Şimdi Ara

Apart ve Sözleşme (ÇOK ÖNEMLİ)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. Kıbrısta üniversite okuyorum. Kıbrısı bilen bilir konaklama olanağı kısıtlı yurt çeşidi çok az. Onlar da yurt değil apart. Ve benim de bu konuyla ilgili bir problemim var. Okulum lefkoşada. İlk sene okulun yurdunda kaldım fakat hiç memnun değildim.Bir arkadaşımla birlikte ev tutup önümüzdeki sene için evde kalmayı planlamıştık fakat dersiydi sınavıydı derken bir türlü çıkamadık ev aramaya.. Ben de arkadaştan ses gelmeyince herhalde olmayacak bu ev işi dedim kendi kendime ve aparta çıkmaya karar verdim. Yeni Kent Öğrenci Apartını(Lefkoşa) seçtim ve kayıt olmaya gittim. Görevli bir form verdi ve doldurmamı istedi. Formda adım, soyadım, okulum, bölümüm, T.C kimlik numaram telefon numaramı yazmamı istedi ve ben de hepsini doldurdum. Altına da imzamı attım. Görevli bayan tam kontratı çıkaracaktı ki bahsettiğim arkadaşım aradı ve bir ev bulduğunu söyledi. Ben de o heyecanla kayıt yaptırmaktan vazgeçtiğimi söyledim ve oradan çıktım. Üstelik doldurduğum formu almadan. Yani o formu orada bıraktım. Bir saat sonra aklıma geldi ve ben de hemen geri döndüm aparta formu geri almak için. Çünkü imzam vardı o formda ve bir üçkağıt yapıp benden habersiz kayıt yaptırmalarından korktum. Döndüğümde görevli bayan bana formu çöpe attığını söyledi. Ben ısrar ettim ama bana o formun bir hükmü olmadığını imzamın hiç bir şey için kullanılamayacağını, zaten esas kontratı imzalamadığımı ve depozitoyu vermediğim için kaydın mümkün olmadığını yani endişelenmemem gerektiğini söyledi. Ama ben form için ısrar edince görevli bayan biraz sinirlendi. Ben de oradan ayrılmak zorunda kaldım. Ama içim hiç rahat değildi.Hala da rahat değil. Kontrat/sözleşme işinden anlayan biri vardır belki diye soruyorum. O formla benden habersiz kayıt yaptırabilirler mi? Çünkü bilgilerim yazıyordu o formda , bilgileri geçtim imzam da vardı. Sadece o formla kayıt yapabilirler mi? Ya da kayıt yaptırsalar bile ben bir şekilde hakkımı arayıp o kaydı sildirebilir miyim. Çünkü benden habersiz yapılmış olur yani hırsızlık olur. Belki bilirsiniz diye soruyorum. Cevabınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Back to Black -- 13 Ağustos 2014; 12:07:26 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.