Şimdi Ara

Apple, rekor satış rakamına ulaşarak Samsung'u yakaladı: İşte akıllı telefon satış rakamları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Akcam46 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 3 Misafir - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
20. Sırada  bugün en iyi #14
Sayfa: 1
Giriş
  • Apple, rekor satış rakamına ulaşarak Samsung'u yakaladı: İşte akıllı telefon satış rakamları
    Pazar araştırma şirketi Canalys'in verilerine göre küresel akıllı telefon satışları 2024'ün üçüncü çeyreğinde bir önceki yıla göre %5 artarak 316 milyon oldu. Böylelikle art arda dört çeyrek boyunca akıllı telefon satışları büyüme gösterdi.

Samsung ve Apple zirvede yer aldı

Samsung, üçüncü çeyrekte %18 pazar payına ulaşarak liderliğini sürdürdü ancak geçtiğimiz senenin aynı döneminde elde ettiği %21 pazar payının bir kısmını kaybetti. Apple ise %18 pazar payıyla Samsung'un az farkla gerisinde yer aldı. Cupertinolu şirket, 56 milyon ile bugüne kadarki en yüksek üçüncü çeyrek satış hacmine ulaşarak, liderliğe çok yaklaştı. Xiaomi %14 payla üçüncü sırada yer alırken, %9 pazar payıyla Oppo ve Vivo dördüncü ve beşinci sırayı elde etti.

Apple, rekor satış rakamına ulaşarak Samsung'u yakaladı: İşte akıllı telefon satış rakamları

Canalys, iPhone 15 serisi ve eski iPhone modellerine olan yüksek talebin Apple'ın performansında etkili olduğunu söylüyor. Özellikle Kuzey Amerika ve Avrupa'da pazarın premium cihazlara kaymasının Apple'a fayda sağladığı belirtiliyor. Araştırma şirketi, iPhone 16 serisinin güçlü bir başlangıç yapamamasına rağmen, Apple Intelligence'ın devreye girmesi ve İngilizce dışındaki diğer dilleri desteklemeye başlamasıyla 2025'te iPhone 16 satışların artmasını bekliyor.

Ayrıca Bkz.Segmentinin en hızlısı: Realme P1 Speed 5G tanıtıldı

Canalys, en çok telefon satan beş üretici arasındaki farkın daraldığını ve rekabetin yoğunlaştığını belirtiyor. Ancak piyasa koşulları iyileşse de, tedarikçilerin talep oluşturmada zorlanması ve AB'nin çevreci tasarım direktifleri gibi düzenleyici engellerin kırılganlığı arttırabileceği ifade ediliyor.

Kaynak:https://www.canalys.com/newsroom/global-smartphone-market-Q3-2024
    Kaynak:https://www.idc.com/getdoc.jsp?containerId=prUS52655324

• iPhone se 4, apple'ın bu yılki satışlarında belirleyici olacak kesinlikle. çerçevesiz 6.1 inç oled ekran, face id, 128 gb depolama, 48 mp kamera gibi özelliklerle ve maksimum 500 dolar fiyat etiketiyle gelirse satış rekoru kıracaktır.
  • Bende benzerini yazacaktım 499$ çıkarsa SE4 ile satış rekoru kırabilir çünkü 2022'de lüsumsuz se3 bile en çok satanlar arasına girmişti SE4 çok daha güncel çerçevesiz oled ekran + 48mp cam + a18 çip + 8gb + ai kombosu peynir ekmek gibi satılır hatta bende yedek cihaz olarak alabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayloft -- 15 Ekim 2024; 22:24:48 >
  • Dişli bir rakip olsa Samsung çoktan dibi görmüştü. Huawei hepsini dağıtacaktı ama önünü kestiler. Yazık oldu.
  • furkan987654321 F kullanıcısına yanıt

Apple ne yapacak ben de merak ediyorum. Ama bu özelliklere pek ihtimal vermiyorum çünkü adamlar aktif olarak 600$ etiketle iPhone 14ü listeliyor. Bundan ucuza bundan her anlamda iyi cihazı konumlandırmazlar.

SE3 çıkacağında da iPhone 11 500$ etiketle çok ciddi satıyordu ve SE 400$ dan beklendiği için yine benzer bir şey demiştim, A15 işlemciyi o zaman herkesin beklediği XR kasasına da koysalar 11i daha ucuz olmasıyla mahveder Apple istemez demiştim ve cihaz malum çağ dışı iPhone 8 tasarımı ile geldi 😀

Bence bu yeni SE kesinlikle çentikli tasarımla gelir ama eminim ki cihaza yeni modellerde olan öyle kritik özellikleri koymazlar ki cihaz muazzam bir F/P cihazı olmaktan çıkar. Dendiği gibi çıkarsa ön siparişle alırım o ayrı.

• thyr1234 kullanıcısına yanıt

Huawei gittiğinde Samsung onun yerini doldurdu, ama bu yükseliş sadece geçici oldu, Samsung un kar maksimizasyonu politikası onları bitiren tek şey haline geldi bir çok markette satış rakamları düşüyor çünkü insanlar aynı telefona aynı parayı vermek istemiyor bu yüzden çıkıp firmalardan ve müşterilerden özür dilediler de herşey oldu bitti artık, bundan sonra diğer firmaların satış rakamları artarken Samsung anca çin telefonlarının olmadığı marketlerde satar

• 55superx 5 kullanıcısına yanıt
    bilemiyorum belki 14'ü satıştan kaldırabilirler, eskimiş bir cihaz sonuçta. ya da bir ihtimal 14'ün fiyatında indirime de gidebilirler. iphone se 4, watch se 3'te olacağı gibi alüminyum kasa yerine plastik kasayla da gelebilir. face id yerine touch id kullanacak olsalar parmak izini nereye konumlandıracaklar ona pek ihtimal vermiyorum. 64 gb depolamayla da gelemez. iki video çeksen hafızası hemen dolar. 48 mp yerine 13 mp kamera kullanabilirler belki. yani kısacası ben çok fazla özellikten kırpabileceklerini sanmıyorum ama yine de bekleyip görelim. Şu an 13 kullanıyorum beklentileri karşılarsa 13'ü satıp üzerine ekleyip se 4'e geçebilirim. hayal kırıklığı olursa iphone 17'yi beklemekte fayda var.
  • furkan987654321 F kullanıcısına yanıt

14ü satıştan çekseler 15i de mantıksız yapar bu cihaz, malum cihaz 700 dolar şuan ve tek eksiği dinamik ada olup 500 dolara yapay zeka da sunacak bir model onu direkt alınmaz kılar. İndirim yapılmasına ihtimal vermiyorum çünkü Apple tarafında müşterisinin bildiği geleneksel bir fiyat politikası var ve bu güven de Apple için önemli, yıl ortası fiyat düşürmezler.

Kamera 12MP olabilir, 64GB olması mantıklı olabilir 128GB için fazla para istemelerinin yolunu açar ama bence yapmazlar piyasada 64GB Nand da kalmadı sayılır. Plastik kasadan emin değilim iPhone 5C den sonra denerler mi şüpheli. TouchID yi aslında güç tuşuna koyabilirler (iPad Airde yıllardır kullanıyorlar) ama Apple arge cimrisi bir firma olduğu için ona yeni tasarım yapacağımıza FaceID den devam diyebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: furkan987654321

iPhone se 4, apple'ın bu yılki satışlarında belirleyici olacak kesinlikle. çerçevesiz 6.1 inç oled ekran, face id, 128 gb depolama, 48 mp kamera gibi özelliklerle ve maksimum 500 dolar fiyat etiketiyle gelirse satış rekoru kıracaktır.

Öncelikle iPhone SE ilk, ikinci modeli 400 üçüncü modeli ise 430 dolara satışa çıkmış. Yani eğer 500 dolar olursa bile burada fiyat avantajını kaybediyor.

iPhone 14 zaten 600 dolara satılırken arada sadece 100 dolarlık bir makas kalıyor. Eğer 14'ü satıştan kaldırıp yerine bu modeli getireceklerse 550 dolardan başlarlar gibi duruyor. Yani 50 dolar bir indirim olacak ve ilerleyen yıllarda her sene bu modelden fiyat düşürüp 500 450 dolar diye satışa sunacaklar. O zaman insanlar neden SE'yi beklesin ki direkt 14 alıp geçer.

48 megapiksel kamera olacağını sanmam ki fotoğraf kalitesinde belirleyici bir özellikte değil. Ha bir de ultra geniş kameranın da maliyet açısından olmaması gerek yani tek kamerayla gelmesi için.

Normalde herkes iPhone XR/11 kasasında bir kamerası ve çipi yenilenmiş cihazın 400 dolar bandında gelmesinden daha memnuniyet duyardı. Ama iPhone 12/13/14 kasasında aynı işlemi yaparlarsa 550 dolar gibi bir fiyatla başlarlar tahminim.

Satış rekoru kırmak istiyorsa birinci ikinci ve üçüncü nesil SE'nin 400 450 dolarlık fiyat stratejisini izlemeli. Tezgahı öylesine doldurmak istiyorsa 500 ve 550 dolarlık bir seçim yapmalı. Zira iPhone 14 zaten 600 dolara satılıyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.