Şimdi Ara

ANKARA MALTEPE PAZARI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ANKARALILIAR bılıyosunuz maltepe pazarı yenıden acıldı.ben gıtmedım gıdenlere sorum su ankı durum nedır,
    neler satılıyor ve eskı gunlerı gıbı canlımı:::

• Yapay Zekanın Yanıtı

Ankara Maltepe Pazarı

Ankara'nın en ünlü ve hareketli pazarlarından biri olan Maltepe Pazarı, şehrin kalbinde yer almaktadır. Maltepe semtinde her hafta kurulan pazar, taze ürünler, uygun fiyatlı kıyafetler ve çeşitli ev eşyaları arayan kalabalıkları kendisine çekmektedir.

Pazar, meyve, sebze, et, peynir ve baharat gibi her türlü taze ürünü uygun fiyatlarla sunmaktadır. Yerel çiftçiler ve üreticiler, taze ve mevsimlik ürünlerini doğrudan tüketicilere ulaştırmaktadır.

Maltepe Pazarı, aynı zamanda uygun fiyatlı kıyafetler, ayakkabılar ve aksesuarlar için de popüler bir destinasyondur. Pazarcılar, her yaştan ve her bütçeye uygun çeşitli seçenekler sunmaktadır. Ayrıca, ev eşyaları, mobilyalar ve antikalardan oluşan geniş bir yelpaze de pazarda bulunabilir.

Pazar, ulaşım açısından da oldukça elverişlidir. Metro ve otobüs hatları pazara kolay erişim sağlamaktadır. Ayrıca, pazarın yakınında bol miktarda park yeri bulunmaktadır.

Ankara Maltepe Pazarı, taze ürünler, uygun fiyatlı ürünler ve hareketli bir atmosfer arayanlar için ideal bir destinasyondur. Haftalık alışverişlerinizi yapmak, pazarlık yapmak veya sadece şehrin canlılığını deneyimlemek için harika bir yerdir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • nerede açıldı? haberim yoktu
  • hadi ya nerde
  • Eski havagazı fabrikası (Maltepe Migros'un yanında Gazi Üniversitesiydi galiba oranın yanındaydı) yıkıldı yerine modern Maltepe Pazarı açıldı. Daha önceden söylemiştim bunu ben. Hatta pazar gnü konserle açtılar. Daha düzgün olacağa benziyor. Uğramak lazım yarın.

Yeni Maltepe Pazarı açılıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi ANFA Genel Müdürlüğü’nce EGO Genel Müdürlüğü’nden kiralanan eski havagazı fabrikası alanında yapılan yeni Maltepe Pazarı, 8 Temmuz Pazar günü açılıyor.

ANFA Genel Müdürü Ferhat Ertürk, yeni pazarın, Celal Bayar Bulvarı ile Tok sokağın keşistiği köşede, eski havagazı fabrikası alanında 10 bin 300 metrekare yüzölçümlü arsa üzerinde planlandığını söyledi.

Ertürk, pazarda prefabrik nitelikte 9 metrekare kullanım alanı olan 454 stant bulunduğunu belirterek, "tüketim malları teşhir ve satış merkezi" olarak düzenlenen pazarın, 8 Temmuz Pazar günü hizmete açılacağını bildirdi.

Alanda projelendirilen satış merkezinde, stantların yanı sıra 2 kafe, 2 büfe, 1 mescit ve 2 otopark bulunduğunu anlatan Ertürk, pazarın modern tasarım ve peyzaj uygulamalarıyla halkın alışveriş yaparken aynı zamanda dinlenebileceği açık ve kapalı mekanları da içerecek şekilde planlandığını söyledi.

Ertürk, "Mağduriyetlerin giderilmesi amacıyla pazarda bulunan 454 standın 414’ü eski Maltepe Pazarı esnafına, 40’ı ise yanan Modern Çarşı’nın esnafına kiraya verildi" dedi.

KAMERALI GÜVENLİK

Esnafla yapılan kira sözleşmelerinin 31.1.2009 tarihinde sona ereceğini vurgulayan Ertürk, şöyle devam etti:

"Pazarda, faaliyet gösterecek tüm işletmecilerin, sözleşme gereği ticaret kanunları çerçevesinde faaliyetlerini sürdürecekler. İş yeri açılması için temini yasal zorunluluk olan küşat, ruhsat ve vergi levhası gibi belgelere sahip olmayan ve yazar kasa kullanmayan işletmelerin faaliyetlerine izin verilmeyecek. Üretilen çözümün süreklilik arz etmemesine rağmen hayata geçirilen projenin içinde çocuk oyun alanlarından, çocuk bakım ve emzirme odasına kadar birçok gereksinime karşılık verebilecek üniteler yer alıyor."

Ertürk, müşterilerin ve esnafın güvenliğinin sağlanması amacıyla kameralı güvenlik sistemi oluşturulduğunu, alan içinde zabıta ve polis için yer tahsis edildiğini söyledi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ünal -- 10 Temmuz 2007; 1:45:21 >

• evt orası ıyı anlatmıssınız eskıden en sık gıttıgm yerdı ora kapanınca insan yüzü görmez olmuştum şimdi hayırlısı
  • oh be sonunda kavuştuk korsan cennetine
  • eski yerimi yani ben tam anlayamadımda
  • quote:

Orjinalden alıntı: ae_

eski yerimi yani ben tam anlayamadımda

Yok eski yeri değil.

Eski pazarın ordan bayağı gidiyosun Tandoğan'a doğru. tandoğana giderken sağ tarafta bi Migros var. Onun yanında veya yakınında diye hatırlıyorum. Gar tarafına geçtiğinizde yanında gazi Üniversitesi Opet istasyonu falan var. Yeri bence çok iyi olmuş. Güvenlik birimlerinin olmasıda avantaj.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ünal korkmaz

quote:

Orjinalden alıntı: ae_

eski yerimi yani ben tam anlayamadımda

Yok eski yeri değil.

Eski pazarın ordan bayağı gidiyosun Tandoğan'a doğru. tandoğana giderken sağ tarafta bi Migros var. Onun yanında veya yakınında diye hatırlıyorum. Gar tarafına geçtiğinizde yanında gazi Üniversitesi Opet istasyonu falan var. Yeri bence çok iyi olmuş. Güvenlik birimlerinin olmasıda avantaj.

teşekkürler tarif için yarın bir uğramak lazım
  • yaşasıııııııın mabede kavuştuk sonunda!!!
    FORZA KORSAN
  • gidenlerden hbr bekliyoruz
  • Şöyle'de tarif edilebilir;
    Gazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık fakültesinin yanına düşüyor..
    Hemen yanında Opet benzin istasyonu var..

Bu arada açıldı diye hemen gitmeyin..Hergün yanından geçiyorum, mallar yeni geliyor..
    Eskisi gibi dandik brandalarla kaplı bir yer değil artık..Düzenli, temiz olacak gibi..
    Ama korsan cenneti zaten maltepe pazarı eski zamanlarındada bitmemişmydi..
    Zabıta bunların gözünü epey korkutmuştu..El altından tırsa tırsa satıyorlardı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LSG -- 10 Temmuz 2007; 13:11:45 >
  • Korsan,yasal olmayan ve tütün ürünleri satmak yasaklandı.Yeni yerinde 450 dükkan mevcut ve evinide ki interneti kullanarak hangi dükkanda hangi ürünlerin satıldığını görüp pazara gittiğinizde hiç aramadan netten baktığınız dükkana gidip ürünü satın alabilirsiniz.

Yeni maltepe pazarının ulaşımı eski yerinden daha rahat oldu.İstenirse sıhhiyeden yürüyerek yada maltepeden sokak arasından geçilebilir.Tren le gelen olursa gardan tandoğan alt geçidi yada yine yenişehir istasyonunda inerse (sıhhıye) yürüyerek ulaşabilir.

Sağlıcakla.
  • quote:

Orjinalden alıntı: erman90

yaşasıııııııın mabede kavuştuk sonunda!!!
    FORZA KORSAN

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.