Şimdi Ara

Aracın Vergisini Ödemezsem ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
7.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arakadaşlar aracın vergisini ödemediğim zaman üzerine faiz geliyor,satış yapılamıyor,muayene yapılamıyor peki trafikte herhangi bir cezası varmıdır ? mesala trafik kontrolüne girdiğimde vergiyi yatırmadığım için ceza yazarlarmı teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kubi lay -- 4 Temmuz 2009; 18:34:55 >

• Hayır öyle bişey söz konusu değil. Sadece sizin dediğiniz gibi faiz gelir üstüne, muayane yaptıramazsınız ve satış olmaz. Arabada Yakalanmalı Haciz olmadığı sürece trafik polisi bişeye karışamaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ExTReMee

Hayır öyle bişey söz konusu değil. Sadece sizin dediğiniz gibi faiz gelir üstüne, muayane yaptıramazsınız ve satış olmaz. Arabada Yakalanmalı Haciz olmadığı sürece trafik polisi bişeye karışamaz.
    eskiden bağlanıyordu araçlar sanırım ama artık böyle bir uygulama yok bildiğim kadarıyla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ruge

eskiden bağlanıyordu araçlar sanırım ama artık böyle bir uygulama yok bildiğim kadarıyla.

Alıntıları Göster
    muayenesiz yakalaninca ciddi bi cezasi var. trafikte surekli tedirgin gitmektense. odemek daha iyi bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetyilmaz77

muayenesiz yakalaninca ciddi bi cezasi var. trafikte surekli tedirgin gitmektense. odemek daha iyi bence.

Alıntıları Göster
    Muaynesiz yakalanınca 1 kere bırakıyorlar sanırım belirli bi süre içinde aracınızı mutlaka muayneye sokmanız gerekiyor. Eğer sokmazsanız ya yüklü bir ceza yada aracınız bağlanıyor sanırım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ac Schnitzer.

Muaynesiz yakalanınca 1 kere bırakıyorlar sanırım belirli bi süre içinde aracınızı mutlaka muayneye sokmanız gerekiyor. Eğer sokmazsanız ya yüklü bir ceza yada aracınız bağlanıyor sanırım...

Alıntıları Göster
    vergi cezasını uzun bir süre 1-2 yıl ödemezseniz...
    bağlı bulunduğunuz vergi dairesi haciz işlemi yapar...daha da ödemezseniz yakalamalı haciz yaparlar ve bir çevirmede polisler arabayı parka çekerler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hightech33 -- 4 Temmuz 2009; 20:56:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hightech33

bağlı bulunduğunuz vergi dairesi haciz işlemi yapar...daha da ödemezseniz yakalamalı haciz yaparlar ve bir çevirmede polisler arabayı parka çekerler...

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: soldier_of_fortune

bende 5-6 yıl mtvsi ödenmeyen araçalar var trafikten soruşturduğumda hiçbiri için böyle bi ifade yazmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: daturkishulan

quote:

bende 5-6 yıl mtvsi ödenmeyen araçalar var trafikten soruşturduğumda hiçbiri için böyle bi ifade yazmıyor.

Alıntıları Göster
    aracımı 3 sene önce (uygulamada sorgulama yapıldı ve vergi borcundan dolayı), parka çektiler...
    vergi borcunu yatırdım, vergi dairesinden temiz ve rehin kaldırma yazısını aldım,parka gittim, öyle teslim ettiler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hightech33 -- 5 Temmuz 2009; 0:42:53 >

• quote:

aracımı 3 sene önce (uygulamada sorgulama yapıldı ve vergi borcundan dolayı), parka çektiler...
    vergi borcunu yatırdım, vergi dairesinden temiz ve rehin kaldırma yazısını aldım,parka gittim, öyle teslim ettiler...

Alıntıları Göster
    daha detaylı bilgi için vergi usül kanununa bakınız...
  • quote:

Alıntıları Göster
    quote:

kaç yıl ödememiştin o zaman

• quote:

Orijinalden alıntı: yuci

quote:

kaç yıl ödememiştin o zaman

Alıntıları Göster
    2 yıl garanti... fazlası da olabilir...
  • quote:

2 yıl garanti... fazlası da olabilir...

Alıntıları Göster
    vergiyi ödemezsen sadece muayene ve satışta sorun çıkartır, faizi ile borcun artar, yoksa vergisini ödemedin aracını bağlıyoruz böyle bir şey söz konusu değildir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Attorney58

vergiyi ödemezsen sadece muayene ve satışta sorun çıkartır, faizi ile borcun artar, yoksa vergisini ödemedin aracını bağlıyoruz böyle bir şey söz konusu değildir

Alıntıları Göster
    polis vergiye karışmıyor çok özel bir durum olmadıkça. zaten hiç bir kontrolde vergi sormadılar bana 20 yıldır. ama konu satış vs olunca "SS" alırlar sizden borcunuzu.
  • quote:

Alıntıları Göster
    iyi o zaman ben yalan söylüyorum...
    quote:

Orjinalden alıntı: postal58

ya da ben hayal gördüm...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hightech33 -- 5 Temmuz 2009; 9:31:34 >

• quote:

iyi o zaman ben yalan söylüyorum...
    quote:

Orjinalden alıntı: postal58

ya da ben hayal gördüm...

Alıntıları Göster
    Unakıtan'dan araç sahiplerine müjde
    Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, vergi borcu nedeniyle araçların bağlanmayacağını bildirdi.

www.samanyoluhaber.com
    Samanyolu Haber: Son Dakika ve En Son Haberler
    http://www.samanyoluhaber.com/haber-104853.html

http://www.haberler.com/arac-baglamaya-son-haberi/

Mükelleflerin geciktirdiği borçları için tebligat yapılacağını ve teblig tarihinden 5 gün süre tanınacağını, son taksitin tebliğine ise 1 ay süre tanınacağını belirten ALACA "Taksitlendirmeden yararlanmayarak borcunu ödemeyen vatandaşlarımız için 6183'e göre icra haciz olabilir. Şu ana kadar mükelleflerimizin %50.'si başvurdu " dedi.

http://www.gazete2000.com/details.asp?kno=523

bunlarda yalan-dolan...

• quote:

Orijinalden alıntı: resmonse

polis vergiye karışmıyor çok özel bir durum olmadıkça. zaten hiç bir kontrolde vergi sormadılar bana 20 yıldır. ama konu satış vs olunca "SS" alırlar sizden borcunuzu.

Alıntıları Göster
    vergiyi zaten polis sormuyor...
    polise yakalamalı-bağlamalı haciz evrakı gönderiyor, bağlı bulunduğu vergi dairesi...bu da sorgu da direk çıkıyor...
    quote:

Orjinalden alıntı: resmonse

star.com.tr
    STAR - Haberler, Son Dakika, Haber, Son Dakika Haberleri
    http://www.stargazete.com/ekonomi/borc-icin-arac-baglamaya-son-107088.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hightech33 -- 5 Temmuz 2009; 9:50:53 >

• quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    oradaki araçların hepsi motorlu taşıtlar vergisini ödeyememiş kişilerin araçları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersanayaz

oradaki araçların hepsi motorlu taşıtlar vergisini ödeyememiş kişilerin araçları.

Alıntıları Göster
    bu tür risklere girmektense vergiyi ödemek daha kolay
    ticari araç ise maliyeciler de durdurabilir o zaman ne olacak
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    sabit fikirler değişemiyor ne yazık ki;
    yukarda maliye bakanının açıklamalarının olduğu linkleri verdim. adam kendisi diyor. mtv ödemeyenin artık arabasına haciz koymayacağız diye...
    çok uzattınız... neden anlamak istemiyorsunuz ,anlamış değilim...
    vergi borçları amme alacakları kanununa göre tahsil edilir... vergisini ister öderim-ister ödemele olmaz bu işler... arabayı hacizle bağlarlar...
    google'da amme alacakları kanunu yaz da gör, madem seni ikna edemedik...
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

sabit fikirler değişemiyor ne yazık ki;
    yukarda maliye bakanının açıklamalarının olduğu linkleri verdim. adam kendisi diyor. mtv ödemeyenin artık arabasına haciz koymayacağız diye...
    çok uzattınız... neden anlamak istemiyorsunuz ,anlamış değilim...
    vergi borçları amme alacakları kanununa göre tahsil edilir... vergisini ister öderim-ister ödemele olmaz bu işler... arabayı hacizle bağlarlar...
    google'da amme alacakları kanunu yaz da gör, madem seni ikna edemedik...

Alıntıları Göster
    araca baska bir borctan dolayi haciz karari cikmissa ve hak mahrumiyeti varsa polis bunu bagliyor. sorgulama da zaten hak mahrumiyeti ve bunu koyduran kurum gozukuyor.

ama mtv'den dolayi vergi dairesinin haciz karari aldigini sanmiyorum. alan vergi dairesinin kendi insiyatifidir bizim calistigimiz vergi dairesi ugrasmiyor demek ki ufak alacaklarla.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.