Şimdi Ara

Arkadaşlar elimde realtek 8187l wireless adaptör var. 6000mw 30dbi 6km. fakat ne beklediğim kadar uz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar elimde realtek 8187l wireless adaptör var. 6000mw 30dbi 6km. fakat ne beklediğim kadar uzağı görüyor ne de gördüğü bağlantıdan hızlı dosya transferi yapıyor. sizce bu normal mi? değilse nasıl bir çözüm yolu izlemeliyim? yoksa cihazmı arızalı?

örnek veriyorum. laptop 3 dişle 8mbps full performans çalışırken cihaz 5 diş çektiği halde 1 mbps çıkamıyor bile. saniyelik bi şekilde 30 a çıkıp 0 a iniyor. sorunum bu.

lütfen yardımlarınızı esirgemeyiniz :)

• Birden fazla konu açmışsınız. Bu yanlış bir tutum

Satın almış olduğunuz cihaz sahte. 6000mw ne yahu :) üstelik 30dbi ve 6km.

Ürünü iade edip bilindik markalardan alın.
  • 6W kablosuz sinyal gücü maşallah biraz uçmuş üreten firma.
  • arkadaşlar konumuz o değil. alet 1 watt 5dbi olsa bile. download hızı neden bu kadar düşük?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nedsret

arkadaşlar konumuz o değil. alet 1 watt 5dbi olsa bile. download hızı neden bu kadar düşük?

Cihaz tabiri caizse "cakma" oldugu icin olabilir mi? :)
  • arkadaşlar ısrarla anlamamaya devam ediyorsunuz. ben cihazın gerçekte öyle olduğunu savunmuyorum. sadece cihazı size tanıtmak için. belki aynısından kullanan vardır diye. benim derdim başka ne kadar uzağı çektiğiyle ilgilenmiyorum. neden çektiği yerlerle olan bağlantısı o kadar yavaş. arkadaşta farklı bi cihaz var o da aynısı. driverdamı bi sorun var. bizim usb kablolarmı destekleyemiyor cihazı.... sorun nedirrr?
  • arkadaşlar söylemiş zaten. nesini anlamadığını biz de anlayamıyoruz. aynı cümleleri değiştirerek bir de ben söyleyeyim. cihaz çakma olduğu için, en düşük kalite bileşenler kullanılmıştır, ayrıca tek tek kullanıldığında iş gören bileşenlerin, birlikte kullanımında çıkacak uyum sorunları da test edilmemiştir.

burdaki çakma tabiri, cihazın üzerindeki etiket değerlerinin abartılı olduğu anlamından daha fazlasını anlatıyor. o etiket değerleri, cihazın sahte olmasının ana unsuru değil, sadece ipuçları. çakma cihaz, 2 dbi olarak etiketlense bile çakmadır ve 2db olarak bile performans vermez.
  • neyse tamam teşekkür ederim hepinize... beni aydınlattığınız(!) için
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.