Şimdi Ara

AMD FARKI INANILMAZ ...........!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
1.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Beyler 3d tasrım ıcın bırde amd denemek ıstedım ve 6 yıllık ıntel pent.3.800 umden vazgectım adamlar geldı ısyerıne pc yı kurdu.....

valla patron soylemıs hala tam ozellıklerını bılmıyorum ama baktıgım kadarıyla
    AMD Athlon 2.4 yanı 2400 mus 128 mb g.force ekran kartı 512 ram 80 gb hardısc falan var sımdılık ,gordugum kadarıyla .....
    daha yenı kullanıyorum ama tek kelımeyle INANILMAZ BIR CIHAZ ABI.....

Super ya herkes gormemıs falan dıyecek ama bılmıyordum amd yı abı nasıl bır ıslemcı nasıl bır hız bu ya .....p3 le yarım saatte yaptıgım render ıslerını 10 dakıkada fln yapıyo ..oyun ları acarken takla atıyo ...korkunc hızlı bır makıne ..ya...ama bıraz fazla gurultulu (fan dan dolayı tabıı)ama ben bu gurultuye razıyım benım ıslerı bu kadar hızlı yapsında......kesınlıkle tavsıye ederım ,fıyatıda oyle fazla tuzluya gelmedı...muhasebecı nın dedıgıne gore 740 dolar falanmıs........daha cozmeye calısıyorum....haddee byyy[bandt]

• abicim,p3 le karşılaştırdığında tabi aşırı derecede uçar gibi hissedersin kendini ama onun dışında elbetteki athlon 2400 çok iyi bir işlemcidir.ama gerçek hızını p4 2400 ile karşılaştırarak anlarsin (denk bir işlemci ile yani) bu arada da yeni makinan hayirli olsun
  • 3d renderda amd xp2400 p4 2400 den cok daha iyidir.
  • :-))))
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by firstsoldier</i>
    <br />3d renderda amd xp2400 p4 2400 den cok daha iyidir.
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>

KESINLIK LE.......... DENEDIM VE GORDUM
  • Bu konu biraz karışık, hangi P4 2.4'ten daha iyidir. Kaç FSB. olanından? Ayrıca render edilen animasyonda kullanılan efekt vb.'de etkiler render süresini. Max kaç kullanılıyor? İşlemci Hyper Threading'li mi? Anakart nedir? Dual DDR var mı, FSB 800 destekli mi?

Yeni bir P4 makine alındığında, yani dual DDR,800 Mhz. FSB ve hyper-threading destekli, AMD 2.4+ geride kalıyor. Testler bunu söylüyor. AMD'nin teknolojisi geride kaldı ve software üreticileri Intel'e direkt destek veriyor (SSE2 desteği gibi).

Bu iş için bence P4.
  • p3 800 le AMD 2400+ karşılaştıran biş kişi daha :p ...
    allah akıl fikir versin ...
  • yani ekran kartı da geforce4 yalnız :p ...
  • adam keyıften 4 kose olmus ya ...........

Sana soyle anlatayım cops KARDESIM BEN P3 LE AMD YI KARSILASIRDIM CUNKI HAYATTA KI 2 BILGISAYARIM BU ...BENIMDE DEIL IS YERINI GERCI AMA...

HE KONUYA GELIYIM 17 SENE OKUL OKUDUM AMA PC LER HAKKINDA BILGIM PEK OLMADI KENDIM Makıne Muhendısıyım ,ama su anda 3d max falanda tasarlıyorum bp nın benzın ıstasyonları samph larını cızıyorum....[samph ne dersen bosver...]

yanı anlatmak ıstedıgım babam 18 yasında bana pc almadı dostum okul bıtıpde ıse gırdıkten sonra gordum bu alemı......p3 le amd yı kıyaslamam bırden performans artısı gormeme baglıdır...yanı?

he bu arad yukarı yazdıklarımda pc geldıgınde ılk gordugum ozellıkler o yuzden yazdım....ama komıkse ge force 4 ...yanı sana komık gelıyorsa zatı senın bı doktora malesef gorunmen lazım.......

anladın mı koc..........
  • ha bu arada unutmadan

AOERDURAK ARKADASIM FLN TARTISMAYA KATILMIS ...AMA HAKLI OLARAK CUNKI ADAM AYNI DILI KONUSUYOR BENLE ..BILGISI OLDUGU KESIN EN ..ONUN SOZLERINE SAYGI DUYARIM CUNKI,ADAM BIRSEYLER BILIYODA KONUSUYO....YA SEN?????????????

RENDER,FRAME,OPACITY.REFLN,OMNI,,,,,INPORT,EXPORT FLN....... EN AZINDAN TEMEL BIRSEYLERI OGRENIPTE,TOPICE KATILSAYDIN KUZU GIBI MELEMEZDIN.......

SIMDI ADAM YERINE KOYUPDA SENI BIRSEY SORSAM ÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖ DERSİN BOSVER......SEN ekran kartalrıyla fln ugras belkı ılerıde bu ısı tıcarete dokup,tezgahta 264mb Ge Force 8 fln satarsın....:)))
  • koçer ben 8 senedir bilgisayar kullanıyorum ...
    kusura bakma ama belki sizin tartıştığınız konuda bişey bilmiyorum ama en azından P3 800le AMD 2400+ arasındaki farktan haberdarım en azından :p ...
    ben de şu anda makine mühendisliği okuyorum ... yani 3D max ın ne olup ne olmadığını biliyorum RENDER,FRAME,OPACITY.REFLN,OMNI,,,,,INPORT,EXPORT FLN
    bahsi geçen programı kullanmaMAma rağmen ne olduğunu bildiğim şeylerle hava yapmayın bana :p

geforce 4 olayına gelince, p3800le amd2400+ karşılaştırman yetmemiş bir de amd nin yanında geforce4 koymuş öyle yarıştırmışsın demek istedim ...

bnmde eskiden p166 sistemim vardı ama hiçbir zaman kalkıpta vayy be bu p4 2400 de p166ya felaket fark atıyo deme ihtiyacı duymadım nedense
    artık sen neden duydun bilemiycem ? ...
  • p4 de 3 ghz de kaldı bir sene oldu neredeyse yeni işlemci yok.yok 400 fsb yok 533 yok 800 oyalayıp duruyorlar.insanlar neyi alacagını sasırdı.bence intel de tıkandı gibi geliyor.ama amd nin cok guvendigi yeni bir teknolojisi var;athlon 64bit...intelden daha karsılık gelmedi.hypertreading bilmemne gibi oyalama taktikleri yapıyorlar.amd de aynı seyi barton,tbred,thornton vb.gibi islemcilerle yapıyor ama dedigim gibi arkada guvendigi bir x86-64 bit teknolojisi var..
    ayrıca microsoft sırf bu amd nin 64 bit islemcileri icin bir isletim sistemi uzerinde calısıyormus.yanlıs anlama olmasın server icin degil ev kullanımı icin.
    bence amd iyi is yapıyor,intel ise her zamanki kullanıcı oyalamalarla devam ediyor...
    iyiki varsın amd diyorum cunku intelin kucagında oldugumuz gunleri de hatırlıyorum ben:)))
  • walla AMD bastırdıkça intelin fiyatları düşeceğine artıyor + AMD ucuzladıkça ucuzluyor ??? ben işin bu kısmını anlamıyorum ??? ...
  • yaw bi şey daha ilgimi çekti de o nasıl pentium3-800 dür ööle 6 yıllık ? :p ...
    bknz topic başı :p ...
  • Bende de hemen hemen aynı özellikler var yani cpu ve ram (ddr gerçi benimki) aynı.Eski pc celeron 466 ya baya hızlı :D
  • Bu arada amd çok ısınıyor ve 5 saat sonra donma yapabiliyor!! Onun içinhttp://www.ncstr.com daki fan'dan almayı planlıyorum..Ne dersiniz?
  • sen amd pen. falan bırak da gıdıp azcık debı hesapları falan yap comez....BEN SENIN YASINDAYKEN KOSKOCA CILER,TIPI SOGUTMALARIN PROJELERINI CIZIP DEBI HESAPLARI YAPARDIM..............................:))
  • dur daha yapacaz fizikten geçelim hele bi ...
  • BAK AMACIN NE SENI KIRMAK NE DE BIRSEYLERI ISBAT ETMEK DEILDI, SADECE BIRDEN GELEN BU BILGISAYARI DIGERINE GORE NE KADAR VERIM LI OLDUGUNU SIZINLE PAYLASMAKTI,BELKI YANLIS BIR KIYASLAMA YAPTIM ....AMA BUNUN YANITI SENIN VERDIGIN GIBI DIL CIKARTARAK FLN, DEILDE DAHA SAGLIKLI BIR, YAKLASIM OLABILIRDI DIYE DUSUNUYORUM ....AMA GENEDE BENIM TERS BIR YANIT VEYA SACMALADIGIM BIR YER VARSA OZUR DILERIM.........
  • EntereSan
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.