Şimdi Ara

AMD Opteron 165 yada Sandiego 3700+ ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar sizce Opteron 165 mi yoksa sandiego 3700+ mı?
    Opteron voltaj vermeden 2800 mhz çalışıyormuş,
    Sandiego ise 3000mhz günlükmüş.
    Board "MSI K8N Neo2 Platinum"
    Bir de Opteron 165'lerde hem tek çekirdek hem de çift çekirdekli 2 farklı model mi var?
    Ayrıca şuan ASUS v9999 6800 ULTRA AGP ekran kartım var.Değiştirmeyi düşünmüyorum çünkü bu kartı çok seviyorum.Özellikle tasarımı mükemmel :) Çift molexle zor besliyorum canavarı :)
    AGP board ve işlemci olarak en iyi seviyede ne tavsiye edersiniz?
    Değerli görüş ve önerilerinizi bekliyorum :)
    Şimdiden teşekkür ediyorum...

• Valla ikisi çok farklı işlemciler..Opteron 165 çift çekirdek (hepsi) san diego 3700 tek çekirdek..
    İkisini de zamanında kullandım.San diego oyunlarda daha iyi performans verir genelde..
    3700 'ün overclock kapasitesi de gayet iyidir..Genelde en 2500mhz'de çalışır rahatça..
    Opteron 165 de koduna göre gayet iyi overclock olur.Ama biraz şans işi..Ama server işlemcisi olduğundan oyunlarda biraz daha kötüydü bende sandiegoya nazaran( çift çekirdek
    olmasına rağmen)
    Agp board konusunda pek bi fikrim yok...
  • opteron 165 o kadar çıkmaz def. voltajla anca en iyi kodluları çıkar..+opteron 165 çift çekirdeklidir tek çekirdeği yok yani..tek çekirdekliler 144,146,148 diye gidiyo..150 li seriler var onlarda tek çekirdek sanırım..165,170,175,180 ve üstü çift çekirdekboard dersen agp olarak dediğin MSI Neo2 ile güzel değerler alanlar vardı..başka da bilmiyorum..sırf oyun içinse 3700+ alıp o/c yapman daha iyi olur ama diğer durumlarda opty 165 derim
  • deneme amaçlı opteron 165 de 2700mhz e voltajsız çıktım,sistem stabilitesi hiç bozulmadı.Opterona bence en iyi şu board gider
    Tıkla
  • şu an opteron165 işlemci kullanıyorum ve ancak 2.5 de stabil kalabildi(1.5v),yinede ara sıra takılma oluyor.en son 2.7 gördüm 1.55v
    tabi bu işlemcinin kodundan kaynaklanıyor büyük ihtimal
    bana kalsa 3700 alırım,ama illa çift çekirdeğe ihtiyacım olur dersen biraz daha araştır diğer işlemcileri
  • Opteron 175 i maksimum 1.6V ile 2.9Ghz'e çıkarabildim. Birde Ocz ddr550 ramler ile deneyecem.
  • Eskiden olsa 3700 sandiego takıyor olurdu opteron 165'e aradaki saat farkı yüzünden o da. Ama şimdi zaman çift çekirdek zamanı.

Bakın ben 3500+ venice(2,2 ghz, 640k) ile min 24 fps alıyordum Company of heroes'da, imzamdaki sistemde ekran kartı 580/1380 olarak. Opteron 165 taktım hemen bir daha test ettim oyunu min fps 1,8 ghz'de çalışan opteron ile 35 fps'ye çıktı yine ekran kartı 580/1380. Yani işlemciyi overclock edip 2500-2600 seviyesine çeksem kim bilir kaç olacak siz hesap edin.

Demem o ki bundan sonra çıkacak her ne uygulama olursa olsun çift çekirdek desteğiyle gelecek ve tek çekirdek sistemlere baya bir takacak. Arkadaşım uygun fiyata bulduysan bence opteron'u kaçırma.

Birde madem sıfır anakartda alacaksın sakın pahalı bir agp anakart alma. Zaten eninde sonunda Pciex'e geçeceksin. 100 ytl'lik bir anakart işini görür. Ama illa overclock yapacam diyorsan sen bilirsin. Bana opteron bu hızda yetiyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.