Şimdi Ara

Arabada Nokta vuruşlu yazıcı nasıl olacak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Çalıştığım şirketin 7 vilayette hizmet verdiği firmalar var ve yapılan sıcak satışlarda fatura ve sevk irsaliyeleri gibi bi ton belgeyi elle yazmak zorunda kalıyorum. Araştırmaya başladım bi laptop alacam işim gereği zaten lazım fakat nokta vuruşlu printer kullanmak zorundayım çünkü 4 nüshalık irsaliyeler hazırlıyorum.
    Hiç bir yazıcı üreten firmanın nokta vuruşlu mobil yazıcısı yok. sıradan bi nokta vuruşlu yazıcıyı araba aküsünden çalıştırabilirmiyim? yanlış anlamadıysam diğer konularda benzer sorulara karşı ac/dc inverter önerilmiş bazıları kullanışlı olmadığını söylemiş dc/dc inverter olmalı demiş falan filan. Bu yazıcı için en basit ups lerden birini kullansam olurmu yani gece upsi şarj edeyim ihtiyacım olunca arabada printerı takıp kullanıyım olur mu? upse besleme yokken boşalırmı ve boşalması ne kadar sürüyo? inverter gerekliyse işimi görecek bi inverter fiyatı nedir ve inverterın arabaya bi zararı olurmu? Ups lerin en ucuzu olmuş 29$ işimi görürmü öle bi ups?

Not: Bu yazıcı olmazsa kötü el yazım yüzünden daktilo kullanmamı istiyolar aman yardım edin...

• www.bidolu.com > oto aksesuar > oto elektrik altında işini görücek aletler var, araba aküsünden 220v almanı sağlıyacak bunlar. Laptop'u şarj ederkende kolaylık yaşarsın.
  • UPS kesinlikle işine yaramaz. AC/DC çevirici satın almalısın. Bol miktarda var. Bu cihaz araba aküsünden gelen yaklaşık 14V DC gerilimi şehir şebekesinden gelen gerilim olan 220V AC'ye çeviriyor. Nokta vuruş yazıcılar pahalıdır, fiyatlara bakmışındır. AC/DC converter de nerden baksan 100$. (iş göreni!) Yani iş tamamen duygusal
  • Bu bahsettiğin nokta vuruşlu yazıcılar hangi gerilim ve akım değerlerinde çalışır. Giriş gerilimleri AC mi yoksa DC midir? Bu soruların cevabına göre belki yardımcı olabiliriz..

Kolay gelsin...
  • salih 41 bence biraz daha arştırma yap çünkü bnece aradığın printer vardır. çünkü ben phillps morris(sigara)yada büyük totancıların araçlarında printer kullandıklarını biliyorum biraz araştırma yaparsan aradığın şeyi bence bulabilirsin. bu arada ürün için nerelere baktın??

kolay gelsin
  • Bidolu.com ve hepsiburda.com da satılan mobitronic marka 100W 220 çevirricilerden almaya karar verdim. galiba en iyisi o olacak çünkü öle bi alet sayesinde hem ucuz nokta vuruşlu kullanabilecem hemde notebook'umuda şarj edebilir. yoksa hepsine ayrı ayrı adaptör yaptırmakta zor olur. bu mobitronic marka aletinde 136Ytl gibi fazla sayılmayacak bi fiyatı var. Cevap yazan her arkadaşa ayrı ayrı teşekkürler.

Not: bu mobitronik markaya güvenilebilirmi yada bu tür bi çeviricilerin yan etkileri nelerdir bilen varsa yardımcı olmalarınıda rica edem.. teşekkürler....
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.