Şimdi Ara

Amerikadan Pio vsx-1020-K

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Amerikadan pio vsx-1020-k almayı düşünüyorum, forumda baya araştırdım ve keyman2'nin değerli yorumları ile almaya karar verdim diyebilirim, yinede kafama takılan 1 kaç soru sormak istiyorum. Bu cihazın manuelinde " Power Requirements: AC 120 V/60 Hz " yazmakta, kullanabilmem için trafo almam lazım bunu biliyorum, yanlız okuduğum bazı konularda sistemden uzağa konulmasında fayda olacağı, frekansların sisteme ve kablolara parazit yapabileceği yazmakta (ups için bile aynı şey deniyor bazı konularda). Bu doğrultuda bu işin doğrusu ve mantıklı olanı nedir ? Yardım rica ediyorum tecrübe etmiş arkadaşlardan.

Ps : Cihaz Türkiyede 2500 TL, Amerikada 600 TL :)
    Ps² : Cihaz Amerikadan gelen 1 arkadaşım aracılığı ile gelecek, bu yüzden gümrük vs sıkıntı yaşanmayacak
    Ps³ : Sistemin önüne monster hts1000 (akım koruma ve filtrasyon prizi) koyacağım, bu doğrultuda bu trafoyuda bu prize gireceğim değil mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: lordgreyfurt

Merhaba arkdaşlar,

Amerikadan pio vsx-1020-k almayı düşünüyorum, forumda baya araştırdım ve keyman2'nin değerli yorumları ile almaya karar verdim diyebilirim, yinede kafama takılan 1 kaç soru sormak istiyorum. Bu cihazın manuelinde " Power Requirements: AC 120 V/60 Hz " yazmakta, kullanabilmem için trafo almam lazım bunu biliyorum, yanlız okuduğum bazı konularda sistemden uzağa konulmasında fayda olacağı, frekansların sisteme ve kablolara parazit yapabileceği yazmakta (ups için bile aynı şey deniyor bazı konularda). Bu doğrultuda bu işin doğrusu ve mantıklı olanı nedir ? Yardım rica ediyorum tecrübe etmiş arkadaşlardan.

Ps : Cihaz Türkiyede 2500 TL, Amerikada 600 TL :)
    Ps² : Cihaz Amerikadan gelen 1 arkadaşım aracılığı ile gelecek, bu yüzden gümrük vs sıkıntı yaşanmayacak
    Ps³ : Sistemin önüne monster hts1000 (akım koruma ve filtrasyon prizi) koyacağım, bu doğrultuda bu trafoyuda bu prize gireceğim değil mi ?

Öncelikle nazik tavrınız için tşkler sadece bildiğim kadarını dilim döndüğünce paylaşmaya çalıştım .

Şu yorumunuza cevaben : Ps³ : Sistemin önüne monster hts1000 (akım koruma ve filtrasyon prizi) koyacağım, bu doğrultuda bu trafoyuda bu prize gireceğim değil mi ?

böyle bir priz koydugunuzda eger prizin nigmetlerınden faydalanacak ısenız voltaj duşurucuyu 120-220 cevırıcı ,evdeki prize, bu prizi(monster) voltaj dusurucuye avr ve dıger 120v cıkıslı cıhazları ıse bu monster prıze takacaksınız ama sıkıntı su sadece 120 v olanlar takılabılır .
    dıger turlu evdekı prıze monsterı monstere voltaj dusurucuyu avryıde voltaj dusurucuye takmalısınızkı monsterde bos kalan dıger cıkıslar 220 v kalabılsın ama bu durumda da voltajı sadece voltaj dusurucuye kadar flıtre etmıs olursunuz lakın avr nın zaten kendı ıcınde bır trafosu var ve kac volt veya Hrz olursa olsun fılıtre etme ve regule etme ozellıklerı kesınlıkle vardır en azından flıtre ve belırlı bır voltaj dengesını tolere etmesı kesın vardır .

SOn karar sızın

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.