Şimdi Ara

amd xp+ 2000

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ya arkadaslar ben ınt cafede amd xp+ 2000 kullanıyorum anakartılarım asus a7n266vm. Ama makınalar son 1 haftadır asırı takılmalara ve kılıtlenmelere basladı. Mbm yukledım ve ıslemcıler normal kullanımda (internet chat olayları) 51C oyunlarda 61C sıcaklıkla calısıyor. Islemcılerın userlerınde amd fon ve sogutucuya sahıp. Termıklerın ıslevını yıtırdıgını dusunerek termıklerını tekrar uyguladım ama 2C derecelık bı dusus elde ettım. Acaba bu ısı sorununu nasıl yenebılırım? Bu arada wın98 se kullanmaktayım. Kasaların ıcınde on ve arkada 1 er adet 8cm fan olmasına ragmen bu sorunu yasamaktayım. Bana bu konuda yardım edebılırmısınıs?

• daha iyi hawa akımı lazım demek yaa yeni fan alcan yada ne biliiim hawa akımını kesen yerleri toplican
  • kasa da
    1- önden giriş
    2- arkadan çıkış
    3- ortadan çıkış
    olayını yapabilirsen olur. ön ve arka zaten vardır. bir de tam psu+cpu yu ortalayan bir fanı kasanın yanını modifiye edersen olacak. yaz geldi artık.
    (ısınmayı tetikleyen en büyük unsur cpu nun psu ya çok yakın olması.)
    anlattığım olay test edildi. 62 dereceden 52 dereceye indi.
  • kasayı iyi havalandırman lazım bunlarda.. ve fanları değiştir.. Çünkü box fan tam küfürlük birşey.
  • kasayı iyi havalandırman lazım
    yan tarafa bi fan içeri doğru koy
  • bencede yan fan içeri olmalı bence öne koymak işe yaramaz hdd ısıtır o havayı

bende de 2000+ vardı ısı yüzünden sattım oyunda 64c oluyordu
  • Soyledıklerınısı uygulayacagım tavsıyeler ıcın saolun. Aslında ben ıslemcı fanlarını Cooler Master Aero 7 Liteıle degıstırmek ıstıyordum. Acb ıse yararmı?
  • bilmem ama işe yararsa haber ver
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.