Şimdi Ara

Ariston Genus Premium EVO 24 mü ? IMMERGAS Victrix 24 TT ? yimi tercih etmeli

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
2.251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evim Burdur merkezde. Ara daire, doğu-güney-batı cepheli, camlar çift cam, apartman mantolamalı.

Banyoda....................5 m2.....60*55cm lik petek
    yatak odasında.........14 m2.... 60*60 cmlik petek ..................... saat 2 ye kadar güneş alan bir oda
    çocuk odasında.........14 m2.....60*70 cmlik petek..................... saat 2 ye kadar güneş alan bir oda
    mutfakta..................15 m2.....60*80 lik petek,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,saat 2 den güneş batana kadar güneş alıyor
    salonda....................28 m2.....60*90 ...60*90 lik iki petek..........saat 2 den güneş batana kadar güneş alıyor
    oturma odasında.......21 m2.....60*160 lik peteklerim mevcut...... kuzey cephe
    L şeklinde 9 m2 lik antremde petek yok.

Bu verilerime göre işin uzmanı arkadaşlar ve kullanıcı arkadaşlar aşağıdaki kombilerden hangisi daha f/P bakımından öne çıkıyor acaba. Servis ve yedek parça fiyatları bakımından da ele alırsak hangisini almam daha doğru olur. Kombiyi İnternetten almayı düşündüğümüde belirteyim.
    Ariston Genus Premium EVO 24 ? (Genleşme tankı kapasitesi hakkında bilgi bulamadım)
    IMMERGAS Victrix 24 TT ? mi
    aynı fiyatlara daha iyisi var diyorsanız önerilerinize de açığım

Şimdiden yorumlarıyla yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara teşekkürler ederim

Not: Aşağıda bilgelere ek isteyen arkadaşların istediklerini ekleyerek güncelliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serci2001 -- 20 Ekim 2015; 22:19:37 >

• hocam Burdur gibi soguk bir memkekette mevcut petek boylarinizla iyi ve ekonomik isinamazsiniz..
    eger maddi imkaniniz var ise petek boylarinizi buyutun..yani 1 m2 ye 10 cm olacak sekilde buyutun.antreyede 1 metrelik petek koyma imkaniniz var ise koydurun.

daha sonra alacaginiz yogusmali kombi ile 55 derece ve alti kazan isisinda ancak bu sekilde konforlu ve ekonomik isinabilirsiniz.

konuya hakim uzman arkadaslar daha uygun cevaplar vereceklerdir,

ariston genus premium evoyu kendim tercih ederdim..yinede son karar sizin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isnuerog -- 20 Ekim 2015; 0:40:24 >
  • serci2001 S kullanıcısına yanıt
    Burdur'da bu petek ölçülerle premix yoğuşmalı kombi almanızın anlamı kalmıyor, banyo ve mutfak hariç diğer tüm yerlerin petek boyunu iki katına çıkarmanız gerekiyor ayrıca antreye da petek eklemelisiniz.

Aşağıdaki gibi yeniden düzenleybilirsiniz.

Banyo - Değişiklik yok
    Yatak odası - 60*60 cm + 60*90 cm (salondan) - paralel bağlantı yaplıacak
    Çocuk odası - 60*70cm + 60*90 cm (salondan) - paralel bağlantı yaplıacak
    Mutfak - 60*110 cm (yeni)
    Salon - 60*160 cm (oturma odasından) + 60*160 cm (yeni)
    Oturma odası - 60*240 cm (yeni)
    Antre - 60*80 cm (mutfaktan)

Yeni peteklerin markası Demirdöküm Plus, Airfel veya Vairad olmalı.

Kombi olarak Ariston Genus Premium EVO tavsiye ederim 8 litre genleşme tankına sahip.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebza -- 20 Ekim 2015; 9:32:32 >
    Petek metrajını karşılaştırmak için hangi oda hangi cepheye bakıyor bunu da yazıp karşılaştırmak ta lazımdır

Servis yapılanması için burdur da sizin araştırmanız lazım iki kombi arasında kaldıysanız bence ikisi de değil

İmmergas alpha eco 28 daha iyi tercih teknik özellikleri immergas 24tt ye benzer ama iki temel fark
    İmmergas 24tt nin sıcak su devresi 24kw
    İmmergas alpha eco 28 ise 28kw aynı anda 2banyoda sıcak su konforuna ulaşırsınız

İmmergas 24tt standart fabrika garantisi 2yıl
    İmmergas alpha eco 28 ise koşulsuz kuralsız tam 7 yıl garanti
    Uzun vadede kazancınız büyük olası bir arızada kafanız rahat eder

http://alpha-innovation.com.tr/alpha_kombi-kopya.html

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

http://alpha-innovation.com.tr/alpha_kombi-kopya.html

Tesisatı yapacak firma elemanı aşağıda teknik özelliklerinin fotografını verdiğim Fondital formentera 24 ü çok öneriyor. Sizin önerdiğiniz ürün ile karşılaştırırsak nasıl bir sonuç ortaya çıkar acaba bu kombi alınabilir duruyormu kombiyi kendisinden alırsam montaj ücreti 200 tlyi almam diyorda.

200tl montajı almaz çünkü kombiyi satmak istiyor,fondital in bayiliğini almış ürün satma derdinde
    Fondital türkiye pazarında bilinmeyen ve yeni bir firma
    fondital formentra yogusmasiz kombi..ustelik lansmana ozel fiyat diye kendi sitesinde var..ve 2500 lira fiyat cekmisler..ya bu marka cok iddali yada fiyatlari cok abartmislar..24 kw lik yogusmali kombiye 2800 lira cekmisler..o fiyata al bir tane buderus gb072 keyfine bak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isnuerog -- 21 Ekim 2015; 0:50:40 >
  • isnuerog İ kullanıcısına yanıt
    Model ismini eksik verdim galiba aşağıdaki linkteki ürün
    tam yoğuşmalı 2500 tl istiyor. yukarıda teknik verilerinin fotografını vermiştim değerler nasıl acaba
    http://www.fondital.com.tr/formentera-kc
    bahsettiginiz kombi burada yogusmasiz listesinde ama..belki sitede yanlislikta olabilir..urun genel anlamda basarili duruyor, yinede siz bilirsiniz..basta petek boylarinizi buyutmeniz icap ediyor.yoksa premix yogusmadan verim alamazsiniz..birde bunun servis ayagi var bunuda hesaba katin.
  • isnuerog İ kullanıcısına yanıt
    Yukarıdan aşağı 7. Ürün. ilk 4 yogusmasizlar sonrakiler yoğuşmalı. Petek boylarını hepsini birden değilde evim güneş alan cephede olunca sırayla tüketim ve ısınma durumunu takip ederek yukarıdaki önerilere uyarak degistirecegim.
    Evlenirken bile kombi alırkenden az düşündüm
    Özellikleri iyi olabilir ama fiyatları uçuk bu fiyatlarla tutunması zor ileride batarlarsa ortada kalabilirsiniz. O fiyatlara Buderus GB072 veya Vaillant VUW 236/3-5 Ecotec Plus alınır.
    fondital önce türkiye de bayi ile servis yapılanmasını bitirsin,piyasada yer edinsin kombilerini her yerde görelim,belli bir memnun kullanıcı profili oluşsun ondan sonra önerelim
    bir ara aynı italyan riello kombileri vardı airfel satıyordu sonra adamlar gitti
    italyan markalarında başta ferroli olmak üzere immergas,ariston gibi olmak zor bu markalar 25yıldır türkiye de özellikle ferroli'nin türkiye yapılanması güçlü
    ferroli düzce'de fabrika açtı bütün dünyada satılan ferroli panel radyatörler burada üretiliyor ayrıca ferroli domiproject,domina,divaCONDENSE kombileri burada üretiliyor

siz kombide kararsız kaldıysanız belli markaların arasında kalın semtinizde servisleri araştırın hangisi daha eski hangisi daha az el değiştirmiş,hangisi olaylara hemen müdahele ediyor
    hangisi pazar günü açık veya nöbetçi bulunduruyor doğru kombi tercihi kadar iyi servis te önemli

bu modellerde kaldıysanız ben yine yazayım immergas alpha eco 28 daha iyi tercih,hem teknik özellikleri iyi hemde koşulsuz 7 yıl garanti
    düşük minimum ısıl güç
    çok geniş modülasyon aralığı
    tam 28kw sıcak su gücü kapasitesi
    magnezyum-alüminyum-silisyum döküm ana eşanjör (korozyona karşı çok dayanıklı)
    modülasyonlu oda termostatı ve dış hava sensör desteği

bu kombinin yanınca amico car modülasyonlu oda termostatı ve immergas dış hava sensörü aldınız mı mükemmel bir kombinasyon olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 21 Ekim 2015; 9:51:05 >

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Yorumlarınız ve önerileriniz için tesekkurler belirttiğiniz urun İstanbul bilişimde oda termostatı hediyeli. Benim petek boyları ve cepheden dolayı bazı makina mühendisleri yoğuşmalı alma aradaki fark ile gaz yak diyorlar. Kafamı karıstırıyorlar. Petek boyunu büyüt yogusmasiz al diyorlar. Offf off
    O makina muhendislerine soyle
    26eylul 2015 itibariyle avrupa birliginde yogusmasiz kombiler yasaklandi premix yog kombiler zorunlu oldu
    bilmiyorlarsa ogrensinler
    ayni mevzuat bize de uygulanacak
    uretimden kaldirilcak verimsiz kombileri ozellikle de hic bilinmeyen italyan markalarini onermesinler
    Fondital Servisi ile gorustum. İyi bir servise benziyor. Arkadaş cevreside iyidir filan dediler. Tesisatı yapacak firma elemanı Formentera kc 24kw lık ürünü 2500 TL ye vereyim demisti. 5 kisi ben alımkar oldum diye aldılar sonra Patronu ucuza veriyorsun demis. Patronu bu gün gelip benimle görüşeçekmiş. Veremem derse sizin ürünün siparişini İstanbul bilişimden hemen vereyim diyorum. 28 lık olması kafama takılıyor benim ev için fazla değil mi
    28kW kombinin sıcak su devresi gücü
    kalorifer değil kombinin kalorifer devresi 24kW

ben alpha eco 28 önerirken kombinin sıcak su gücünde vurgu yaptım: 28kW sıcak su kapasitesi ile aynı anda 2 banyo veya 1 banyo+mutfakta sıcak su konforuna ulaşırsınız
    yani iki musluğu açtığınızda sıcak su aynı sıcaklıkta stabil gelir düşme olmaz

fondital konusunda düşüncelerim aynı siz bilirsiniz tercih sizin

Firma 2500 TL'ye formentera kc yi veremeyiz arkadaş çok indirim yapmış, 200 tl daha verin dediler. Bende sizlerinde etkisiyle içime sinmeyen üründen vaz geçtim. Sonra ana kolon ve tesisatı başka firmaya verebiliriz diyince işi kaçırmamak icin 200 tl istedikleri montaj ücretini 100 TL'ye indirdiler kombinizi istediğiniz yerden alın dediler. Size son bir sorum daha olacak
    * alpha 28 in genleşme tankı 5,8 litre bunun ne gibi sıkıntısı olabilir.
    *asagidaki siteye güvenilir mi yanında oda Termostatı hediye veriyor. Uyuşma gibi bir sorun olmaz inşallah
    http://www.istanbulbilisim.com.tr/alpha-eco-28-yogusmali-kombi-fiyati,141882.html
    Ben alırsam apartmanda peşimden 5 kişi daha alacak aynı kombi yi omzumdaki yük ağır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serci2001 -- 22 Ekim 2015; 0:16:50 >

Genleşme takından sorun çıkmaz,internetten kombi almadım kombi almadan önce siteyi arayıp konuşun
    Kombinin orijinal bacasını ücretsiz isteyin yan sanayi baca göndermesinler
    Bazı sitelerde alpha mod oda termostatı da hediye bence büyük avantaj

http://www.akakce.com/kombi/en-ucuz-alpha-eco-28-20-640-kcal-h-yogusmali-fiyati,4597895.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 22 Ekim 2015; 11:03:52 >
  • Bu fondital ilginç birşeymiş ya,

•İyonizasyon elektrodlu alev denetimi
    •Otomatik hava tahliye sistemi
    •Elektronik Voltaj dalgalanmalarına karşı elektronik kart koruması

güzelmiş.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.