Şimdi Ara

Araç Kullanırken Ufka Bakmak İsteyenler Kulubü (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Nedense gözümüzü hep yükselere diker onlara göre kıyas yaparız. bu forumda bir çok otomobil için bile farklı segmentteki araçlar yorumlanır.

asgari ücret 420 YTL dediniz (bildiğim kadarı ile 500 kusür ) peki hindistanda asgari ücret ne kadar? Bangladesh de ne kadar? Çinde insanlar aylık kaç dolara çalışıyor? Ya Rusya? Kıyaslanan ülkeler her zaman için bir elin parmakları kadardır. Avrupa ülkeleri, ABD, Kanada ve İsrail. Ama dünyada daha bir çok ülke var.

Ama bunları yazarken herşey güllük gülistanlık demiyorum yanlış anlaşılmasın. yöneticilerde hata aramak biraz kolaya kaçmak gibi geliyor. Onlarda hata buluyorsanız onları seçende bizim insanımız.

Genelde vurdumduymaz insanlarız.

Mesela ayağına gidip 100-200 ytl lik ayakkabı alıp şıkır şıkır dolaşan vatandaşımız kendi ve sevdiklerinin güvenliği için arabasının en hayatı organı olan lastikleri kabak bir şekilde trafikte dolaşabiliyor. Karlı yollarda üç kuruşluk zinciri takmayan bir kamyon sürücüsü yolu tıkar arkasında yüzlerce araç sabaha kadar bekler. bunlarla hiç mi karşılaşmıyorsunuz?

Yöneticilerde mutlaka fazlasıyla hata var peki onları seçenler, ve basında gördüğüm hep yurdum insanı işte diye üzerinde yorumlar yaptığımız bizlerde hiç mi hiç suç yok?

quote:

Orjinalden alıntı: ulascelikfz7

+ üniversite mezunları bile işsizken
    +asgari ücretin 420 ytl olduğu bir ülkede
    +ücretli çalışanların , bir kuyumcudan bile çok vergi verdiği
    insanları suçlamanız biraz yanlış!

• Şöyle kapatsak nasıl olur sizce?

İnşallah başımıza çok daha iyi yöneticiler gelir
    İnşallah hepimiz ödediğimiz vergilerin karşılığını alırız
    İnşallah hepimiz daha bilinçli olur, daha çalışkan olur, vergi kaçırmaz, dürüst iş yaparız.

Ve işini yapmayan beğenmediğimiz şekilde yönetenleri bir daha seçmeyiz.
  • Ülkemiz hiç de fakir değil sadece baştaki yiyenlerin artık buna bi dur demelerini ve bizim verdiğimiz vergilerin karşılığını istiyoruz sadece kriz dönemi atlatıldığında bir çok esnafa yoktan yere vergi birimkimleri geldi hemen açıklayım gelen vergi tutarını tam 250bin ytl vergi allahtan uzlaşımda 90bin ytl ye indirdiler de ödeyebildik yani anlıcanız bu sadece benim gibi küçük esnaftan alınan vergi ya diğerleri.Hani benim verdiğim vergilerin karşılığı emin olun bu kadar vergi vermeme rahmen(hala devam ediyorum) daha şu güne kadar ülkemizde doğru düzgün yapılan bir iş görmedim ben
  • arkadaşlar ülkemizdeki tüm sorunların temellinde eğitimsizlik ve eğitim sisteminin yetersizliği var yollar yapılır ama ne için rant için kaltesiz yapılır ne için bir daha yapılması rant kapısı acılması için her belediye secimlerinden sonra tüm sokakların kaldırım taşları yenilenir niye rant var

ayni şekilde diğer meslek guruplarındada var carpıklık yani temel sorunumuz insanlarımızın eğitimsiz ve yanlış eğitim alması

yabancılarda insanlar bir iş yaparken ilk önce insan derler insanların sosyal yaşamını ulaşımını nasıl daha güvenli sağlıklı ve hızlı sorunsuz sağlarız derler bizde ise sisasetcilerin secim süresince sırtını sıvazlıyan işadamlarına rant kapısı acılsın diye düşünülür o yüzden yabancı memlekketlerin özellikle batının yolları cok güzel herşey insan için

bizde tam tersi tesadüfen yaşıyoruz heriş carpık doğrultmaya calışanıda sistem param parca ediyor

yöneticileri suclamak işin kolayı cünkü o insanları o koltuklara halk yani siz o bu şu otutturuyor başka kimse değil

biz millet olarak bir secim yaparken yahu bu adam kimdir tahsili nedir ne yapmış ne üretmiş fikir olarak topluma insanlığa eğitime ulaşıma ne kata bilir diye secim yapılmıyor oğlumu işe koy arazi ver park yapim otopar otoyıkama ihale iş güc sonrada herkez şikayetci evet doğru kimse görevini yapmıyor ama neden doğru yapmıyor ? onu kimse sormaz cünkü sistem öyle türkiyede carpık bir düzen...

• herkes şikayetçi ise ,herkes şikayetçi olmasına birşey yapmıyorsa.... herkes dürüst değil...
    quote:

Orjinalden alıntı: NİTROUS666

arkadaşlar ülkemizdeki tüm sorunların temellinde eğitimsizlik ve eğitim sisteminin yetersizliği var yollar yapılır ama ne için rant için kaltesiz yapılır ne için bir daha yapılması rant kapısı acılması için her belediye secimlerinden sonra tüm sokakların kaldırım taşları yenilenir niye rant var

ayni şekilde diğer meslek guruplarındada var carpıklık yani temel sorunumuz insanlarımızın eğitimsiz ve yanlış eğitim alması

yabancılarda insanlar bir iş yaparken ilk önce insan derler insanların sosyal yaşamını ulaşımını nasıl daha güvenli sağlıklı ve hızlı sorunsuz sağlarız derler bizde ise sisasetcilerin secim süresince sırtını sıvazlıyan işadamlarına rant kapısı acılsın diye düşünülür o yüzden yabancı memlekketlerin özellikle batının yolları cok güzel herşey insan için

bizde tam tersi tesadüfen yaşıyoruz heriş carpık doğrultmaya calışanıda sistem param parca ediyor

yöneticileri suclamak işin kolayı cünkü o insanları o koltuklara halk yani siz o bu şu otutturuyor başka kimse değil

biz millet olarak bir secim yaparken yahu bu adam kimdir tahsili nedir ne yapmış ne üretmiş fikir olarak topluma insanlığa eğitime ulaşıma ne kata bilir diye secim yapılmıyor oğlumu işe koy arazi ver park yapim otopar otoyıkama ihale iş güc sonrada herkez şikayetci evet doğru kimse görevini yapmıyor ama neden doğru yapmıyor ? onu kimse sormaz cünkü sistem öyle türkiyede carpık bir düzen...

• kara yolu yapımında Jeponların ve Türklerin anlayamadığı bişey var.

Türkler Jeponlara ''bize köprü yapmayı öğretin'' dediler.
    Jeponlarda Türklere ''köprü yapmak kolay asıl siz bize asfalta yama yapmayı öğretin''dedi.

asfalta yama yapan sadece Türk belediyeleri herhalde
    yada tecrübesiz , dikkatsiz bir dokturon amelyat sırasında hastanın karnında makas unutması gibi,
    bizimkilerde yaptıkları müthiş yolların altında bişeyler unutuyor ki 5 ay sonra tekrar kazıyorlar.
  • malesef toplumumuzda cok büyük sorunlar var örnek olarak en önemlisi gectiğimiz bu kurban bayramında oderece kutsal olan bir bayramda insanlar daha fazla kazan elde edebilmek için kurbanlık hayvanlara ilac vererek kilo artışı sağlıyorlar bu insan sağlığına cok büyük zarar veriyor en başta en basit örnektir bu...

birde bizim millette neme lazım bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın mantığı var...

o yüzden sağlık sisteminden tutta eğitim sistemine kadar sorunlarla boğuşuyoruz trafik tede ayni

örn. abd de akaryakıtta zam yapılmıştı ağır vasıta kullanıcıları yolları kesmişti ayni hafta içinde ve ülke içinde gıda temizlik temel ihtiyac ürünlerinin nakliyatı zedelenmişti ve zam geri alındı buna benze eylemler ab. ülkelerindede oldu ama bizde ooooo tık yok herşey iyi güel akaryakıta zam niye toplumsal bir tepki yok niye insanlarda hakkını arama araştırma okuma bilgi edinme alışkanlığı yok nu aşılanamamış gecmişte öyle devam ediyor demek istediğim bu

bende isterim yollarımız kaymak gibi olsun araclarımız daha yeni kalsın 2 kat daha hızlı yıpranıyor ab. ye göre tr. deki araclar herşey güzel olsun ama yok olmuyor

kimisi dergi yok ülkeyi abd ab yönetiyor vs. hepsi biryere kadar bir ülkeyi halkı şaha kaldırır zengin eder güvenliğini sağlar geliştirir

şuda aklıma geliyor yolllar harika olsa türkiyede kazalarda ölen insanların saysında patlama yaşanır o keyifi yine aldırmazlar insana huzur içinde arac kullanmak cok güzel olsa gerek ozamanda aynalara takılır gözün sürekli bir manyak geliyormu diye yanlışmıyım...

• Yol ihalelerine fesat karistiranlar, duble yolu yaparken ayni yolu 7 defa kazip tekrar yapanlar (Burdur-Bucak yolu), yolu alcaltiyoruz diye milletin caniyla oynayip dunyanin parasini kaldiranlar:
    Cehennem sizin icin kafi olur...
  • quote:

Orjinalden alıntı: _codelinker_

Yol ihalelerine fesat karistiranlar, duble yolu yaparken ayni yolu 7 defa kazip tekrar yapanlar (Burdur-Bucak yolu), yolu alcaltiyoruz diye milletin caniyla oynayip dunyanin parasini kaldiranlar:
    Cehennem sizin icin kafi olur...

• quote:

Orjinalden alıntı: NİTROUS666

malesef toplumumuzda cok büyük sorunlar var örnek olarak en önemlisi gectiğimiz bu kurban bayramında oderece kutsal olan bir bayramda insanlar daha fazla kazan elde edebilmek için kurbanlık hayvanlara ilac vererek kilo artışı sağlıyorlar bu insan sağlığına cok büyük zarar veriyor en başta en basit örnektir bu...

birde bizim millette neme lazım bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın mantığı var...

o yüzden sağlık sisteminden tutta eğitim sistemine kadar sorunlarla boğuşuyoruz trafik tede ayni

örn. abd de akaryakıtta zam yapılmıştı ağır vasıta kullanıcıları yolları kesmişti ayni hafta içinde ve ülke içinde gıda temizlik temel ihtiyac ürünlerinin nakliyatı zedelenmişti ve zam geri alındı buna benze eylemler ab. ülkelerindede oldu ama bizde ooooo tık yok herşey iyi güel akaryakıta zam niye toplumsal bir tepki yok niye insanlarda hakkını arama araştırma okuma bilgi edinme alışkanlığı yok nu aşılanamamış gecmişte öyle devam ediyor demek istediğim bu

bende isterim yollarımız kaymak gibi olsun araclarımız daha yeni kalsın 2 kat daha hızlı yıpranıyor ab. ye göre tr. deki araclar herşey güzel olsun ama yok olmuyor

kimisi dergi yok ülkeyi abd ab yönetiyor vs. hepsi biryere kadar bir ülkeyi halkı şaha kaldırır zengin eder güvenliğini sağlar geliştirir

şuda aklıma geliyor yolllar harika olsa türkiyede kazalarda ölen insanların saysında patlama yaşanır o keyifi yine aldırmazlar insana huzur içinde arac kullanmak cok güzel olsa gerek ozamanda aynalara takılır gözün sürekli bir manyak geliyormu diye yanlışmıyım...

yurt dışında insanlar tepki verir çünkü bizim komyoncular gibi kaçak mozot kullanmıyorlar. o yüzden kamyoncuların umrunda değil yapılan zamlar.. tabi o da ayrı bir mesele.. yolların yapılmamasını ben yapılmak istenmemesine bağlıyorum adam yolu kötü malzemeden özensiz bir şekilde yapsın ki, bir sene sonra bir daha yapsın cebi para dolsun, yoksa mümkün değil alınan bu kadar vergiden sonra yolların bu halde olması.. bu arada hemen belirtiyim ki dün sabah stanbul yeniköyde dökülen asfalt akşam üstü tekrardan belediye ekiplerince parçalandı, şu an da çalışmalara devam edilmekte, madem işiniz bitmedi o asfaltı niye döküyorsunuz yazık günah değilmi!! lafı da açılmışken o sahil yolunu kullananlar bilir yüzyılın en büyük rezaltıdır o yolların hali.

• bu tür şeyler ihalelerle yapılıyor...ve denetimler de yetersiz ya da hile hurda döndüğü için bu işlerde denetim yapılmıyor...ihaleyi çok düşük fiyata alan şirket de daha ucuz mal etmek için aldıgı fiyatın bile çok daha aşagısına yolun çok dandik olması ve problem çıkarması pahasına da olsa yapıyor...bu yuzden bu problemlerle karşılaşılıyor...
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.