Şimdi Ara

AMD Ryzen 5 3600 için Anakart ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba Amd Ryzen 5 3600 için sorunsuz anakart (Max limit 800 civarı) ve ram ne tavsiye edersiniz ? Teşekkürler.

• MSI B450-A Pro max
    MSI B450 GAMING PLUS MAX

bunlardan biri

ve

ram olarakta G.Skill Flare X F4-3200C16D-16GFX. ram'in qvl listesinde anakartların bulunduğu %100 uyumlu ram.
  • MSI Max serisi anakart alırsan, işlemciyi kullanmak için BIOS güncellemesi yapmak zornda kalmazsın.

• MSI tarafında Tomahawk Max'tan daha iyi B450 anakart yok. Ve Asus TUF B450 Pro Gaming anakartın B450 Tomahawk Max'tan daha iyi olduğunu arkadaş konu açıp anlatmıştı. ASUS'tan şaşmayın derim. Hepsinde bu sorun var diyemeyiz ama ASUS anakart ile ısınma sorunu yaşayan duymadım görmedim. MSI bu konuda biraz sabıkalı. Konu linkini bulabilirsem atayım.
  • https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/141323302
    Şu konuyu inceleyin derim. Kendim de kullanıyorum r5 3600 ile sorunsuz. İlerde 4000 serisi çıktığında 4700x takabileyim diye bu anakartı aldım.
  • hocam asus tuf 450 pro alın geçin derim dehset bi anakart.arkadaslar onermis zaten.
  • Tekos kullanıcısına yanıt
    Asus tuf b450 pro
  • Kesinlikle Tomahawk Max:

• B450 Pro
  • En ucuz b450 Ryzen 3000 Ready anakarti alin gecin. 3600 icin hicbir farki yok.
  • Fiyat olarak aşabilir fakat kampanyalı filan bulursan rog strix b450-f öneririm. Ben şahsen çok memnunum
  • Bu anakartı almalısın hiç birşey olmasa iki tane m2 slotun var.

Mesela ben pro müzik dinleyeceğim elimde kaliteli dac var msi optical out koymamış yahu asustada yok ama spdif var asusta 5 dolarlık brakete bakar msi da bunun için optical out çıkışlı ses kartı alman lazım .. Daha çok eksisi var yormayın artık.

Msi b450 ciler yormayın artık.

AMD Ryzen 5 3600 için Anakart ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 23 Şubat 2020; 23:45:52 >

• Merhaba, herkese yanıtları için çok teşekkür ederim. Konuyu takip ediyordum ama bazı durumlardan dolayı beklemeye almıştım. Aşağıdaki ürünleri aldım. Umarım sorun yaşamam.

(TUF B450-PRO GAMING)
    ASUS TUF B450-PRO GAMING AMD B450 Socket AM4 Ryzen DDR4 4400(O.C)MHz M.2 Anakart

(CMK16GX4M2E3200C16)
    CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance Siyah DDR4 3200Mhz CL16 Dual Kit Ram

(100-100000031BOX)
    AMD Ryzen™5 3600 Soket AM4 + Wraith Stealth 3.6 GHz 32MB 65W 7nm İşlemci
  • Bende size kesinlikle TUF B450 PRO yu önerecektim. Almışsınız bence çok doğru bir kara diğer parçalarda oldukça iyi ürünler. İyi günlerde kullanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cho35

Bende size kesinlikle TUF B450 PRO yu önerecektim. Almışsınız bence çok doğru bir kara diğer parçalarda oldukça iyi ürünler. İyi günlerde kullanın.
    Teşekkür ederim . Yazan arkadaşlar iyi yönlendirdiler sagolsun. Anakart için çok olumlu yorumlar var. Sadece Ram uyumu konusunda bazı çekincelerim var. Anakart QVL listesinde bu ramler yok.
    Bir diger çekincemde Ocz Fatal1ty 550W psu kullanıyorum yarı moduler. Bu yeni sistemimde ekran kartı olarak arkadaştan yeni aldıgım ve hiç kullanılmamış ASUS GTX 980 Ti STRIX OC var bu psu bunu karşılarmı onu merak ediyorum.@münşi @gmyo31 @Burak.bb @Desxz @ruzgarnufel @Timeguard

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tekos -- 26 Mart 2020; 0:44:24 >

• ben şuan prime b450m-k kullanıyorum , bence senin için bu model yeter. b450 de msı almanı tavsiye etmem asus daha stabil ve ram desteği 4400.
    ha en iyisini sorarsan b450 içlerinde tuf b450-pro forumdada konusu var.
  • B450
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankaraps3

ben şuan prime b450m-k kullanıyorum , bence senin için bu model yeter. b450 de msı almanı tavsiye etmem asus daha stabil ve ram desteği 4400.
    ha en iyisini sorarsan b450 içlerinde tuf b450-pro forumdada konusu var.
    Tuf B450 Pro aldım zaten , şu an için memnunum.
  • B450 tomahawk max alabilirsin
  • Tekos kullanıcısına yanıt
    Aynı işlemciyi ben de almayı düşünüyordum fakat ana kart konusunda kafam karışıktı açıkcası bu konuyu bulmak bana çok iyi geldi. Hali hazırda herhangi bir sorun yaşamadınız umarım. Ben ekran kartı olarak amd 5700 xt düşünüyorum, oyunla çok alakam yok açıkcası arada belki o da çok nadir benim için video kalitesi çok önemli özellikle 4k hdr içeriği sorunsuz oynatabilecek ve tv yada monitöre kayısız aktaracak bir sistem arayışı içerisindeyim. Tavsiyeye ziyadesiyle ihtiyacım var. yardımcı olursanız sevinirim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.