Şimdi Ara

Android Batarya Rehberi ve Sorun Çözümleri (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
303
Cevap
46
Favori
6.929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: drainBamaged

System uygulaması olarak kurmayı denediniz mi? Ekranda gördüğüm mesaj onu öneriyor çünkü. En üstteki butona tıklayınca ne oluyor?

Yazdım ya hocam, ona tıklayınca kurulmuyor, alttaki linkten sistem dosyaları vb. geliyor. Onları yerine koymak gerekiyor ama canımı sıktı bu iş. Kırk farklı şeyle uğraştırdı.
  • arandur kullanıcısına yanıt
    Sildim gitti ;)

admin'e bir tavsiye... Site sizin olabilir ama icerikler yazan kisiye aittir ve dilediginde silinmesini talep edebilir. Bir uye mesajlarimi silmek istiyorum derse, destek talebine cevap verme tenezzulunde bile bulunmadan destek talebini kapatmayin. En azindan kibarlik yapip bir cevap verin. Oturup script yazmak zorunda kalmayalim.

drainBamaged

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drainBamaged -- 8 Aralık 2016; 8:17:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Kısmetsizlik olmuş.

Siz bu programı boşverin, Play Store üzerinde Wakelock Detector isminde bir program var. Onun Root sürümü var. Onu kurup bir dener misiniz?

O sorunsuz çalışıyor şimdilik. Bir gün boyunca kullanayım, buradan sonuçları paylaşırım.
  • Hocam sadece samsung cihazlar için değil heralde bu uygulama konuda samsung harici cihaz görmedim

• Arkadaşlar merhaba.
    Androidte yeniyim. Pil tüketimi ile alakalı bende sizin gibi araştıyorum sürekli.
    Uygulamalar kısmından programlara baktım. Ne kadar şarz tüketimi yapıyorlar. Tam dolu şarzdan 22.30 da çektim. Telefonu sürekli kullanıyorum bu saate kadar %77 şarz var.
    Uygulamalarda kullanmadığım 2 program dikkatimi çekti.
    Gear vr service ve samsung mirrorlink 1.1.
    Devredışı bırak seçenekleri yok. Her ikisinde de son şarzdan itibaren %3 pil kullanıldı yazıyor.
    Ben bu kullanmadığım 2 programı nasıl devredışı bırakabilirim. Eğer program vasıtasıyla ileyse ücretsiz olan bir program var mı.
    Yardımcı olursanız sevinirim.

• Burberrys42 B kullanıcısına yanıt
    Sildim gitti ;)

admin'e bir tavsiye... Site sizin olabilir ama icerikler yazan kisiye aittir ve dilediginde silinmesini talep edebilir. Bir uye mesajlarimi silmek istiyorum derse, destek talebine cevap verme tenezzulunde bile bulunmadan destek talebini kapatmayin. En azindan kibarlik yapip bir cevap verin. Oturup script yazmak zorunda kalmayalim.

drainBamaged

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drainBamaged -- 8 Aralık 2016; 8:17:33 >
  • Mirketsesii M kullanıcısına yanıt
    Sildim gitti ;)

drainBamaged

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drainBamaged -- 8 Aralık 2016; 8:17:27 >
  • drainBamaged D kullanıcısına yanıt
    Tesekkirler en yakin zamanda ben de deneyecegim

• quote:

%87 uyuma oranı fena bir oran değil.

Düzeltilebilecek şeyler var gibi yine de.

Bir tanesi, mmc0_detect olarak geçen wakelock.

SD kartınızın yedeğini alıp, formatlayıp, yedekleri geri kopyalayıp tekrar rapor alma şansınız var mı?

Diğeri de, "Smart Stay" özelliğini kullanıyor musunuz? Hani gözleriniz ekrana baktığı sürece ekranın uyanık kalması durumu. Onu bir kapatıp tekrar rapor alır mısınız?

ssp ile başlayan 2 tane wakelock var, onları halledebilirsek size ekstradan bekleme süresi olarak döner.

Facebook kullanıyor musunuz? Kullanmıyorsanız ve VR da kullanmıyorsanız, "com.facebook.appmanager" uygulamasını dondurur musunuz?

Son olarak da "Alarms" ekranının ilk satırında çok batarya kullanan uygulama nedir? İsmi görünmüyor.

Merhaba hocam yaptığım işlemleri sırasıyla yazıyorum ve raporları ekliyorum
    1- Sd kart formatlandı.
    2- smart stay siz yazdığınız zaman bile kapalıydı.
    3- facebook uygulamasını kullanmıyorum.. Com. Facebook ile başlayan uygulamayı döndürdum. Gear vr kullanıyorum onun servislerine dokunmadım.
    4- alarmlar menüsünde ki fazla şarj harcayan şey yine ilk sırada raporda tekrar göz atabilirsiniz.
    Teşekkürler. Yanıtlarınızı bekliyorum

Bu mesaja eklenen görseller:

Android Batarya Rehberi ve Sorun ÇözümleriAndroid Batarya Rehberi ve Sorun ÇözümleriAndroid Batarya Rehberi ve Sorun ÇözümleriAndroid Batarya Rehberi ve Sorun ÇözümleriAndroid Batarya Rehberi ve Sorun ÇözümleriAndroid Batarya Rehberi ve Sorun Çözümleri

• Teşekkürler hocam

Android Batarya Rehberi ve Sorun ÇözümleriAndroid Batarya Rehberi ve Sorun ÇözümleriAndroid Batarya Rehberi ve Sorun ÇözümleriAndroid Batarya Rehberi ve Sorun Çözümleri

• Sony Xperia™ M5 kullanıcısıyım.

Beyaz dengesi batarya ömründe iyileştirme yapar mı? Sonuçta bembeyazdan biraz daha koyu bir tona geçiliyor. Fakat gündüz de beyaz dengesi ayarı değiştirilmiş ekranı görebilmek için parlaklığı daha çok açmak gerekiyor. Bu da batarya ömrünü azaltır diyebilir miyiz? Evet yorumları alalım bu beyin fırtınası karşısında :)

Benim beyaz denge ayarım R:255 G:127 B:0

Sebebi de şu: iPhone'da Night Shift olayı var. Ekranı gece turuncu yapıyor ve ekrana bakarken eskiye nazaran uyumayı kolaylaştırıyor. Sony Xperia™ M5'te en turuncu verdiğim ayarlar ile mümkün. Keşke beyaz dengesinde iPhone'daki gibi zamanlayıcı olsa da gece devreye girse.

İkinci sorum şu: Otomatik parlaklık kapalı ve parlaklık sonuna kadar kapalı fakat beyaz dengesi yaptığım halde yine göz alıyor. Şu ekranı daha fazla kısma şansımız yok mu? Ben bu mesajı yazarken dahi %5 yedi yahu.

• Galaxy S7'de WiFi ile bagliyken

- 2.4 GHz veya 5 GHz'den bagli olmaniza
    - Bulundugunuz ortamdaki WiFi yogunluguna
    - Icinde bulundugunuz networkteki cihazlara ve cihaz sayisina

Bagli olarak stand by batarya omrunuz kisaliyor. Inanmasi guc ama gercek. Ofiste bunu farkettigimde ufak bir arastirma yaptim, yabanci forumlarda gercekten benzer gozlemleri olan kisilere rastladim. Tesaduf olamaz.

Daha onceki hicbir telefonumda bu durumu gozlemlememistim. Belki de yeterince dikkat etmemis olabilirim.
  • Elleriniz dert görmesin hocam emeğinize sağlık

• semih01sem S kullanıcısına yanıt
    play.google.com
    Bluelight Filter for Eye Care - Auto screen filter - Apps on Google Play
    https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.ne.hardyinfinity.bluelightfilter.free

Bu uygulama ile saatli yapabiliyorsunuz :)

• Resim yukleyemiyorum. Gönder e basıyorum. Yuklediginiz resimler bunlar diyor orda kaliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: davutoglu46

Teşekkürler hocam

Android Batarya Rehberi ve Sorun ÇözümleriAndroid Batarya Rehberi ve Sorun ÇözümleriAndroid Batarya Rehberi ve Sorun ÇözümleriAndroid Batarya Rehberi ve Sorun Çözümleri

Hocam buna da bir yorum yapsanız

• Daha önce yazıldı mı bilmiyorum ama bazı İngilizce terimlerin Türkçesi şöyle:

Build number: derleme numarası
    Usb debugging: usb hata ayıklama
    Revoke USB debugging authorizations: usb hata ayıklama yetkilendirmelerini iptal et

Bu arada komut satırında mevcut konumu değiştirmek için "cd" komutunu kullanmak gerekiyor. Mesela masaüstüne gitmek için "cd Desktop" yazıp entera basıyorsunuz.

• Ben de bir yorum alabilir miyim? Mobil veri bağlı wifi, bluetooth, senk. kapalı durumda.

Android Batarya Rehberi ve Sorun ÇözümleriAndroid Batarya Rehberi ve Sorun ÇözümleriAndroid Batarya Rehberi ve Sorun ÇözümleriAndroid Batarya Rehberi ve Sorun ÇözümleriAndroid Batarya Rehberi ve Sorun ÇözümleriAndroid Batarya Rehberi ve Sorun Çözümleri

• Bu değerler iyi mi. Daha fazla ekran süresi almak için ne yapabilirim.

Android Batarya Rehberi ve Sorun ÇözümleriAndroid Batarya Rehberi ve Sorun Çözümleri

• Normal şarz ile sonuçlar şu şekilde.
    Normal mi s7 edge ile. Daha fazla ekran süresi alabilir miyim. Görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim.
    Konum açık, senkronizasyon kapalı, wifi açık , mobil1-2 saat açıktı. Uyuduğum esnada güç tasarrufuna aldım. Yüzde 3 yüzd 4 gitmişti. Always on kapalı.

Android Batarya Rehberi ve Sorun ÇözümleriAndroid Batarya Rehberi ve Sorun Çözümleri

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.