Şimdi Ara

araç yağ seviyesini kontrol edin yazıyor ama normal seviyede

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
12.821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • öncelikle herkesin kurban bayramı mubarek olsun benim sorunum şu aracım yokuş aşağı durduğu zaman servis ışığı yakıyor ve yol bilgisayarında yağ seviyesini kontrol edin yazıyor (yağ lambası değil servis ışığı) aracı düz konumda çalıştırdığım zaman yanmıyor yağ seviyesini kontrol ettim normal düzeyde son iki gündür yapmaya başladı bunu pazartesi günü servise bi göstereceğim sizce sorun neden araç yeni kasa master 10800 km de

• Yapay Zekanın Yanıtı

Motor Yağ Seviyesini Kontrol Etmek: Bir Bakım Rehberi

Motor yağ seviyenizi düzenli olarak kontrol etmek, aracınızın sorunsuz ve verimli çalışması için hayati önem taşır. "Motor Yağ Seviyesini Kontrol Edin" mesajı aşağıdakiler gibi çeşitli nedenlerle gösterilebilir:

• Yakıt alırken motor yağ seviyesini kontrol edin.
    • Motor yağ seviyesini ayarlayınız uyarısı.
    • Citroen C3 yağ seviyesi ayarla.
    • Audi A3 yağ seviyesini kontrol edin uyarısı.
    • Yağ seviyesini kontrol edin uyarısı.

Motor Yağ Seviyesinin Kontrol Edilmesi

Arabanızın yağ seviyesini kontrol etmek için aşağıdaki adımları izleyin:

1. Aracınızı düz, düz bir zemine park edin.
    2. Motoru kapatın ve 10-15 dakika bekleyin.
    3. Kaputu açın ve yağ çubuğunu bulun.
    4. Yağ çubuğunu çıkarın ve temiz bir havlu veya bezle silin.
    5. Yağ çubuğunu yeniden takın ve tekrar çıkarın.
    6. Yağ seviyesinin yağ çubuğundaki "min" ve "maks" işaretleri arasında olduğundan emin olun.

Yağ Seviyesi Düşükse

Yağ seviyesi "min" işaretinin altındaysa, yağ eklemeniz gerekir. Kullanım kılavuzunuzda önerilen yağ türünü ve miktarını kullanın. Yağı yavaşça ekleyin ve her eklemeden sonra yağ seviyesini kontrol edin.

Yağ Seviyesi Yüksekse

Yağ seviyesi "maks" işaretinin üzerindeyse, fazla yağı boşaltmanız gerekir. Bunun için aracınızın altındaki yağ boşaltma tapasını çıkarmalısınız. Fazla yağı bir kaba boşaltın ve boşaltma tapasını değiştirin.

Önemli Notlar

• Motor yağ seviyesini kontrol ederken motorun kapalı olduğundan ve aracın düz bir zeminde olduğundan emin olun.
    • Yağ eklerken aşırı doldurmayın. Fazla yağ motora zarar verebilir.
    • Düzenli olarak yağ seviyenizi kontrol edin ve yağınızı kullanım kılavuzunda önerilen aralıklarla değiştirin.
    • Yağ seviyesi kontrolü ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, bir otomobil tamircisine danışın.
    Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • yokuş aşağı park ettiğinizde karterdeki yağ öne doğru birikiyor, arka tarafında yağ kalmıyor. haliyle karterdeki yağı ölçen zımbırtıda yağ olmadığını sanıp uyarı veriyor
    daha önceden neden olmuyordu derseniz, araç az miktarda yağ eksiltmiştir, eksilen kısım bu mevzuyu yapıyordur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Du Hast -- 18 Kasım 2010; 1:47:47 >
  • Bedede aynısını yaptı. Acıp 1 lıtre yag ekledım. Duzde yag sevıyesı normal az bır meyılde yag sevıyesı tamamlayın demekteydı. Şimdi normal demekte. cubukta ıse mın. cızgısıne 1-2 cm kalmıstı. 1 lıtre yag ekleyıp bayram sonuna kadar ıdare edebılırsınız.
  • yorumlarınız için teşekkürler servis yarın açıksa bi göstereceğim yağda eksilme varsa eklerler
  • yağı aracı çalıştırmadan önce ve düz bir zeminde ölçerseniz daha net sonuca ulaşırsınız
  • ARACI AZ ÖNCE SERVİSE GETİRDİM VE YARIM LİTRE YAĞ EKLEDİLER İLK BAKIM ÖNCESİ TURBO DİZEL ARAÇLARDA BİRAZ YAĞ EKSİLTMESİ NORMAL DEDİLER DEDİKLERİ DOĞRU MU Kİ DAHA İLK BAKIMA 8500 KM VAR
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinoplu2009

ARACI AZ ÖNCE SERVİSE GETİRDİM VE YARIM LİTRE YAĞ EKLEDİLER İLK BAKIM ÖNCESİ TURBO DİZEL ARAÇLARDA BİRAZ YAĞ EKSİLTMESİ NORMAL DEDİLER DEDİKLERİ DOĞRU MU Kİ DAHA İLK BAKIMA 8500 KM VAR

normaldir
    birde ticari, ağır ve büyük motorlu araç. arada bir motoru sıkıştırmak zorunda kalıyorsunuzdur büyük ihtimal. bu yüzden yağ eksiltmesi normal.
  • fazla zorlamadık aslında iki defa ankaraya gidip geldik 2 ton yük attın en fazla kocaman motoruna göre yakıt tüketimi beni aracıma hayran bırakıyor uzun yol ,20kuruş şehir içi 0,25kuruş
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.