Şimdi Ara

Arada duvar+Yaklaşık 7-8metre mesafe+50-70tl bütçe...ÇOK ŞEY mi İSTİYORUM :D

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, arada duvar olacak, yaklaşık 7-8metre mesafe var.
    Hani belki uzatma kablosuyla alıcısını eşiğe kadar çıkarabilirsem, duvarı ve 2metrelik mesafeyi aşmış oluruz.

50-70lira arası bir ürün arıyorum. Çok deneyimim olmadığı için bilmiyorum fazla. İncelerken anladığıma göre kablosuz olanlar çok çekmiyormuş, bluetooth olanlardan bakmalıymışım. ARadaki farkı anlayabilecek bi ayrıntı göremedim ürünlerde, ya da ucuzlarına baktığımdan bluetooth'lu görmedim :D

Microsoft'un B5Q'su internette 55 liraya kadar var. Ondan alacaktım ama 1-2 metre çekiyor diyenler var.
    Hepsiburdada 55 liraya inca var, 12metre mesafe diyor, o da inandırıcı gelmedi. Ayrıca inca olması güven vermiyor.

Ne yapmalıyım, önerileriniz neler?

Odanın çizimini kabataslak olarak ekliyorum:

Arada duvar+Yaklaşık 7-8metre mesafe+50-70tl bütçe...ÇOK ŞEY mi İSTİYORUM :D

• Salondan ta odadaki bilgisayarı mı kullanacaksın? Amacın ne ki?
  • A4 tech gk2370d'yi önerebilirm 10 metreye kdr çekiyor fiyatıda gayet uygun aşağıdaki linkten bakabilrsn

http://www.hizlikasa.com/a4-tech-gk_2370_d-ps%5D2-kablosuz-klavye+o.mouse.html

bide microsft'tan bi ürün önerebilirm tıpkı istedğin gibi bluetooth ile bağlanabiliyorsun

http://www.hizlikasa.com/microsoft-69z_00011-kablosuz-7000-klavye+mouse.html

• Evet amaç ne burda ben anlamadım...
  • amacını anlamadım herkes gibi ama çizimdeki televizyonun yeri çok sırıtıyor. yaşlı evi gibi. amacını daha ne anlatıver elbet çaresini buluruz
  • aRkadaşlar evimiz için yapılan yorumlara teşekkür ederim, evet biraz yaşlı evi sayılabilir, nitekim hala annem ve babamla yaşıyorum:)

amaç şu; bilgisayardan televizyona tvout verdim, tvde büyük ekranda oyun oynamak istiyorum. bunun için de mesafesi fazla olması gerekiyor. ayrıca dediğim gibi kapının eşiğine kadar çıkarabilirim bi alıcı olursa.

BloodDiamond isimli arkadaşa teşekkür ediyorum tavsiyeleri için, microsoft oldukça pahalıymış ama a4tech'i düşünebilirim. Var mı hiç bu a4tech'i kullanan, gerçekten 10metre mesafede ve bu şartlarda sorunsuz çalışabilir mi?Çünkü onda da RF yazıyor, bluetooth'lu değil sanırım. Zaten bluetoothlular pahalı oluyor galiba.

Önceki mesajımda yazdığım inca'yla ilgili fikri olan var mı?güvenmiyorum ama eğer kullanıcısı varsa ve memnunsa düşünebilirim bu da söylediğim İnca'nın linki:

http://www.hepsiburada.com/inca-iws-551-wireless-set-24ghz-12-metre-ye-kadar-kablosuz-iletisim-/productDetails.aspx?categoryid=51&productid=bd61898

• ARkadaşlar BloodDiamond arkadaşımızın önerisi olan a4'ü incelerken bi de şunu buldum:http://www.hepsiburada.com/a4-tech-gk-770d-klavye-mouse-set-/productDetails.aspx?categoryid=51&productid=bd9292
    Hem de ince klavye. Bu da 10metreye kadar mesafe diyor. ayrıca yorumlarında da 5 yıldız almış ve yazılanlar oldukça iyi. Bu yorumlardan biri:

"Eğer aradığınız uzun mesafede kesintisiz ve hassas bir set ise ideal. Tek kötü yanı enter tuşu biraz küçük , önemsiz gibi görünsede can sıkıyor. Pil ekonomisinin iyi olduğu söyleniyor. Ben denemelerimde 10 metrelik mesafede mouse ve klavyede verim aldım (arada engel yokken elbette) , kesinti olmadı. Evde salonda kurduğum htpc için aldığım bu set, dizaynı ve fonksiyonelliği ile beklentimi fazlasıyla karşıladı."

Bunu da kullanan ya da bilgisi olan varsa, paylaşırsa sevinirim.

Şimdiden teşekkürler yorumlar ve yardımlar için

• Hoca sana önerim, boşver sen bu TV'de oyun olayını. Normal kendi 17-19 inch monitöründe oynasana. Normalde 1280x1024 ya da 1024x768 çözünürlükte çalıştırdığın oyun yaklaşık 30 inch'lik TV ekranında deyim yerindeyse piksel piksel görünür. Ha olmadı oyunu bu sefer de TV'nin normal çözünürlüğünde çalıştırırsan oyunları da -güncel oyunlar- muhtemelen kare kare oynarsın.
  • Teşekkür ediyorum görüşlerinize de saygı duyuyorum ama, yapılan yorumlar beni şaşırtmakta. Donanımhaber herkesin görüşlerini özgürce paylaştığı ve isteklerine bir yanıt bulmaya çalıştığı bir mekandır.

Gelin görün ki benim nacizane soruma "ev yaşlı evi gibi", "bilgisayarda oynasana" gibi yanıtlar gelmekte. Eminim hepiniz kendi açınızdan yardımcı olmaya çalışıyorsunuzdur ama ben şartları belirttim. Bu şartlardan hoşlanıyorum ve o yüzden istiyorum bunu, yardıma da bu yüzden ihtiyacım var.

Eğer konu böyle başka yönlere kaymaz da asıl amaç üzerine yoğunlaşırsak çok sevinirim.

Hatam varsa kusuruma bakmayın
  • quote:

Orjinalden alıntı: shruikan
    Ha olmadı oyunu bu sefer de TV'nin normal çözünürlüğünde çalıştırırsan oyunları da -güncel oyunlar- muhtemelen kare kare oynarsın.

muhtemelen diyorsunuz, hiç denediniz mi bilmiyorum. Ben bu yardımı istemeden önce denedim ve memnun kaldım ki yapmak istiyorum. öyle kare kare bir görüntü de oluşmamakta, oldukça tatminkar
  • Bak şöyle diyeyim; o kadar büyük bir ekranda oyun oynaman göz ve boyun sağlığını olumsuz etkiler. İmzana bakıyorum, 2600 ekran kartı ile hangi güncel oyunu 30 inch gerçek çözünürlükte tatminkar oynadın çok merak ediyorum. Ayrıca önceki fikri belirtmemin nedeni belki de fazla mesafe şartı koyuyor olman. 7-8 metre kablosuz fare-klavye için çok yüksek rakamlar. Odayı sırf oyun için dekore edemeyeceğin için öyle dedim.

Neyse hocam bunları geçelim, 7-8 metre mesafe ve 50-70 lira bütçe, bence evet çok şey istiyosun.
  • Tatmin bence göreceli bir kavramdır. Size tatminkar gelen şey bana gelmeyebilir ya da bana gelen size. O nedenle bunu uzatmanın anlamı yok.

Sorduğum soruya en güzel cevabı en son mesajında vermişsiniz. 7-8 metre kablosuz klavye-mose için çok yüksek rakamlar. teşekkür ederim. Merak ettiğim şey buydu. Sizin görüşünüz böyle. Diğer arkadaşlardan da kullanan vardır, memnun kalmıştır tavsiye eder gider ben de alır denerim. Sorunuma ancak böyle çözüm bulabilirm. Yoksa başka ayrıntılar size ve bana göre değişir, tartışmak yersiz olur.

Yine de teşekkürler
  • Ben de bağlamıştım bi ara 72 ekran tvye ama görüntü hoş olmadı pek...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.