Şimdi Ara

anlayanlar bir yardım lütfen?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • araba almayı düşünüyorum ilk arabam olacak.focus 1 civic astra filan baktım 2000 model kilometreleri 100-150 bin 15-17 bin civarına...bakmaktan sıkıldım ve şimdi kampanya var ve peugeot bipper tepee sıfır paketli hali 22000 e veriyorlaar bize sizce ne yapmalıyım sıfır bipper mı alayım 10 yaşında focus filan mı ?

• hiç anlayan yok yaw
  • 2.el araç almak gerçekten çok zor dünya malı için çoğu insan yalan söylüyor astraların fiyatı çok abartı bence fiyatını haketmiyor yalnız 0 araç aldığınız zaman çok zarar edersiniz kısa zamanda satmayı düşünmüyorsanız sıfır alın kafanız rahat olsun
  • 2.el bakarken bu yaşanabiliyor güven kararsızlık v.s. Gezdiğimiz araba pazarında bir esnafla konuşurken dert yandı;satmak için aldığı aracın kilometresiyle oynanmış. 2.el alırken mutlaka expertizini yaptırıp plaka kontrolunu yaptırmak gerekiyor.

C segmenti 2 el bir araç bulup fiyat konusunda konuşulduğunda, B segmentindeki Sıfır araç fiyatına gelince kafa karıştırıyor ve bu sefer onca yaş farkı var donanımı az olsun sıfır olsun diye biliyosun aklın iyce karışıyor.

Hafif ticari araçlarda Ruhsatta yandan camlı çift sıra kolt. Kamyonet olarak geçenler Belirli saatlerde şehir içi geçişlerde Ankara Kızılay,İstanbul 1.köprü gibi sorun yaşama ihtimali esnaftan öğrendim kadarıyla.Bu yüzden hususi otomobile yöneldik.Ama yinede iyice bir araştırmak gerekiyor bayiye falan sorup.

2. el bakarken aracın temizliği ardından , fiyatı ön plana çıkınca, sıfırmı alsam diyip , ardındanda bütçeni görüp insan sadece baka kalıyor.Üstüne düşüp aklınızı karıştırmaktansa. 2.elmi sıfırmı En iyisi acele etmeden arayarak karar verip,zamana bırakmak.

• quote:

Orijinalden alıntı: zekoli

araba almayı düşünüyorum ilk arabam olacak.focus 1 civic astra filan baktım 2000 model kilometreleri 100-150 bin 15-17 bin civarına...bakmaktan sıkıldım ve şimdi kampanya var ve peugeot bipper tepee sıfır paketli hali 22000 e veriyorlaar bize sizce ne yapmalıyım sıfır bipper mı alayım 10 yaşında focus filan mı ?

bi beş yıl kullanırım dersen birde bipper bildiğin gibi ticari, ticarilerin sıkıntıların katlanırım dersen alınır neden alınmasın.

hep söylemişimdir sıfır araba başkadır.
  • hocam bence bi kaç yıl eski olsun, alman olsun ;)
    golf, astra, focus falan bak.
    ticari arabalar çok dertli, köprüden falan geçemiyorsun. vergisi çok vs ..
    fransız arabları çok kalitesiz ayrıca. sen bence bi kaç yıl daha yaşlı da olsa donanımlı ve sağlam bir alman bak ;)
  • aslında bende ticari düşünmüyordum ama indirim baya yapıyolar 22 e geliyor bize sıfırı.ben focus istiyordum ama onunda 10 yaşında olanını temizine istiyor adamlar o parayı.o yüzden kafam karıştı valla ağustos 15 e kadar karar vermem lazım yoksa bipper alacam.eşim öğretmen ve okulu 50 km uzaklıkta gidip gelecek o yüzden dizell daha mantıklı geldi bana pek de anlamıyorum her kafadanda ses çıkıyor kimi al diyor kimi sakın yaklaşma diyor.arabadan da anlamıyorum ki binip bakayım. :((
  • bipper alıyorum artık hayırlısı olsun.anlayan varsa bir kaç sorum var.
    1- bu arabaya 16" çelik jant taksam sorun olur mu bana ne artısı olur.
    2- boya koruma yaptırayım mı ne işe yarıyor
    3- başka neler yaptırabilirim erzuruma gidiyorum soğuk yer ne önlem almalıyım

şimdiden teşekkürler
  • abs,klima varmı 22 binlik bipper da ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.