Şimdi Ara

Amfisiz hoparlör tavsiye (sistem tamamlandı) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
25.384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Sağolun teşekkür ederim. Başta coaxiel alırsam yoğun tiz olursa pişman olurum diyordum. Bu 4 yollu hoparlörler, orjinal tweeterlar olmasına rağmen beklentilerimin üstünde çıktı. Yani işin aslı, eğer anfi olmayacaksa coaxiel hoparlör, tabi mümkünse 3 veya 4 yollu olanlardan.
  • hayırlı olsun Allah daha iyilerini nasipetsin
  • hakancekic88 kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam Allah razı olsun.
  • Coax hoparlör ve düşük rms 30-40w sadece teyp için idealdir.
    Siz kötü bir hopalör almamışsınız,,, ben arkadaşıma ucuz olsun diye coax aldım, ki en ucuz marka 120-130tl civarı.
    70-80 tl ye buldum dedim yani çok ses değil işi görülsün.
    markası beyz di galiba, 16cm arkalara taktım, öndeki orjinal fabrika çıkışları güzel çalıyor, arkadakiler sanki bağlı değil,
    ne yapacaz ne edecez derken, başka markanın en ucuz ürününü aldık ve sesler yerine geldi.
  • Emin-Firtina kullanıcısına yanıt
    Çoğunlukla anfisiz sistem için coaxiel hoparlör tavsiye ediliyor. Tabi benim çekincem vardı. Acaba yoğun tiz olur mu diye.

Ses sistemcinin biri bana tavsiye olarak Raymos RYM 5502 veya Kamosonic KS 167 önerdi. Birinin bassları daha yumuşakken diğerinin mid performansı iyi dedi. Yani hoparlörlerde kullanılan malzeme falan ses ritmini etkileyebiliyor. Benim aldığım hoparlörler konusunda eski orjinalleri aramadım. Bu sıkıntıyı çeken çok kişi var. Keşke almasaydım, orjinaller daha iyiydi diyen de vardı.
  • Roadstar RDH654XR media markt e bulamadım siz nasıl aldınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • özbekli35 Ö kullanıcısına yanıt
    Son bir tane kalmıştı hocam, onu da ben aldım. Alternatifi birebir aynı olan Korax (Hitech) HT616 var.

Başka sitelerdeki Roadstar RDH654XR fiyatlarIna şimdi baktım. 190 lira olmuş.

Goldmaster RM-6994 modeli yine bir tane kalmıştı 130 lira. Alıp köşeye atayımmı dedim, baktım satılmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Savunmadım Çıkar Göster -- 15 Mart 2020; 18:34:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Savunmadım Çıkar Göster

Son bir tane kalmıştı hocam, onu da ben aldım. Alternatifi birebir aynı olan Korax (Hitech) HT616 var.

Başka sitelerdeki Roadstar RDH654XR fiyatlarIna şimdi baktım. 190 lira olmuş.

Goldmaster RM-6994 modeli yine bir tane kalmıştı 130 lira. Alıp köşeye atayımmı dedim, baktım satılmış.
    Şu an soundmagus 17c 300 vat 80 rms var bu component teybe bağlayınca iyi olurmu yoksa bunun yerine coaxial bir hoparlörmü takmak lazım

Anfi yoksa coaxiel hoparlör uygundur. Bendeki hoparlörler 35-40 rms civarı, tabi bir 80 rms Soundmagus ile karşılaştırılamaz.

Teyp Pioneer Alpine falansa takın, muhtemelen kaldırır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Savunmadım Çıkar Göster

Anfi yoksa coaxiel hoparlör uygundur. Bendeki hoparlörler 35-40 rms civarı, tabi bir 80 rms Soundmagus ile karşılaştırılamaz.

Teyp Pioneer Alpine falansa takın, muhtemelen kaldırır.
    Teyp orjinal

Bunu teybe bağlasam ses kötümü olur acaba şimdi birde hoparlör masradı etmesem

Elinizde hoparlör var ise deneyin, tiz hoparlörler ile 1 tık daha iyi çalacağı kesin, fakat bass hoparlörün Rms sinin yüksek olması, sesi 1 tık düşürebilir,,, haa teybin ses çıkış tepkisi iyidir, hoparlörü iyi sürer, seste iyi olur.
    Teyp yanar, ses çıkmaz demiyoruz,,, deneyiniz

• Savunmadım Çıkar Göster kullanıcısına yanıt

Aynı arayistaydim. Aracim Honda Civic fd6. Sizinki gibi onlerde küçük iki tweeter, on ve arkalarda çifter hoparlör var. Ön taraftakilerden birisi patladığı için günlerdir araştırıyorum. O kadar kafam karıştı ki ne alacağıma karar veremedim. Olumlu yorumlariniz sebebiyle aynı hoparlörden bir çift siparis verdim. Geldiginde montajını yapıp buraya ben de yorumlarımı yazarım. Benzer durumda olanlara katkısı olur belki

• Etzel_13 kullanıcısına yanıt

Şimdiden hayırlı olsun. Tekrar fiyatları kontrol ettim, baya bi uçmuş. Memnuniyetim halen geçerli. Eğer o zamanlar bütçem yetseydi en güzeli;ön kapılara bir çift mid hoparlör, bagaja da kendinden amfili subwoofer mesela Alpine Swe-815. 3 tane hoparlör yani, yalın sadelik...

Mevcut orijinal teyp için amfi olmadan düşük bütçeye güzel bas, mid ve tiz ses için en güzel çözüm coaxiel hoparlör çözümüne gittim.

Orijinal hoparlörler kağıt koni oluğu için hep ıslanmış ve pert olmuşlardı.Arka paspaslarda sürekli bir ıslanma hakimdi. Arkaya oturanlar ıslatıyor sanıyordum.

Amfisiz hoparlör tavsiye (sistem tamamlandı)

Plastik koni olduğu için zarar görmemişti ama arka paspaslar ıslanmaya devam ediyordu. Kapı su giderleri tıkalı değildi. Su ekstra olarak mıknatıs etrafından da içeri giriyordu.

Çözüm olarak; parkelerin altına serilen beyaz şilteyi külah gibi yaptım. Hoparlörün mıknatıs kısmını, arkasını korumaya aldım.

Amfisiz hoparlör tavsiye (sistem tamamlandı)

Artık paspaslar ıslanmıyor. Yağmur yağdığında veya araç yıkandığında hoparlörler de ıslanmıyor. Sac ile hoparlör arasında şilte, kasnak gibi oldu.

• Savunmadım Çıkar Göster kullanıcısına yanıt

Elinize sağlık. Araç marka-modeli neydi sizin?

• Etzel_13 kullanıcısına yanıt

Fiat Linea. Hepsiburada Roadstar için yazılan yorum bana ait değildir. Amfisiz hoparlör tavsiye (sistem tamamlandı) Ben MediaMarkt üzerinden almıştım.

• Biraz geç bir dönüş olacak
    Hoparlörleri taktım. Aracın orijinal hoparlorleri ile kıyaslayacak olursam eğer ; bass frekanslarda genel volume olarak biraz zayıf kaldı ancak orta ve üst frekanslarda yeterli bence. Ses kalitesi gayet güzel, parlak bir ses karakteri var. Fiyatına göre gayet tatmin edici.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.