Şimdi Ara

Arkadaşlar lütfen Yardım(USB)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2 gündür bana kafayı yedirtecek bir problemim var.Sistemim yeni toplanmış bir sistem.Usb harici hard diskimi görmüyor.Sadece benim değil arkadaşımın usb hard diskinide görmüyor.Fakat aynı kablolar ve aynı hard diskle başka makinelerde gayet sağlıklı çalışıyorlar.Fazlaca araştırmalarıma ve önerilen tekniklere rağmen bi türlü çalıştıramadım ve format attım.Fakat format sonrasıda sıkıntı devam etmekte.İlginç olan ise usb klavye mouse ve flash bellekler çalışıyor.Sadece usb hdd lerde çalışmıyor.Bilgisayar kısmından yönet bölümündede gözükmüyor ayrıca.Format sonrası taktığımda şu an bilinmeyen aygıt uyarısını görebildim en azından.Fakat bundan sonrasına gidemiyorum halen.Güncellemeyi deniyorum elle veya otomatik,kurulum cd sinden deniyorum yok.Sürücüleri kaldırıp kuruyorum yok.Regedit'ten usbstor ayarlarınıda baktım düzenledim bir sıkıntı yok.Üstat arkadaşlar yardımcı olabilirse çok mutlu olurum.Win 7 64 bit kullanıcısıyım.Anakart : Asus m5178L serisi

• Harici HDD'ler en yüksek güç çekimini yapan (2.5" olanlar) USB aygıtlardan bazıları. Acaba notebookun USB güç konusunda zafiyet gösterdiğini hiç ihtimal dahiline aldınız mı?
  • İlgin için teşekkürler hocam.Lakin masaüstü bilgisayar benimki.Yani bi kaç hafta öncesine kadar bir sıkıntım yoktu.Bunu da düşünmemiştim olabilir.Ne yapmak gerekir peki?
  • Valla kimse gücenmesin .Burda donanım bilgisi çok iyi olan kişi sayısı parmakların sayısını geçmeyecek kadar herhalde.Kendi sorunumu kendim çözdüm.Bunu yazmamın nedenide benimle aynı problemi yaşayıp kafayı yememeleri için.Sorun çok basitmiş aslında.Fakat günlerdir onlarca donanım forumlarında gezdim durdum bir taneside be adam aç kasayı bios pilini çıkart resetlensin tekrar tak dene demedi.Buna çok şaşırdım gerçekten.Yani diğer forumları geçtimde donanımhaber kalitesinde bir site için ya ben gerekli ilgiyi ve yardımı göremedim yada gerçekten donanım bilgileri bi çok kişinin oldukça zayıf.Çok bildiğim veya anladığım için söylemiyorum zaten anlasaydım buraya sormazdım.Ama çok biliyorum diye geçinenlere bi kapak yapayım dedim:) Kimse kızıp darılmasın.Saygılar

• Bu arada sözüm meclisten dışarı.Programmer onur arkadaşım en azından ilgi alaka gösterip bir yol gösterdi.Ona tekrar teşekkürlerimi sunarım.
  • Arkadaşlar bu konu dışında benimde bir problemim var belki yardımcı olabilecek birisi çıkar diye anlatıyorum
    8Gb lık kingston data traveler'ım var
    format bile attım anca 1.15gb olarak gözüküyor.
    Yeni almadım önceden 8gbtı bir anda böyle bir sorun verdi.
    Hiç başına gelen oldumu acaba ? çözüm bilen varmıdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkempir3

Bu arada sözüm meclisten dışarı.Programmer onur arkadaşım en azından ilgi alaka gösterip bir yol gösterdi.Ona tekrar teşekkürlerimi sunarım.

Sorun değil, sen sağol lakin problemi forum ortamından detaylandırma yoluyla tarif etmen gerekiyor. Bunun önemli bir kısmını iletmişsin zaten. Geriye durumu hayal edip ihtimalleri değerlendirmek kalıyor. Çözüm yolunu buraya yazarsan başkalarına faydalı olabilir bu arada.

USB diyince bende Asus laptopumda benzer tarz rahatsız edici sorunlara rast geldim, bak buraya da yazdım, kimse fikir üretemedi:

http://forum.notebookreview.com/windows-os-software/590985-event-id-11-logged-too-often-when-i-plug-usb-drive.html

Bahsettiğin tarzda sorunlara dair birçok sebep olabileceğinden en temeli olan güç eksikliği nedenineden başlamak istedim, çözümün basit olduğuna sevindim. Programcı gözüyle söylüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 4 Ağustos 2012; 12:05:04 >

• Sana ayrı bi parantez açtım hocam zaten.Aslında dediğin gibi bu tarz problemler tek bir probleme dayalı olmayabiliyor.Ben sorunun biostan kapalı olabileceğini varsayarak zaten bios u kontrol edip gerekli ayarlamaları yapmıştım.Sonradan sorunun biostan kaynaklanamayacağını düşündüğüm için alternatif çözümleri denedim.En sonunda kasayı açtım bios pilini çıkarttım.Elektriğini boşalttım tekrar taktım ve uzun zamandır üstesinden gelemediğim problemimi ortadan kaldırdım.Benim yaşadığım problemi yaşayan arkadaşlar bir de bunu denerlerse faydasını görebilirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: upkunt

Arkadaşlar bu konu dışında benimde bir problemim var belki yardımcı olabilecek birisi çıkar diye anlatıyorum
    8Gb lık kingston data traveler'ım var
    format bile attım anca 1.15gb olarak gözüküyor.
    Yeni almadım önceden 8gbtı bir anda böyle bir sorun verdi.
    Hiç başına gelen oldumu acaba ? çözüm bilen varmıdır

Hocam senin sorununda büyük ihtimal flash diskiniz bir şekilde kendine ayrı ayrı bölümler oluşturmuş.Win xp veya win 7 cd,dvd nizi takın orada büyük ihtimal flash ınızı bölümlenmiş şekilde bulacaksınız.oradan o bölümleri bulup silecek tek bir parça haline getirmeniz gerekir.
  • Hocam doğru yazmışssın yönetten disi açınca 6Gb'ı ayrılmamış görüyorum
    Fakat birleşitmrede yapamıyorum. Herhangi bir seçenek sunmuyor bana
  • quote:

Orijinalden alıntı: upkunt

Hocam doğru yazmışssın yönetten disi açınca 6Gb'ı ayrılmamış görüyorum
    Fakat birleşitmrede yapamıyorum. Herhangi bir seçenek sunmuyor bana

Dediğim gibi windows cd nizi takıp format işlemi yapar gibi ;

Arkadaşlar lütfen Yardım(USB)

Bu şekilde birleştirilecek.
    Ya da PATRITION MANAGER isimli programı indirip flash belleğini komple fat32 olacak şekilde formatla daha sonra tekrar NTFS olarak tekrar biçimlendir.Sorunun kalkacağını düşünüyorum.

• microsoftun ücretsiz bir partition programını kurdum.
    Dediğin gibi fat 32 de format attım sonra ntfs ye çevirdim sağolasın yol için
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.