Şimdi Ara

Anadolu Lisesinden Fen Lisesine Geçiş?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
16.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar iyi bir anadolu lisesinde 11. sınıftayım.bazı nedenlerden dolayı (okul puanı, son sene eğitimi) özel bir fen lisesine geçmek istiyorum (ışık fen lisesi)
    mümkün değil dediler sizede sormak istedim.çünkü yeni sistemde aynı statüdeymiş anadolu ve fen liseleri.teşk.

• Yapay Zekanın Yanıtı

Anadolu Lisesinden Fen Lisesine Geçiş

Anadolu Lisesi öğrencileri, belirli şartları sağlayarak Fen Lisesine geçiş yapabilirler. Bu şartlar arasında şunlar yer almaktadır:

• Ancak 9. sınıf öğrencileri geçiş yapabilir.
    • 9. sınıfın ilk dönemi sonunda not ortalamanızın en az 85 olması gerekir.
    • Fen ve Matematik derslerinizden en az birinden yıl sonu notunuzun 90 veya üzeri olması gerekir.
    • Sınıfınızdan ilk %20'lik dilim içinde yer almalısınız.
    • Geçiş için müracaat etmeniz gerekir.

Geçiş başvuruları, il/ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerine yapılır. Başvuruların değerlendirilmesi sonrasında, şartları sağlayan öğrencilere Fen Lisesine geçiş hakkı verilir.

Fen Lisesine geçmek, öğrencilere daha ileri düzeyde bir eğitim almaları ve üniversiteye hazırlanmaları için fırsat sağlar. Fen Lisesi müfredatı, matematik, fen ve teknoloji alanlarında daha derinlemesine bilgi edinilmesine yöneliktir. Bu da öğrencilerin gelecekteki kariyerlerinde başarı sağlamaları için gerekli bilgi ve becerileri kazanmalarına yardımcı olur.

Anadolu Lisesinden Fen Lisesine geçiş şartlarını yerine getiren öğrencilerin, başvurularını zamanında yapmaları ve geçiş hakkı kazanmaları durumunda bu fırsatı değerlendirmeleri önerilir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • yukarı+
  • Fen lisesine geçmek isteyen ama geçemeyen bir arkadaşımla konuşurken öğrendim. Anadolu lisesinden fen lisesine geçiş yokmuş.
  • özel okulda bilmiyorum ama normal fen liseleri direk taban puana bakıyorlar yanılmıyorsam.yerleştiğin yılki puanın o okulun taban puanından yüksek olması gerekiyor sanırım.
  • Işte taban puanından ne kadar yüksek olursa olsun puanın, geçiş yok ne yazıkki.
  • özel fen liseside imkansız dimi? nyse inş. aobp ler daha düşer :S
  • fen lisesinden mezun olan biri olarak söyleyebilirim ki ne fen lisesinden anadolu lisesine,ne de herhangi bi liseden fen lisesine geçiş vardır.Çok isteyen arkadaşların fen lisesinden düz liseye geçtiği görülmüştür.Fen liseler arası geçiş de zordur(nakil gibi sebeplerle yatay geçiş yoktur)İşte o zaman o fen lisesinin taban puanına ve açık kontenjan olup olmadığına bakılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: adbulamadımki
    fen lisesinden mezun olan biri olarak söyleyebilirim ki ne fen lisesinden anadolu lisesine,ne de herhangi bi liseden fen lisesine geçiş vardır.Çok isteyen arkadaşların fen lisesinden düz liseye geçtiği görülmüştür.Fen liseler arası geçiş de zordur(nakil gibi sebeplerle yatay geçiş yoktur)İşte o zaman o fen lisesinin taban puanına ve açık kontenjan olup olmadığına bakılır.

Fen lisesinden A.Lye geçiş var. Adem Tolunay A.L son sınıftayım. Bu sene Yusuf Ziya Öner F.L'den bi arkadaşım geldi sınıfa. Son sınıfta böyle karar almış adam.
  • Valla ben geçmek istediğimde düz lise olur denmişti ancak.Ve sınıftan 8 arkadaş son sene düz liseye geçip ea lık seçti.
  • Fen lisesinde sınavsız alan Anadolu lisesine geçiş var mı? Var ise neye göre alıyorlar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.