Şimdi Ara

Ankara nasıl bir yer ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Güzel. Başkent falan böyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: osuruktanmadalya

Güzel. Başkent falan böyle.

Öğrenci için nasıl bir şehir hocam maddi anlamda
  • Eskisehire gore pahali, sıkıcı, ulasimi sorunlu, melih gokcek var

İzmir'e gore sıkıcı, deniz yok, insani kaba, melih gokcek var

İstanbul'a gore sıkıcı, deniz yok, havasi kotu, melih gokcek var.

Kisaca, melih gokcek'i seviyorsan git.

Bahceli'si tunali'si iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.B.V.

Eskisehire gore pahali, sıkıcı, ulasimi sorunlu, melih gokcek var

İzmir'e gore sıkıcı, deniz yok, insani kaba, melih gokcek var

İstanbul'a gore sıkıcı, deniz yok, havasi kotu, melih gokcek var.

Kisaca, melih gokcek'i seviyorsan git.

Bahceli'si tunali'si iyidir.

Hocam doğduğumdan beri Adanadayım.Ankaraya Bilkent için gidecem.
  • Boktan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spica7

Boktan.
    Bir şehir düşün ki, "Nesi meşhur?" diye sorulduğu zaman verecek bir cevap bulamıyorsun... "Nereye gidilir? Ne yapılır? Ne yenir?" denildiği zaman da verecek bir cevap bulmak zor... Özelliği olmayan, güzelliği olmayan ama alıştın mı bırakamadığın, nedense özlediğin boktan bir şehir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AE08F0836 -- 17 Ağustos 2015; 16:37:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-AE08F0836

Bir şehir düşün ki, "Nesi meşhur?" diye sorulduğu zaman verecek bir cevap bulamıyorsun... "Nereye gidilir? Ne yapılır? Ne yenir?" denildiği zaman da verecek bir cevap bulmak zor... Özelliği olmayan, güzelliği olmayan ama alıştın mı bırakamadığın, nedense özlediğin boktan bir şehir...

Alıntıları Göster
    Tam memur şehri hocam.Havası kuru.Kışın g.tün donar.Otobüs şöförleri kaba.Yerli halkı genel olarak kaba.Arkadaş ortamın varsa sıkılmazsın.Diğer büyük şehirlere göre daha ucuz.

Ya bence genel olarak suni bir şehir diyebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: sinanergin55

Tam memur şehri hocam.Havası kuru.Kışın g.tün donar.Otobüs şöförleri kaba.Yerli halkı genel olarak kaba.Arkadaş ortamın varsa sıkılmazsın.Diğer büyük şehirlere göre daha ucuz.

Ya bence genel olarak suni bir şehir diyebilirim.

Alıntıları Göster
    bilkent için gidilir ama nalet bir şehir. 5 yıldır burda yaşıyorum görünen o ki bi süre daha burada kalacağım ama bir türlü sevemeyeceğim
  • Gazide okudum, öğrenciliğim süresince tuhaftır sevmediğim 1000 tane nedeni olsa bazı yönlerini sevdim.

- lerden aklıma gelen ulaşım berbat metro-otobüs erken saatte biter. sol şeritte son sürat giden 220 kasapları adamı delirtir.
    genel olarak insanı kaba.
    yaşı büyük diye yol verdiğin veya öncelik verdiğin adamın anında g.tü kalkar.
    belediye başkanına sövmediğim bir ay yoktu. hala arada söverim =)
    şebeke suyu içilmez.
    ...

+ lardan; yerleşimi düzgündür. özellikle sonradan keşfettiğim batıkenti severim. yerleşim-park-spor alanları olarak güzel bir semt,
    3 büyük şehir arasında, kira-gıda gibi konularda daha ekonomik.
    eski ankaralı-memur kesimi genele göre daha anlaşılabilir ve saygılı.
    muhafazakar isen diğer 2 büyük şehre göre daha tutucu.
    ....
  • Filozof_Bey kullanıcısına yanıt
    ankara paghalı ama büyükşehir yani ondan
  • Bilkente hosgeldin.Ankara fazla guzel bir sehir degildir ama okulun imkanlari cok genis ortami guzel oldugu icin Ankara'nin kotu yonlerini pek gormezsin.Bahceli Tunus Sihhiye'den her saat okula ve okuldan da buralara servis var.O yuzden ulasim sorunun cok yok ogrenciler genelde buralara gider zaten tunusun asagisi kizilay yukarisi tunali.Maddi anlamda cok luks yerlerde var ucuz yerlerde var bu sana ve arkadaslarina kalmis ama okulun yanindaki mekanlar pahalidir.Okulun etrafinda 3 starbucks, bigchefs, mickey's burger, midpoint gibi yerler var.Mesela en basitinden çay bigchefste 5, midpointte 7 lira.Ilk aklima gelenler bunlar daha sorun olursa cevaplarim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TITAN291

Gazide okudum, öğrenciliğim süresince tuhaftır sevmediğim 1000 tane nedeni olsa bazı yönlerini sevdim.

- lerden aklıma gelen ulaşım berbat metro-otobüs erken saatte biter. sol şeritte son sürat giden 220 kasapları adamı delirtir.
    genel olarak insanı kaba.
    yaşı büyük diye yol verdiğin veya öncelik verdiğin adamın anında g.tü kalkar.
    belediye başkanına sövmediğim bir ay yoktu. hala arada söverim =)
    şebeke suyu içilmez.
    ...

+ lardan; yerleşimi düzgündür. özellikle sonradan keşfettiğim batıkenti severim. yerleşim-park-spor alanları olarak güzel bir semt,
    3 büyük şehir arasında, kira-gıda gibi konularda daha ekonomik.
    eski ankaralı-memur kesimi genele göre daha anlaşılabilir ve saygılı.
    muhafazakar isen diğer 2 büyük şehre göre daha tutucu.
    ....
    Yukarıda ki arkadaşın bahsettiği Batıkentde oturan biri olarak.

Kötü yanları ;
    Ulaşımı kötüdür Ring Otobüsleri , Özel Halk Otobüsleri , Ankaray , Metro , Dolmuş , Banliyo hepsi var ama hepsi sıkıntılı.
    Metro başlı başına bir çiledir sürekli bozulur insanlar tıkış tıkış biner. (Sincan Metrosu ilk açıldığında kendimi Çin'de yaşıyor zannettim.)
    Ring şöfürlü atarlı ergen modunda gezer "günaydın" dersin "ara şikayet et" der.
    Ankara'nın Bugları adlı Facebook sayfası var oraya bakarsan İ.Melih Gökçek'in yaptığı birbirinden marjinal sanat eserlerini görebilirsin. (Yüzen Dolmuş , Çiftlik Dinazorları, Autobot'lar ve Decepticon'lar )
    Bunlar Ankara'ya öz gariplikler diğer illerde olan şeyleri yazmayacağım.

İyi yanları ;
    Ucuz yemek yiyebiliceğin mekanlar.
    Eğlence mekanları.
    Yeşillik(Orman) , Grilik (Yol)
    Her şey vardır Ankara'da aradığını ne ise bulursun Deniz vb. dışında , başka bir yerde olup da Ankara'da olmayan bir şey ile karşılaşmadım ben daha.

Ankara hakkında tüyolar ;

Aşti'de kimseye güvenme
    Sevgilinde dışarı çıkıcaksan paran var ise bahçeli tarafında , az var ise Kızılay'a götür.
    Evde kalıcak isen Demetevler(Fazla önermem) yada Eryaman tarafında bakmalısın kiralar bu taraflarda ucuzdur. (Ama ulaşım sıkıntı olabilir.)
    Batıkent çoğu yere göre güzeldir ulaşımı kolaydır. . Semt içinde olmayan bir şey yine yok denecek kadar azdır. (Havuz , Avm ,Bar , Lokanta , Metro , Sinema, Spor Salonu vb.)
    İnsanları genelde memur kesimdir. Güler yüzlü ve yardım severdir.
    Sincan tarafından uzak dur yoksa 1 aya kalmaz gardaş demeye başlar ve arabayla sıfır çizmeye çalışırsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: KyourakuShunsui

Yukarıda ki arkadaşın bahsettiği Batıkentde oturan biri olarak.

Kötü yanları ;
    Ulaşımı kötüdür Ring Otobüsleri , Özel Halk Otobüsleri , Ankaray , Metro , Dolmuş , Banliyo hepsi var ama hepsi sıkıntılı.
    Metro başlı başına bir çiledir sürekli bozulur insanlar tıkış tıkış biner. (Sincan Metrosu ilk açıldığında kendimi Çin'de yaşıyor zannettim.)
    Ring şöfürlü atarlı ergen modunda gezer "günaydın" dersin "ara şikayet et" der.
    Ankara'nın Bugları adlı Facebook sayfası var oraya bakarsan İ.Melih Gökçek'in yaptığı birbirinden marjinal sanat eserlerini görebilirsin. (Yüzen Dolmuş , Çiftlik Dinazorları, Autobot'lar ve Decepticon'lar )
    Bunlar Ankara'ya öz gariplikler diğer illerde olan şeyleri yazmayacağım.

İyi yanları ;
    Ucuz yemek yiyebiliceğin mekanlar.
    Eğlence mekanları.
    Yeşillik(Orman) , Grilik (Yol)
    Her şey vardır Ankara'da aradığını ne ise bulursun Deniz vb. dışında , başka bir yerde olup da Ankara'da olmayan bir şey ile karşılaşmadım ben daha.

Ankara hakkında tüyolar ;

Aşti'de kimseye güvenme
    Sevgilinde dışarı çıkıcaksan paran var ise bahçeli tarafında , az var ise Kızılay'a götür.
    Evde kalıcak isen Demetevler(Fazla önermem) yada Eryaman tarafında bakmalısın kiralar bu taraflarda ucuzdur. (Ama ulaşım sıkıntı olabilir.)
    Batıkent çoğu yere göre güzeldir ulaşımı kolaydır. . Semt içinde olmayan bir şey yine yok denecek kadar azdır. (Havuz , Avm ,Bar , Lokanta , Metro , Sinema, Spor Salonu vb.)
    İnsanları genelde memur kesimdir. Güler yüzlü ve yardım severdir.
    Sincan tarafından uzak dur yoksa 1 aya kalmaz gardaş demeye başlar ve arabayla sıfır çizmeye çalışırsın.

Alıntıları Göster
    teşekkür ederim arkadaşlar aklımda ki soru işaretleri azaldı sayenizde

• quote:

Orijinalden alıntı: Filozof_Bey

teşekkür ederim arkadaşlar aklımda ki soru işaretleri azaldı sayenizde
    Büyük şehirler için şöyledir böyledir demek doğru değil.4 küsür milyon insan yaşıyor sonuçta ortamın semtine göre değişir.Bilkent tarafları şehrin en iyi konumlarından biridir yani daha elittir oralar.Hem yanlız kalmazsın bilkentte giden tonla 01 plakalı araç görüyorum ben.
  • Ülkenin minyatür şekli bir bölge aşırı zengin geri kalanı fakir ve cahil. Kışın ayazı çok kötüdür, sokaklar kömürden isten kararır. Yazın da çok sıcak. En güzel bahar zamanı yaşanır Ankara'da. Düşük gelirli ve kalabalık semtlerde bir kaldırım parçasında aynı anda suriyeli çocuklarıyla dilenen anne, keman çalıp para kazanmaya çalışan bir amca baskül basında "tartılır mısınız?" diyen çocukları görebilirsin. Burjuva kesimi vardır bir de Çankaya civarında, bana göre yozlaşmış insanlardan oluşur.
  • Gelme laa gelme
  • üniversite şehridir eğitimin için pek çok imkan barındırır odtü bilkent gazi gibi okullar buradadır. sonbaharı hoştur.

milli kütüphane buradadır.

ama genel olarak kütüphane sıkıntısı vardır.

memur şehri derler ama en az o kadar öğrenci şehridir.

başkent olmasına rağmen neredeyse tek bir merkezden oluşur ve önemli yerler buraya yakındır.

herkes gezmeli tozmalı cevaplar yazmış bende biraz okumalı yazdım
  • quote:

Orijinalden alıntı: -RüzgarGibiGeçti-

üniversite şehridir eğitimin için pek çok imkan barındırır odtü bilkent gazi gibi okullar buradadır. sonbaharı hoştur.

milli kütüphane buradadır.

ama genel olarak kütüphane sıkıntısı vardır.

memur şehri derler ama en az o kadar öğrenci şehridir.

başkent olmasına rağmen neredeyse tek bir merkezden oluşur ve önemli yerler buraya yakındır.

herkes gezmeli tozmalı cevaplar yazmış bende biraz okumalı yazdım

Hocam zaten bilkent için gidecem de pek maddi durumum yok gerekirse çalışacam.Adanaya göre pahalıdır diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kediseven

Ankara Kedisi, Tiftik Keçisi yiyecek olarak Ankara Tavası, özellikle meşhurdur.

Anıtkabire gidilir. Sokak Başı Meyhaneye gidilir. Rakı içilir. Külüstüre gidilir. Bira içilir.

Efelek Dolması , Ankara Tavası , Carcıranı yenir.

Ankaralı vardır.Angaralı vardır.

Ankaralıya sorarsan özlediğin boktan şehir der.

Sen en iyisi Angaralıya kulak ver

Güzel şehirdir.

Edit : Tabiki bi İzmir İstanbul değil oralara kıyaslayıp yermeyede gerek yok yani oralar E Segmenti olsa Ankara anca C segmenti olur.C segmentininde en iyisidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cheerub -- 23 Ağustos 2015; 1:25:15 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.