Şimdi Ara

AMD Phemom II x2 560(B60) Prime95 Testi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Phemom II X2 560 BE işlemcim var. GF615m-p33 v2 Nvidia yongali anakartta çekirdek açarak B60 haline gelen işlemciye Windows Xp 32 bit yükledim Prime95 ile (BLEND) stabilite testi yaptım.6 saat boyunca hata vermeden devam etti. Testi kendim sonlandırdım. Sonra Windows 7 kurmaya çalıştım, ancak sürekli mavi ekran hatası aldım.
    Sorum şu:
    Sorunun nedeni işlemci ise neden?
    XP de sorunsuz çalıştı ,hem Aida64 yazılımı stabilite testini hemde Prime 95 testini sorunsuz atlattı.

GF615m-p33 v2 ve Foxcoon A7DA-S 3.0 anakartlarda bu hatayı aldım.Anakartlara son bios versiyonlarını yükledim.

Ramlar toplam 10 GB olan Kingston CL9 2GB ramler.

Bana yol gösterecek arkadaşlardan yardım bekliyorum.Teşekkürler.

• üstat, 2 çekirdekken w7 yükleyip kurulum sonrası x4 yapmayı denedin mi?
  • Evet Hakan bey denedim.Mavi ekran ve restart atıyor.Xpde her türlü testi geçiyor. Bende anakarta yordum. Ancak şuda var. Amd Phemom II X2 550 var. Her iki anakarttada sorunsuz çalışıyor 4 çekirdekli olarak.YOrumunuz için teşekkür ederim.
  • @hakanbaran'ın dediği yöntem ile çalışması gerek benim eskiden dükkanda kullandığımız makinada da aynısı olmuştu o.c u geri çekip format atınca düzeldi ama sizde sorun daha farklı.Biosu direk resetleyip deneseniz ?
  • İKi çekirdekte sorunsuz kuruyorum. Windows 7 yi. Acaba anakartlar B60 işlemciyi desteklemiyor mu? diye düşündüm. Her türlü denedim ama bir türlü çözüm bulamadım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.