Şimdi Ara

Araç koltukları nasıl temizlenir (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
6
Favori
138.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Krem renk koltuk ve halı döşemesine sahip aracımı Aspirin ile temizlemiştim ve pırıl pırıl olmuştu. Bu arada plastik yüzeylerde de gayet etkili bir temizleyici... Yalnız ben vakumla çektirme uygulamamıştım ama yine de kusma falan olmamıştı. Herhalde benim döşemelerin çok kirli olmamasından kaynaklandı. Bir de ben lokal olarak temizlik yapmıştım. Çok kirli bölgelere direkt püskürtmüş, sonrasında temiz bezle iki kez durulamıştım. Ama vakumla çektirme olayı gayet mantıklı ve doğru bir metod.

Yine açık renk döşemeli diğer bir aracım için temizlik yapacağım. Bu sefer elektrikli süpürge ile çektirme de yapacağım, sonuçları yazarım. Gerçi koltuk döşemeleri çok kirli değil, yüzeysel bir temizlik yeterli gelir. Ama taban halısı hem biraz kirli hem de koku yapıyor. Hem kir hem de kokudan arındırma şekilinde bir işlem olacak. Bakalım başarabilecek miyim? Kokuyu giderme için tavsiye alabilirim. Sigara, dökülen sıvı malzeme vs. kokusu değil bu arada, kendiliğinden oluşan rutubet kokusu gibi. bir senedir soluyoruz

• Araç koltuk temizleme de en az evimizdeki koltukların temizliği kadar hassasiyet gösterilmesi gereken bir süreçtir çünkü aracımızdaki koltukların yapısı zaman zaman deformasyona elverişlidir ve uygulayacağız yanlış yıkama teknikleri ya da temizlik ürünleri aracımızın koltuklarının hem estetik hem kullanış bakımından zarar uğramasına yol açacaktır.

Bir ikincisi; araç koltuklarının yıkandıktan yani temizlendikten çok kısa bir süre sonra içerisinde kuruması gerekliliğidir. Bu duruma zemin hazırlayabilmek için ise hiç şüphesiz su kullanım oranının mümkün olduğunda düşük olduğu bir yıkama tekniği kullanılmalıdır. Bu noktada ChemDry'ın karbonatlı yıkama tekniğine göz atmanızı tavsiye ederim. Klasik halı ve koltuk yıkama tekniklerine kıyasla su kullanım oranını % 80 azaltan bu teknik, halı ve koltuklarınızın daha çabuk kullanılmasının yanında nemli kalmasını engelleyerek alerjen ve bakteri üremesine zemin hazırlamıyor.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.