Şimdi Ara

aobp si düşük olanlar acil yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • meraba arkadaşlar yeni öss sistemin aobp si düşük olanlar için avantajlımıdır? tamam aobp nin etkisi azaldı ama sonuncuya 15 puan gelecek dendi bu da aradaki uçurumu arttırmadımı bu konuda acil yardım lütfen

• bu konudan anlıya nyokmu yaaw :(

• quote:

Orijinalden alıntı: emre_yd

bu konudan anlıya nyokmu yaaw :(
    Bence okul puanı düşük olanların yararına oldu önceden 0.80 ile çarpılıyordu artık 0.15 ile çarpılacak aobp yani bildiğim kadarıyla böyle ama okul puanım düşük olmasına rağmen bu sene yerleştim seneye daha iyi yerlere gelebilirdim..

• quote:

Orijinalden alıntı: BLADEEEE

Bence okul puanı düşük olanların yararına oldu önceden 0.80 ile çarpılıyordu artık 0.15 ile çarpılacak aobp yani bildiğim kadarıyla böyle ama okul puanım düşük olmasına rağmen bu sene yerleştim seneye daha iyi yerlere gelebilirdim..

Alıntıları Göster
    15 puan gelmeyecek. 0,15 ile çarpılacak ama en yüksek puan da 500 olacak (AOBP). Dolayısıyla okuldan maksimum 75 puan gelecek. Bu da okul birincisine gelir. Ama etkisi azaltıldı. Oranladığın zaman etkisinin azaltıldığını görebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fiend -- 15 Ağustos 2009; 15:36:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Fiend

15 puan gelmeyecek. 0,15 ile çarpılacak ama en yüksek puan da 500 olacak (AOBP). Dolayısıyla okuldan maksimum 75 puan gelecek. Bu da okul birincisine gelir. Ama etkisi azaltıldı. Oranladığın zaman etkisinin azaltıldığını görebilirsin.

Alıntıları Göster
    80/380=0.21
    75/575=0.13

%21den %13 e düştü.
  • bu kadarında hem fikiriz arkadaşlar tamama da sonuncuya 15 puan verilecek deniliyor ve buda aradaki makasın iyice artması 60 puanlık bir fark oluşmasına sebep olmuş olmuyomu
  • quote:

bu kadarında hem fikiriz arkadaşlar tamama da sonuncuya 15 puan verilecek deniliyor ve buda aradaki makasın iyice artması 60 puanlık bir fark oluşmasına sebep olmuş olmuyomu

arkadaşım üstte açıklamışlar sen daha neyi soruyosun 300 ham + 80 aobp şimdi ise 500 ham 75 aobp oldu. etkisi azaldı. makas artmadı azaldı. bunu da anlamadıysan...
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackcountry

quote:

bu kadarında hem fikiriz arkadaşlar tamama da sonuncuya 15 puan verilecek deniliyor ve buda aradaki makasın iyice artması 60 puanlık bir fark oluşmasına sebep olmuş olmuyomu

arkadaşım üstte açıklamışlar sen daha neyi soruyosun 300 ham + 80 aobp şimdi ise 500 ham 75 aobp oldu. etkisi azaldı. makas artmadı azaldı. bunu da anlamadıysan...

Alıntıları Göster
    yaa onu anladım kardeşim de eski sistemde sonuncuya 40 birinciye 80 verilken yeni sistemde sonuncuya 15 birinciye 75 puan verecek eskiden puan farkı 40 iken şimdi 60 oldu bunu çözemedim ben etki azaldı tamam da birinci ile sonuncu arasındaki puan farkı da cok arttı

• quote:

yaa onu anladım kardeşim de eski sistemde sonuncuya 40 birinciye 80 verilken yeni sistemde sonuncuya 15 birinciye 75 puan verecek eskiden puan farkı 40 iken şimdi 60 oldu bunu çözemedim ben etki azaldı tamam da birinci ile sonuncu arasındaki puan farkı da cok arttı

Alıntıları Göster
    ama bak o zaman 300 ham puandı şimdi 500 ham puan yani bir kişinin öss başarısının önemi çok arttı okul başarısının önemi azaldı. 500 ham puan olduğunu öss puanı olduğunu unutma.

• quote:

ama bak o zaman 300 ham puandı şimdi 500 ham puan yani bir kişinin öss başarısının önemi çok arttı okul başarısının önemi azaldı. 500 ham puan olduğunu öss puanı olduğunu unutma.

Alıntıları Göster
    peki son bi soru daha :)
    yeni öss de en düşük puanın 100 olacagı kesin mi? yani 100 ile 500 arasında değerlendirilecek dime

• quote:

yeni öss de en düşük puanın 100 olacagı kesin mi? yani 100 ile 500 arasında değerlendirilecek dime

Evet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C1E9C52E6

quote:

Evet.

Alıntıları Göster
    o zaman korkmakta haksızmışım arkadaşlar yav cok saolun içimi rahatlattınız yaa bnm aobp carplmamıs hali 69 vasattık yani okul felan deiştirdik geçen seneye göre biraz daha şansım arttı sanırım

• quote:

Alıntıları Göster
    bildiğim kadarıyla artık 0.8 ile değil, 0.15 ile çarpılacak okul puanı. bu seneki sistemde soru sayılarının arttığını da göz önüne alırsak, okul puanı düşük olanlar pek bir şey kaybetmiş olmayacaklar. 2009 sistemine göre 64 okul puanı olan biriyle 80 okul puanı olan birisinin arasındaki fark 16 puandı (ki bu da bu seneki sistemde ilk 200.000'de 120-130.000 kişi atlatır) fakat şimdiki sistemde 0.15 ile çarpılacağı için bu iki değer arasındaki fark sadece 2-3 olacak. ki bu daha sağlıklı bence. adam öğretmenlere yapılmadık yalakalık bırakmıyor, okul birincisi oluyor, biz 75 puan alırken o kapıyor 80 puanı, adamın teki 3 üzeri -1'in ne olduğunu bilmiyor kopyayla vs. bir şekilde kapıyor 75 okul puanını, olan bize oluyor

böylesi daha güzel

• quote:

Orijinalden alıntı: RuiNatioN

bildiğim kadarıyla artık 0.8 ile değil, 0.15 ile çarpılacak okul puanı. bu seneki sistemde soru sayılarının arttığını da göz önüne alırsak, okul puanı düşük olanlar pek bir şey kaybetmiş olmayacaklar. 2009 sistemine göre 64 okul puanı olan biriyle 80 okul puanı olan birisinin arasındaki fark 16 puandı (ki bu da bu seneki sistemde ilk 200.000'de 120-130.000 kişi atlatır) fakat şimdiki sistemde 0.15 ile çarpılacağı için bu iki değer arasındaki fark sadece 2-3 olacak. ki bu daha sağlıklı bence. adam öğretmenlere yapılmadık yalakalık bırakmıyor, okul birincisi oluyor, biz 75 puan alırken o kapıyor 80 puanı, adamın teki 3 üzeri -1'in ne olduğunu bilmiyor kopyayla vs. bir şekilde kapıyor 75 okul puanını, olan bize oluyor

böylesi daha güzel

Alıntıları Göster
    ruination senin hatan var birinciye 75 sonuncuya 15 puan verecek aradaki puan farkı da artıyor aslında ama aobp nin etkisi düştüğü için o kadar önemli olmayacak sanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: RuiNatioN

böylesi daha güzel

Alıntıları Göster
    obp nin etkisi yaklaşık yarı yarıya azaldı. benim obp düşüktü mesala 0.8 li sıram 17092 di 0.3 lü sıram 14700 . bak etkisi az olunca öne çıkıyorsun. çünkü o sıralardakilerin obp si yüksek oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Wyzchuk

obp nin etkisi yaklaşık yarı yarıya azaldı. benim obp düşüktü mesala 0.8 li sıram 17092 di 0.3 lü sıram 14700 . bak etkisi az olunca öne çıkıyorsun. çünkü o sıralardakilerin obp si yüksek oluyor.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar eski sistemde en düşük 50 geliyordu oda türkiyede 10-15 kişiye geliyordu bu konuyu ben ayrıntılı araştırdım mesela okulda 15-16(okul sayılaı arasındaki farka dikkkat edilmeli kişi aynı okul puanını paylaşıyordu artık öyle olmıyacak herkeze farklı okul puanı gelcek(yaklaşık)olacak ama okulun başarısına göre değişecek mesela bi okul öss ye giren öğrencilern lise 1de gördüğü ortak dersler okul puanına etki etcek yani ark. gazı iiii werirseniz nisandaki sınavda yapacakları netler sizin we arkadaşlarınızın 2 bölümdeki başarısını katlıyacak....

• bandenas dediğinden hiç bi bok anlamadım :D bn mezunum
  • quote:

bandenas dediğinden hiç bi bok anlamadım :D bn mezunum
    bana rehberlikçi aynen bu şekilde anlattı zar zor anladıydım
  • quote:

Orijinalden alıntı: bandenas

bana rehberlikçi aynen bu şekilde anlattı zar zor anladıydım

Alıntıları Göster
    22 temmuzsan önce anlattıysa o bilginin bi önemi yok cünkü onun bunun cocugu subat ayında dedıgı seyi yabmadı tam tersini yabtı ibnenin evladı... ki şayet yeni anlattıysa sana şöle bi soro sorayım yeni sistem aobp si düşük olanlara yaradımı ?

• quote:

22 temmuzsan önce anlattıysa o bilginin bi önemi yok cünkü onun bunun cocugu subat ayında dedıgı seyi yabmadı tam tersini yabtı ibnenin evladı... ki şayet yeni anlattıysa sana şöle bi soro sorayım yeni sistem aobp si düşük olanlara yaradımı ?

Alıntıları Göster
    yaradı ama şöyle sen eskiden 50-80 arası 55 alıyorken 15-75 arası30-35 alcan nedenini anlatırdım ama boş wer

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.