USTUNDE ABI!!!!!

• <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by specops</i>
    <br />yaw bi şey daha ilgimi çekti de o nasıl pentium3-800 dür ööle 6 yıllık ? :p ...
    bknz topic başı :p ...

ahahahahahahahahahahahahahah
    6 yıl önce en yüksek işlemci p2-300 idi.
  • yaw, bişey sorcam, siz bu sekretere de geforce filan almadınız herhalde ? ...
  • C4UZMAN;

Sen bir bilgisayarı hızlı yapan sadece işlemci mi sanıyorsun? O sekreterin bilgisayarındaki Ram miktarı seninkisi ile aynı mı? Kullandığınız Sabitdisklerin Hızları, boyutları ve doluluk oranları aynı mı? Kullandığınız ekran kartları aynı mı?

Şunu unutma ki bu tür donanımları mümkün olduğu kadar eşitsiz koyarak Bir P4 3 ghz ya da Athlon XP 3000+'yı bile bir celeron 1 ghz'e geçittirebilirsiniz. Bu durumda Celeron Athlon'dan daha hızlı bizim şirketteki bilmem kim Athlon kullanıyor ama benim celeron dan yavaş kalıyor diyebilir miyiz?

Bence şuanda diğer donanımları eşit olan bir P4 2.4 Athlon 2400'ü her türlü geçer!

Saygılar!
  • Yawaş geçsin.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.