Şimdi Ara

Arabanın debriyaja basılınca kendi kendine gaz vermesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Almera 1.5tekna aracım debriyaja bastığım anda ve bıraktığım anda sanki aragazı verirmişim gibi 2000dev civarlarına 1sn bi yükseltip geri alçaltıyor devri,bu her vites değişiminde ve boşa almada oluyor yani anlıcağınız araç rölantide kendi kendine gaz veriyor.
    Normale döndüğünde tekrar dalgalanma falan yapmıyor yani ilk basma anlarında hep bu..
    Bu arada baskı balata değişiminden sonra da bir 200dev/dk artış oldu rölantide.. 800-900dev/dk'dan 1100dev/dk'ya yükseldi onu da anlamış değilim..

Boğaz kelebeğinden diye duyum aldım,okudum ama kafam karıştı nedir ne değildir tam bilmiyorum aranızda bunun ne olduğunu bilen varsa şimdiden teşekkür ederim kendisine

• O sirada gaza basmadan gidiyorsaniz, verilen avansin etkisiyle, debriyaja basinca boşa cikan motorun devri yukselir..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rallier_61

O sirada gaza basmadan gidiyorsaniz, verilen avansin etkisiyle, debriyaja basinca boşa cikan motorun devri yukselir..

vala gaza bastığım da oluyor basmadığım da (mesela ışıklara yaklaşırken basmıyor oluyorum) ikisinde de oluyor
  • haislip_13 kullanıcısına yanıt
    Git bi ustaya goster derim Usta daha iyi anlar
  • Maf sensoru veya bogaz kelebegindendir o zaman..
    Kendi kendine avans vermesi anormal gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynen ustalık olacak gibi zaten bu iş de.. acaba muhtemel bir boğaz kelebeği temizliği veya değişimi sonrası araba sapıtır mı diye korkuyorum okuduğum konularda vardı bayağı ''temizlettim ama gazı içiyor'',''temizlettim rölanti dalgalanıyor'' vb

artık ince elemek gerekicek
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.