Şimdi Ara

anlayan nolur cvp versin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • yaw bilgisayardan pek anlamıyorum notebook alcam.hp amd mobile athlon xp 2500+ işlemcili bir notebook almayı düşünüyorum.ısınma sorunu yaratırmı?ayrıca mobile olmayan p4 işlemcili notebooklarda ne gibi sorunlar olabilir?

• Merak etme, adamlar mobile athlon ile sattığına göre bir sorun çıkarmaz ısı ile ilgili. Mobile olmayan P4 işlemcili notebooklarda da pil harcaması artar. Kısacası zırt pırt şarj etmen gerekir.
  • HP nin 2400+ modelini kullanmıştım ısınma sorunu yoktu, compaq'a göre bayağı serindi diyebilirim.
    Bir sorun çıkmaz bu konuda.
  • Ekleme yapmam gerekirse ikisi de sorun çıkartmıyordu fakat compaq dizüstü kullanımda bacaklarımı bayağı terletti :)
    HP'de böyle bir sorun yoktu, fakat gece kullanımında sesi compaqı bastırıyordu.
    Laptopun sessizliğini compaqta yaşadım gerçekten sessiz bir makineydi ama bacakları terletiyordu işte :(
  • amd işlemciler hakkında hep yanlış bir kanı var.dikkat ederseniz ısınma problem yaşayan insanlar ya soğutma yönünnde pasif kalmış yada pcden anlamayan insanlardır.amd athlon ların mobile versiyonları gerçekten çok az ısınıyor.kaldıki düşük güç tüketici ve notebook yapısı zaten az ısınması için tasarlanıyor.bir notebook ın ısınması saçma bir fikir gibi geliyor bana.

ERMAN KOÇ / ADANA / SAYGILAR...
  • CENTRINO PARAN VARSA :)
  • Hakkaten ya arkadaşlar,
    OC ile uğraşmıyorsanız AMD ler kendi fanları ile yeterli. Abartıldığı kadar ısınmaz.
    Ama niyesyse herkeste AMD ler ısınır diye bir kanı mevcut. Yanlış yönlendirmelerden sanırım.
  • ben aşağıdaki bilgisyarı kullanıyorum gayet iyi

Marka : ASUS
    Ürün : L4R NOTEBOOK, PENTIUM M 1.4GHz
    Ürün Kodu : ASUS.NB.L45R140CM1
    İşlemci : Intel® Pentium® M 1.4GHz/1MB Centrino
    LCD Ekran : 15.1' SXGA+ (1400x1050)
    Yonga Takımı : ATI RS300MB / IXP150
    Grafik Arabirimi : Tümleşik ATI 9100 grafik
    Grafik Bellek : 128MB a kadar
    İşletim Sistemi : Windows® XP Home
    Ağırlık : ~ 3kg
    Anabellek : 256MB DDR
    Sabit Disk : 40GB
    Optik Sürücü : DVD/CD-RW Combo
    Modem : 56K
    Ethernet : 10/100Mbps+ Wireless LAN(802.11b)
    IrDA : Var
    Pil Ömrü : ~ 5.5 saat
    Bellek Kapasitesi : 1GB (2xSODIMM yuva)
    USB : 4x USB2.0
    Firewire : 2
    Seri /Paralel Port : - / Var
    PS/2 Port : Var
    PCMCIA : 1xTip II
    TV-Out : Var
    Ses : S/PDIF ses çıkışı, AC97 Stereo
    Ölçüler : 336x275x32-36mm
    Diğer : Power4Gear Teknolojisi
    : Audio DJ Teknolojisi
    Hediyeler : Optik USB Mouse, Taşıma Çantası

Garanti Süresi (Yıl) : 2
    Fiyat : $ 1,459 + kdv

• Kesin CENTRINO derim !!!!
  • centrino lar gercekten iyi ozellikle dusuk calısma frekansı ve ısı ve enerji tuketyimiyle intelin basarısı.hatta yakında tejaz yerine (p5 veya p6 olacaktı kaldırıldı.) centrinoyu gorecegiz.centrino iyidir.ahtlon mobile okadar per degil.zaten amd 64 bitlik islemcisiyle burdaki basarısızlıgını basarıya donusturecek.ama simdilik centrino.toshiba markalar iyidir .1400$ civarında almıstı tanıdık tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.