Şimdi Ara

Arçelik 8180 nf sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4
Cevap
0
Favori
4.216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Arçelik 8180 nf buzdolabı sürekli çalışıyor ve nf kısmından rüzgar sesi gibi ses geliyordu,fan motoru sağlam
    ve temizledim ama sürekli karlanma yapıyor. dolabı durdurup arka bölmeyi komple saç kurutma makinesi ile
    temizledim ve tüm buzları erittim dolabı çalıştırdım ve normal çalışıp durmaya başladı ama 3 gün sonra gene ses
    gelmeye başladı ve buzlanmaya başladı.

Sorun nerden kaynaklanabilir yada nereyi kontrol etmeliyim sanırım kart sorunu :(

• Selamlar, öncelikle bu mevsim koşullarında yapmış olduğunuz eritme işleminin ne kadar başarılı olduğundan emin olmanız gerekmekte.
    diğer husus ise ara bölme bloklaması oluşmaması için gerekli olan düzeneğin (sistemin) çalışıp çalışmadığından (ki bence çalışmıyor) emin olmanız gerekmekte. Bu sistem anakart sensör rezistans ekipmanlarının ortak çalışması ile sonuç veriyor bu durumda hangi unsurun çalışıp çalışmadığının anlaşılması için teknik ölçüm yapılmalı.

Mesela ABB rezistansına voltaj geliyor da rez mi çalışmıyor? yoksa rezistansı beslemesi gereken kart mı çalışmıyor? yoksa bu karta, rezistansı beslemesi için enerji göndermesi gerektiğini bildirecek sistem mi çalışmıyor?

Bu soruların cevabıdır sizi doğru sonuca ulaştıracak olan.

Bu ölçümleri kendiniz yapabilecekseniz (Kİ ELEKTRİK ÇARPMA RİSKİ TAŞIR) buna göre ilerleyebilirsiniz. İşin ehli değilseniz bir tamirci arkadaştan destek alınız. bahsedilen yedek parça maliyetleri yüksek bedel içeren unsurlar değildir.

• Ado kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Öncelikle yardım ve ilginiz için teşekkürler,

Elektrik elektronik teknisyeniyim ama buzdolabı konusunda bilgim yok
    Annemin buzdolabı merkezi bir yerde olmadığım için uğraşıyorum yoksa servis çağırmak tabiki mantıklı.
    Eritme işlemini buzdolabını durdurup fon makinası ile yaptım,eritme sonrası buzdolabı normale dönüyor ama gene buzlanıyor 4-5 günde internettde araştırdım ama pek bilgim olmadığı için sistemi çözemedim.
     Arçelik 8180 nf sorunu Arçelik 8180 nf sorunu Arçelik 8180 nf sorunu

• Bu tip cihazlardaki ısıtıcılar genelde bozulmazlar arızalı parça muhtemelen defrost kontrol grubudur bu malzemede buzluğun sağ tarafına sabitlenmiş kalın şeffaf plastik muhafazayla içerisindeki parçadır onu kontrol etmenizi yada değiştirmenizi tavsiye ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.