Şimdi Ara

arçelik 5080 t çamaşır makinesi yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
23.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

arçelik 5080 t çamaşır makinesi var ben bu makınayı kullanmaya basladıgımdan berı elektrık faturam 3 ayda 100 tl cıvarı gelmeye basladı haftada 2-3 defa calısıyor her programı ayarladım bır turlu yapamadım programı cok uzun tutuyor.bır program 2 saat suruyor 2 saat yıkıyıp duruyor camasırları ve camasırlar gercekten ya cekıyor ya da gıyılmeyecek duruma gelıyor bana bır yol gosterın bu konu hakkında yardımlarınızı rıca ederım.bunun kısa programı yokmu hemen yıkasın ve sıksın..işte bu kadar

http://tinypic.com/r/2lafy1y/5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi makovad -- 28 Nisan 2010; 11:54:51 >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Arçelik 5080 T Çamaşır Makinesi Kullanım Kılavuzu

Giriş:

Arçelik 5080 T Çamaşır Makinenizle ilgili tüm bilgilere bu kullanım kılavuzunda ulaşabilirsiniz. Bu kılavuzu dikkatlice inceleyerek makinenizin özelliklerini, programlarını ve kullanım talimatlarını öğrenebilirsiniz.

Programlar ve Süreleri:

Arçelik 5080 T Çamaşır Makinesi, farklı kumaş türlerine ve kirlilik seviyelerine uygun çeşitli programlar sunmaktadır. Her programın tahmini süresi aşağıdaki gibidir:

• Pamuklular: 120 dakika
    • Sentetikler: 90 dakika
    • Yünlüler: 60 dakika
    • Narinler: 60 dakika
    • Kısa Program: 30 dakika

Kullanım Talimatları:

Makinenizi kullanmadan önce, lütfen kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyun. Kılavuzda, aşağıdakiler de dahil olmak üzere ayrıntılı talimatlar bulabilirsiniz:

• Makinenin kurulumu
    • Çamaşırların yüklenmesi
    • Deterjan ve yumuşatıcı ekleme
    • Program seçme
    • Çamaşırların yıkanması
    • Bakım ve temizlik

Yardım ve Destek:

Kullanım sırasında herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

• Arçelik 5080 T Çamaşır Makinesi Resetleme: Makineyi resetlemek için, açma/kapama düğmesine 3 saniye basılı tutun.
    • Kullanım Kılavuzu: Bu kılavuzu tekrar inceleyin.
    • Müşteri Hizmetleri: Arçelik müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

Bu kılavuzdaki talimatları takip ederek, Arçelik 5080 T Çamaşır Makinenizden en iyi şekilde yararlanabilir ve uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • 5080 modelinde hızlı yıkama düğmesi olması lazım zaten o düğme basılı iken 45 dk kısaltır yıkamayı
  • maalesef benım aldıgım urunde hızlı yıkama tuşu yok...makınanın ustundekı tuşların fotogreafını cekıp buraya şimdi koyarım..
  • Makineniz uzun yıkama programlarında çok enerji harcamaz. Beyazlar için tavsiyem pamuklu 60'C programıdır. Az kirli ve az miktarda renkliler için sentetik 30'C programını kullanabilirsiniz. Tam doldurma ve kirli renkliler için tavsiyem yine pamuklu 40'C olacaktır. Makineniz suyu normal ısıtıyor mu? NTC veya kartta sorun varsa suyu kaynatıyor olabilir.
  • Arasıra deterjan çekmecesinide çıkarıp temizlyin o ne olmuş öyle, sonra çekiçle çıkarırsınız.
  • Arçeliğin alt seviye modellerinden birisi, maalesef sorunlu bir makine.. Çok şikayet duyuyorum. Kendimden yazacak olursam, geçen sene öğrenci evimizde bunun sıkma devri tuşu olmayan modeli vardı ve beyaz çamaşırlarımı kesinlikle ağartmıyordu.
  • 5 yıl önce çalışırken almıştım eskısı bozulunca bunu kullanalım dedık...o yuzden eskı bır makına sımdıkı cıhazlar daha harıka ...candogan62 dedıklerını yapacam...deterjan yenı dokulmustu normalde her zaman temızdır..yumos alırken yfazla kacırdık ölçüyü....bu makina zaten hiç güzel yıkamıyor.Güzelim gömleklerim bu yıkama sonrası renklerınde değişme gözledim..elimle yıkasam daha iyidi...neyse şimdilik idare etsiin ay başı bir tane bosh alacam gibi ...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.