Şimdi Ara

Ankara nasıl bir yer ? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Başlarda biraz sıkıcı gelsede zamanla alışıp sevdiğim şehirdir. ucuz yerler de vardır lüks mekanlarda. aradığım herseyi çok rahat buluyordum bu yönünü çok severim. parkı-havuzu-barı vs. sosyal anlamda gayet iyidir. havaları kışın buz gibi yazın çok sıcaktır. sonbaharda sabah buz gibi öğlen çok sıcak olur.. Tuhaf mevsimi vardır. Ama herşeye rağmen güzeldir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.B.V.

Eskisehire gore pahali, sıkıcı, ulasimi sorunlu, melih gokcek var

İzmir'e gore sıkıcı, deniz yok, insani kaba, melih gokcek var

İstanbul'a gore sıkıcı, deniz yok, havasi kotu, melih gokcek var.

Kisaca, melih gokcek'i seviyorsan git.

Bahceli'si tunali'si iyidir.

1- Eskişehirden her anlamda daha iyi bir şehir. Sonuçta başkent arayıpta bulamayacağınız birşey yoktur Ankarada.

2- İzmire göre sıkıcı olabilir fakat ulaşım anlamında her türlü daha rahat ve iyi. Gökçek ile ne derdin var ? Emin ol İzmir belediyesinden daha fazla çalışıyor Ankara belediyesi.

3- Deniz olmayınca ne oluyor ? 15 yıldır Ankaradayım denizin eksikliğini çekmedim, ha denizli şehirde de yaşadım ama olmazsa olmaz birşey değil.

Arkadaşın sorusuna gelirsek; öğrenci için açık ara en iyi şehirlerden birisidir, ulaşım diğer şehirlerden daha ucuz ve rahattır, trafik İstanbulun yarısı kadar yoktur. Eğlence hayatı İstanbul ve İzmir kadar olmasada gayet iyidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Donanım

quote:

Orijinalden alıntı: K.B.V.

Eskisehire gore pahali, sıkıcı, ulasimi sorunlu, melih gokcek var

İzmir'e gore sıkıcı, deniz yok, insani kaba, melih gokcek var

İstanbul'a gore sıkıcı, deniz yok, havasi kotu, melih gokcek var.

Kisaca, melih gokcek'i seviyorsan git.

Bahceli'si tunali'si iyidir.

1- Eskişehirden her anlamda daha iyi bir şehir. Sonuçta başkent arayıpta bulamayacağınız birşey yoktur Ankarada.

2- İzmire göre sıkıcı olabilir fakat ulaşım anlamında her türlü daha rahat ve iyi. Gökçek ile ne derdin var ? Emin ol İzmir belediyesinden daha fazla çalışıyor Ankara belediyesi.

3- Deniz olmayınca ne oluyor ? 15 yıldır Ankaradayım denizin eksikliğini çekmedim, ha denizli şehirde de yaşadım ama olmazsa olmaz birşey değil.

Arkadaşın sorusuna gelirsek; öğrenci için açık ara en iyi şehirlerden birisidir, ulaşım diğer şehirlerden daha ucuz ve rahattır, trafik İstanbulun yarısı kadar yoktur. Eğlence hayatı İstanbul ve İzmir kadar olmasada gayet iyidir.

İnsanlari yanlis yonlendirmemek adina bu alintiyi yapiyorum.

Hayatimin 10 yilini ankarada, 10 yilini istanbulda, 5 yilini eskisehirde gecirdim. 5 yil eskisehirde okudugum surece ankaraya, istanbula ve izmire gidip gelmeye devam ettim. Buna gore okuyun bos konusmuyorum.

1- Eskisehir, Ankaraya fark atar fark. Arkadaslarimin %90'i ankaradan gelme. Ve eskisehirde okul bitince ankaraya donecekleri zaman depresyona girdiler. Ankara bogucu ve sıkıcı bir sehir. Gorece olarak degil. Ulasim gece biter. Eskisehirde ise ogrenciysen evin merkezde olur. Hicbir ulasima muhtac kalmazsin.

Tercih sizin tabii ki. Ama ben her yerde maganda kıro ve apaci gorecegim bir sehirde okumaktansa her yerde benim gibi ogrencilerin oldugu bir sehirde okumak isterim. Ve okudum da.

2- Bana okudugunu anlayabilen insan lazim. Ben İzmir'in ulasimi Ankara'dan daha iyi demis miyim ? Eskisehiri kultur baskenti yapan bir adamla twitter kuklasi bir adam gozumde bir degildir. Cok net. Caliyor ama calisiyor agggbiii'ciler uzak dursun.

3- İlk medeniyetler suyun etrafinda kurulmustur. Deniz hayattir her seydir. Huzurdur. Kafa dinlemektir. Kizilay'da tunali'da kafa dinleyebiliyorsan o kafayi bize de yolla.

Ogrenci icin acik ara en kotu sehirlerden birisidir. Ulasim eskisehire gore cok pahali ama sorunsuzdur. Evet. Saolsun melih bey basit adam. Baskente 2 hat dosemis. Kafalar karismiyor trafik yoktur. Cunku istanbulun nufusunla ankaranin nufusu bir degil.

Eglence hayati kismina kahkaha attim. Ankara'da okuyanlar eskisehire geliyor haftasonu gece hayatina. Eskisehirde spr, kafe pi, wiggle, 222, hayal, buda gibi mekanlar var iken, ankarada if, ogrenciler icin passage falan var.

Buyurun passage'in son haline ;http://m.haberler.com/baskent-te-cinayet-7616420-haberi/

Ankarada egleneceginz yerler genelde boyle olacak. Cunku ankara'da silahli magandalar cok. Belki 5 yil vurulmadan eglenebilirsiniz eger sansliysaniz.

Eskisehir'de spr var mesela. 5 yildir hic silahli saldiri olayi duymadim. Sadece ogrencilerin ve erasmuslularin geldigi bir club dusunun. Akil var mantik var. Bu konuda eskisehir ve ankara kiyaslanamaz bile.

Edit; ankara eglence hayati hakkinda fikir edinmeniz icin ;

https://eksisozluk.com/21-agustos-2015-ankara-passage-silahli-saldirisi--4891827

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.B.V. -- 23 Ağustos 2015; 14:53:15 >

• En basta da dedigim gibi m. Gokcek seviyorsaniz gidin.

Magandaysaniz gidin.

Aktrollseniz gidin

Ogrenciyseniz kacin kacin.

• quote:

Orijinalden alıntı: sinanergin55

Tam memur şehri hocam.Havası kuru.Kışın g.tün donar.Otobüs şöförleri kaba.Yerli halkı genel olarak kaba.Arkadaş ortamın varsa sıkılmazsın.Diğer büyük şehirlere göre daha ucuz.

Ya bence genel olarak suni bir şehir diyebilirim.

yerli halkı kaba demiş sanırsın adam danimarka'da yaşıyor, ülkede efendi adam mı var?

dostum ankara öğrenci şehri, bir istanbul değil istanbul veya eskişehir'de okumuyorsan ankara öğrenci için ideal bir şehir. Akşama kadar internet başında takılıp ama ankara'da yapacak birşey yok yeaa diyenlere takılma bu kadar üniversitenin olduğu şehirde sıkıntı yaşamazsın

• rahat bence tam yaşanmalık şehir ama semtine göre değişiyor tabii. çevren olursa her türlü vakit geçirip eğlenebilirsin. mevsimleri cins ve dudak kremi taşıman lazım havası çok kuru
  • Ölmüş ama gömmeyi unutmuşlar. Öyle bir şehir. Gerçekten şehirde ruh denen şey yok.
    Herkes memur, akşam 5'de daha bir ölüyor şehir.

Yani eğer sakin bir yer olsun, aradığım herşeyi de bulayım diyorsan, evet güzel bir şehir. Ama dışarı çıktığımda böyle kendimi canlı hissedeyim şehrin enerjisiyle diyorsan, bayağı bir yanlış seçim.
  • Paran varsa her yer güzel

• Ya çok seversin, ya nefret edersin. Ama Bilkent Ankara'nın Monte Carlo'su. Bilkent'e ayak uydurursan sıkılmazsın.

Öğrenci için güzeldir. Eskişehir'den sosyal hayat olarak geridedir nüfusun çoğunluğu öğrenci değildir ama üniversitelerin kalitesi o açığı kapatır.

Ulaşım kolaydır kafan karışmaz. Ama bi saatten sonra ulaşım aracı bulamazsın malesef.

Soğuktur. Hatta baya soğuktur. Ama kışın kar yağdığında çok güzel olur. Çile çekersin ama huzur bulursun o soğukta.

Bir kere sevdin mi tam seversin emin ol. Yukarıdakilere bakma. Ne bekliyorlardı? Sanki bana ülkenin dört bir yanı Las Vegas.

Bütçen ne olursa olsun kendine göre yerler vardır. Çok lüks yerler de, arkadaşlarınla oturup 10 liraya akşama kadar oturup muhabbet edeceğin yerler de.

Yine yukarıda gece kulüplerini saymışlar falan, eğlence anlayışın gece içip s*çmak değilse çok güzel eğlenirsin Ankara'da. Yeter ki yanında senin gibi dostların olsun. Öğleden sonra Seğmenlere oturursun bu mevsimde, akşam kalkar Adnan Kahveci'ye gidersin Batıkent tarafında oturuyorsan. Sabaha kadar muhabbet edersin. Ankara arkadaşlarınla muhabbetin, arkadaşlığın şehridir. Makyajlı insan dolu kulüpleri güzel değildir.

Sıkıldıkça Anıttepe'ye gidersin. Yürüyüş yollarında, parklarda oturup Anıtkabir'i izler düşünürsün. Denizi yoktur ama Anıtkabir'i vardır. Onu izlerken de huzur bulabilirsin balık değilsen. Aradığın her şeyi -deniz hariç- bulabilirsin Ankara'da. Diğer şehirlerden eksiği sadece denizdir, fazlası çoktur.

Çok güzel bir üniversitede okuyacaksın değerini bil. Şehri ve Bilkent'i sevmeye bak. Bilkent anlatıldığı gibi herkesin Ferrari'ye bindiği bir yer değil. Her türlü insan bulursun. Kendine göre arkadaş edinirsin merak etme. Eğer iyi de anlaşırsanız Ankara sana çok güzel gelir. Hele bir de aşık olursan.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.