Şimdi Ara

Arkadaşlar Bilgisayarım günde en az 20 defa kendi kendine Reset atıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Arkadaşlar öncelik sırasına dizersek
    bir kaç hafta önce bilgisayara (C) ye format attım acemiliğim nedeni ile ikinci işletim sistemini kurdum (D) ye.
    Nasıl Silebilirim acaba yeni kurulan (D) deki işletim sistemini ?

Birde
    Arkadaşlar Bilgisayarım günde en az 20 defa kendi kendine Reset atıyor.

tırrr tıırrr diye bir ses ve Reset atıyor kendi kendine

gecenlerde yine böyle Reset attığında ilk defa bir hata verdi

az önce yine aynı şekilde reset atmıştı ki bu sefer farklı bir hata verdi

Hata

" Bütün vürüs koruma , disk birleştirme , veya yedekleme yardımcı programlarını devre dışı bırakın veya kaldırın . Sabit disk yapılandırmanızı denetleyin ve güncelleştirilmiş sürücüleri araştırın CHKDSK /F komutunu Çalıştırın . Sabit diskte bozulma olup olmadığını denetleyin "

diyor oldukça acemiyim Arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TrakyaLi -- 29 Mayıs 2006; 20:53:03 >

• HDD bad sectör olabilir.Scandisk yapmanı öneririm
  • D deki sistemi biçimlendirip silebilirsin.
  • Arkadaşlar oldukça acemiyim

XaMpS ;

" HDD bad sectör olabilir.Scandisk yapmanı öneririm "

Nasıl yapılır ?

BoGo ;

" D deki sistemi biçimlendirip silebilirsin. "

nasıl yapılır diyeceğim sizede anlamadığım için ? :(

D de olan wind klosörlerinin hepsini sildim ama başlarken hala soruyor hangi işletim sistemi ile başlatayım diye ?

ne yapmam gerekiyor bu konuda arkadaşlar ?

İlgilendiğiniz için Allah razı olsun.
  • D nin üzerine sağ tıklayıp biçimlendir dsiyeceksin. içindeki her şey silinir böylece.
  • anlamıyorsan anlayan birilerini bul c'ye d'ye format atısn yok ben yapacam diyorsan arat google da format nasıl atılır çok zor değil okursan anlarsın zaten 1 2 saate bütün sorunlarından kurtulursun zaten pc kullacaksan bence biran önce format atmayı öğren...
    zaten bilgisayarı en iyi ve en kolay öğrenme yolu boza boza öğrenmektir :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tayfundo -- 29 Mayıs 2006; 20:54:58 >
  • BoGo arkadaşım tekrar teşekkür ederim
    ama D de çok fazla yaklaşık (70 gbyt) bilgilerim var bunlar gidecek başka bir yolu yokmudur acaba biçimlendir demekten başka .

yada bu biçimlendirme işlemini C de kurulu olan işletim sisteminde iken mi yapmam gerekiyor
    yoksa D de ki işletim sisteminde iken mi ?
  • bu kadar sık reset atması güç kaynağındanda olabilir, tecrübeyle sabittir...
  • senin hdd kaç mb eğer 80 80 eşit bolüştürmüşsen taşıyıp format atabilrsin pekalaki
  • kasadaki ısınmayı gözle ekran kartı ve işlemcinin çok ısınmadığına emin ol bence hatta kasa kapaklarını sök eğer ısınmadan şüpheleniosan kolay gelsin
  • 120 gbyt HDD

format atıyorum en azından artık :) ama acemi iken denediğim zaman başıma bu geldi sonra tekrar at ikinci işletim sistemi silinir dediler :) silinmedi :(((

Normal olarak format attım oldu ama ikinci işletim sistemi gitmedi.

Güc kaynağını da yeni değiştirdim önceki yanmıştı yaklaşık 1 ay önce

bir de arkadaşlar yukarıda da dediğim gibi sildiğim halde D de ki wind klosör. iki işletiim sistemi çıkıyor acılırken birini seçin diyor yada F8 e basın diyor

orada şöyle bir secenek vardı az önce girdim şöyle diyor Wind ta hatalar oluştuğunda kendi kendine reset amayı kaldır seceneği vardı onu seçtim

açaba şimdi düzelmişmidir yada bu başka bir şeymidir ?

bir kaç saat bekleyim yada yarına kadar bekleyim aynı sorun olduğunda size tekrar danışırım

Allah razı olsun arkadaşlar ilgilendiğiniz ve benim gibi bir cahili bilgilendirdiğiniz için

• quote:

Orjinalden alıntı: eko2005

kasadaki ısınmayı gözle ekran kartı ve işlemcinin çok ısınmadığına emin ol bence hatta kasa kapaklarını sök eğer ısınmadan şüpheleniosan kolay gelsin

önceki ay ısınma sorunu vardı işte o gün güc kaynağı yandı şimdi büyük fanlı P4 güç kaynağı aldım 350 w lık şimdi o kadar ısınmıyor speedfan diye bir program var oradaki verile şöyle oluyor 33 ' 48-49-50 ' 38 33 sanrın HD
    48 50 arası değişen işlemci , diğeride kasa içi yada işlemci ile değişikte olabilir çünkü belirtmiyor ama HD i belirtiyor 33 oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TrakyaLi -- 29 Mayıs 2006; 21:15:48 >
  • Başlangıçtaki işletim sistemleri listesini (birden fazla Windows görünmesi) görmemek için aşağıdakileri uygula;

Bilgisayarım'a sağ tıkla

Özellikler
    Gelişmiş
    Başlangıç ve Kurtarma --> Ayarlar
    İşletim Sistemleri Listesini gösterme süresi'
    nin yanında bulunan onay kutusunu temizle.
  • [TUTH_ANKH_AMON]

Allah razı olsun arkdaşım

Bunu biliyorum ama acılırken görünmesede orada olması bir sorun yaratırmı acaba ?

Bir de "CHKDSK /F komutunu Çalıştırın " bunu nasıl çalıştırabilirim acaba ? bileniniz var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: TrakyaLi

[TUTH_ANKH_AMON]

Allah razı olsun arkdaşım

Bunu biliyorum ama acılırken görünmesede orada olması bir sorun yaratırmı acaba ?

Bir de "CHKDSK /F komutunu Çalıştırın " bunu nasıl çalıştırabilirim acaba ? bileniniz var mı?

Başlat ve Çalıştır'ı tıkla. Açılan satıra "CHKDSK /F" yaz ve enter'la

EDIT: Sorun yaratmaz. Zaten açılışta birden çok işletimsistemi görmesi kalıntı dosyalardan kaynaklanıyor. Dosyalar gizli olduğu için sen o dosyaları göremiyorsun.

Klasör seçenekleri'nden gizli dosyaları göster'i seçersen dosyaları görebilirsin. Ancak format atana kadar kalıntı dosyaları silemezsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YBAGCI -- 29 Mayıs 2006; 21:51:01 >

• Allah razı olsun arkadaşım

ilk olan hatada ;

"Ön belleğe alma ve gölgeleme gibi bios bellek seceneklerini devre dışı bırakın veya kaldırın

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Bileşenleri devre dışı bırak ve kaldırmak için güvenli mod kullanmanız "
    vs vs.. demişti ilk hatasında

şimdi üçüncü hatasında

Sorun devam ediyor az önce yine Mavi bir Ekran geldi

" PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA "

diye aynı hatayı verdi ...

Ne yapmam gerek arkadaşlar formatla bir şey olmayacak sanırım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TrakyaLi -- 29 Mayıs 2006; 22:12:45 >
  • dostum senin reset sorununu ve mavi ekran problemini çözmek için iyi bir analiz yapmak gerekiyor

www.mikroproje.com da sunduğum teknik destek projesinden yararlanabilirsin. Şimdiye kadar onlarca kullanıcıya yardımcı oldum.

İyi çalışmalar
  • quote:

Orjinalden alıntı: XaMpS

HDD bad sectör olabilir.Scandisk yapmanı öneririm

evet arkada katılıyorum ama dosta dene
    SCANDISK c:\surface\autofix (slaşlar(/) ters olabilir.)
    bi dene
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.