Şimdi Ara

Araç önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba Arkadaşlar, bir süredir araç araştırması halindeyim. Hala daha netleştiremedim seçimi. Aradığım özellikler şöyle:

- Mutlaka tam otomatik vites (çift kavrama özellikle istemiyorum)
    - Senelik 20 bin km gittiğim için dizel veya ekonomik benzinli (Istanbul dışı karma 7lt ortalama yeterli)
    - Donanımlı
    - Aracına göre 100bine kadar bütçe
    - Premium olursa 1-2 yaşında 2. El olabilir bunun dışında sıfır.

Buna göre test sürüşü yaparak değerlendirdiğim araçlar:

- BMW 1.16i: Sunroof-Xenon ve orta dolukluktaki araç için 88bin fiyatı var. 136bg, arkadan itiş ve 8 ileri ZF şanzıman en büyük artıları, arka diz mesafesi sıkıntılı. 60bin km veya 3 yıl servis hediyesi var. Seneye kasada makyaj var.
    - BMW 3.16i: 100bin'e 2013 giriş-orta donanımlı düşük km'li araç bulmak mümkün ama tek eksisi 2. el araçlara güven zorluğu ve görece yüksek maliyeti.
    - Mazda 3 1.5 Skyactive: 72 bine sunroof hariç bayağı dolu bir araç. Motor 120bg turbosuz ama iyi gidiyor. Bayilerde araç bulmak zor, 10binde bir servis var.
    - Subaru XV: 1.6 atmosferik CVT şanzımanlı sürekli 4 çeker olması önemli avantajları. En dolu paketi 84bine geliyor. BMW'ler ile karşılaştırınca performans hayli çok sıkıcı. Crossover olması bir başka artısı benim için.
    - Nissan QQ: 1.6 130bg dci motor gayet iyi, CVT şanzıman motor performansını biraz törpülüyor sanki. Özellikle 30km/h hıza kadar motor sesi hayli rahatsız edici. Crossover ve yeni kasa olması avantajlı. Öte yandan dolu versiyonu (skypack) 100 bini biraz geçiyor.

Bu durumda ne önerirsiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.