Şimdi Ara

***Arkadaşlar Müjdeee*** (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
2.833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaşlar Selam;

Kartlar UK'dan gelen telefonlarda calışmıyor
  • Selam,

Ben Barkın Özşahin,Konyalı Han'da bulunan Özşahin İletişim Tic.Ltd.Şti'nin sahibiyim.Son iki haftadır ithal ettiğimiz Turbosim'lerin satılması ve güven konusu hakkındaki mesajlarınızı büyük bir ilgiyle takip ediyorum.Öncellikle şunu söylemeliyim bu kartları satış amacımız ticaridir.Kar amacı güttüğümüz bir proje olduğundan dolayı forumdaki yardımlaşma konularına yorum yapıp yanlış anlaşılmak istemedim.Konyalı ve bulunduğumuz Konyalı Han arasındaki isim benzerliği de bazı arkadaşlarımızın kafasını karıştırmıştır.Aklınızda soru işareti yaratan konularının bazılarına bu yazımda açıklık getirmeye çalışacağım.

Soru : Bu kartlar orjinal mi?
    Cevap : Hayır tabii ki değil.Orjinal kartın üreticisi Bladox ve fiyatını hepimiz biliyoruz.Biz kartları Çin'den ithal ettik ve bu sebeple çok daha uygun fiyata pazarlıyoruz.

Soru: gsmhacker@hotmail.com,alicorbaci,Konyalı(elektronat) ve şimdi de Nihan isimli birileri aynı adresi vererek kart pazarlıyorlar.En sonda siz çıktınız nasıl iş bu?
    Cevap: gsmhacker@hotmail.com ismiyle kayıt olan arkadaşımız şirketimizde Bilgi-İşlem sorumlusu olarak çalışan Fuat Bey,Nihan isimli kişi Satışlarımızla ilgilenen Genel Koordinatörümüz,Konyalı(elektronat) konya'da çalışan ve bizimle ticari ilişkileri olan arkadaşımız.Alicorbasi ise bizden kart alıp sizlere hiçbir kar amacı gütmeden ulaştıran ve bize referans olan forumun güzide üyelerinden biri.Özellikle belirtiyorum kendisi hiçbir şekilde bu ticarete karışmak istemediğini görüşmelerimizde özellikle belirtmiştir.Tekrar teşekkür ediyorum ilgisi ve güveni için.Ben ise baştan sölediğim gibi şirketin sahibiyim.

Soru: 1.1.2 yazılım olarak kırılacak söylentileri ortada bu kartlar çöpe mi gidecek?
    Cevap : Yazılım olarak gösterilen bir gelişme yok.Daha önceden bilinen bir çözüm olan lehimleme yöntemi tekrar gündeme geldi.Bu hizmeti kısa bir süre içerisinde isteyen arkadaşlarımıza firmamızda sunmayı planlıyoruz.Ancak cihazın içini açtırmak ve kısadevre yaptırmak ile kart çözümü arasındaki tercih tamamen kullanıcılara kalmıştır.Ben hala kart çözümünü önerenlerdenim.

Soru: AT&T harici operatörlere kilitli olan cihazlar ile çalıştırmak için ne yapmamız gerekiyor?
    Cevap: Onun için yeni bir kartımız daha mevcut.Pazartesi gününden itibaren isteyenler bize aynı numaradan ulaşabilirler.Fiyatı 75 USD.

Soru: Bazı kullanıcılar bu kartları kullanmak için simkartlarını yeniletmek zorunda kalmışlar.Bu neden?
    Cevap: 2. ithalatımız yeni versiyon Turbosimleri içeriyor.Arada 4K-8K farkı var.Ve bu yeni kartlarımız Turkcell 64 KB SimPlus,Vodafone ve Avea ile defalarca denenmiş olup sorunsuz çalıştığı kanıtlanmıştır.Simkartınız eski versiyon ise Turkcell Abone Merkezlerinden 3 YTL,Vodafone Abone Merkezlerinden de 10 YTL karşılığında NUMARANIZ AYNI KALMAK şartı ile 10 dakikalık bir işlemle yenileyebiliyorsunuz.

Soru: O kadar zamandır takip ediyorum ama hala emin değilim bu işlemleri kendim yapabilirmiyim?
    Cevap : Turbosimlerin entegreleri köşede olduğundan dolayı simkartınızın kulakçığını makasla kesip,Turbosim'in üzerindeki çift taraflı yapışkanın koruması çıkartmanız ve simkartınızı üzerine yerleştirmeniz yeterli olacaktır.Yazılım işlemleri içinde forumda resimli anlatım gayet başarılı bulunmaktadır.

Soru: Peki kartı sizden alıp da kullanamayan biri oldu mu?
    Cevap: Yüksek adetlerde satış yaptık ve yazılımla ilgili sorun yaşayan arkadaşlarımız oldu.Ama gerek telefonla,gerek servisimizde sorunlarını başarılı bir şekilde çözdük.Kartları yollarken özel ambalajında yolluyoruz.Kırılma ve ya yırtılma harici tüm durumlarda 1-1 değişim garantisi veriyoruz.Şu ana kadar değiştirmemiz gereken kart hiç olmadığını da belirtmek isterim.

Soru: Iphone'um var ve çıkacağı söylenen yazılım ile kırılma yöntemini bekleyip beklememe konusunda kararsızım.Sizin öneriniz nedir?
    Cevap: 9 yıldır ceptelefonları ve pdaları programlama işindeyim.Ve bu kadar zamanda edindiğim tecrübelerden biri ise geleceğe dair olmaz ve ya yapılamaz gibi ibareler kullanmamak oldu.Bu yüzden çıkması zor görülen yazılım ile unlock çözümü konusunda ne zaman verebilirim ne de kesin bir yorum yapabilirim.Şunu biliyorumki Iphone harika bir teknoloji ile donatılmış ve para verip almanıza rağmen kullanmak için birşeyleri beklemek çok mantıklı gelmiyor,üstelik de ortada yüzlerce (Hatta binlerce :) ) denenmiş ucuz bir çözüm alternatifi varken.

Soru: Peki kartların fiyatı nedir.2 fiyat dönüyor ortada 50$-60$ ?
    Cevap: AT&T operatörü ile çalışan kartlarımızın fiyatı 60 YTL'dir.UK ve ya Almanya operatörleri ile çalışan ise 90 YTL'dir.Toptancı olmamız sebebiyle adetli alımlarda (En az 10) fiyatlarımız daha cazip olarak sizlere teklif sunulmaktadır.Kargolarınız aynı gün yollanır.Çeşitli bankalardan hesap numaralamız mevcuttur.Forumda diğer satış yapan arkadaşlarımıza önerim Çin'den sipariş vermeden bizden de fiyat almaları olacaktır.

Saygılarımla,
    Barkın Özşahin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Barkın Ozsahin -- 20 Ocak 2008; 13:51:09 >

• ya kardes bu gun kart aldim ancak calismadi bunun sebebi ne olabilr garanti olsun die bi daha restore ettim
  • quote:

Orjinalden alıntı: jakabo333

ya kardes bu gun kart aldim ancak calismadi bunun sebebi ne olabilr garanti olsun die bi daha restore ettim

1. simkartın eskiyse degiştir.
    2.imei kayıtlımı kayıtlı degilse kayıt ettir.
    3.turbosimi forumlarda gösterildigi gibi uygun kesilip kesilmedigini veya yuvaya tam oturup oturmadıgına bak.

benim aklıma bunlar geliyor.
  • imei kayitli sim kartim da turkcell in gnctrkcll icin olan hatlarindan
  • simkartını turkcell cepshoplardan yenisiyle degiştir büyük bi ihtimalle düzelicektir.
  • TMm kardes yArin degistirp deneyelim bide
  • ben ne satılıyo anlamadım ? ne kartı bu ne işe yarar acaba biri açıklayabilirmi

edit:konu apple iphone bölümündeymiş, bende cep telefonu ile iligili bişi sandım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cashinsoft -- 21 Ocak 2008; 23:06:42 >
  • Arkadaşım zeten iphone'da bir tür cep telefonu sayılır biraz daha gelişmişi
  • Ali kardes bu aleti yine cozemezsem size getrsem siZ yapabilrmisnz bu arada 70 e aldim Dogru almisim Dimi
  • Getir kardeşim onuda çözeriz heralde
  • Özsahin iletişimden 1 adet turbosim aldım. Bugun turkcell simkartımıda 64 k yaptım. turkcell ikonu çıktı ve arama yaptım olmadı 0 a basınca baslangıc sayfasına atıyor ve telefon numarası yazamıyorum sadece kayıtlı olan ları arayabiliyorum onda da siyah bir ekranda arama yapıyor. SMS ler geliyor ama göremiyorum ve beni arayanları da göremiyorum daha da dogrusu aranabiliyorum ama telefonumda bu gözükmüyor. Problemin kaynagı ne olabilir ? Yardımcı olabilirseniz sevinirim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: trus

Özsahin iletişimden 1 adet turbosim aldım. Bugun turkcell simkartımıda 64 k yaptım. turkcell ikonu çıktı ve arama yaptım olmadı 0 a basınca baslangıc sayfasına atıyor ve telefon numarası yazamıyorum sadece kayıtlı olan ları arayabiliyorum onda da siyah bir ekranda arama yapıyor. SMS ler geliyor ama göremiyorum ve beni arayanları da göremiyorum daha da dogrusu aranabiliyorum ama telefonumda bu gözükmüyor. Problemin kaynagı ne olabilir ? Yardımcı olabilirseniz sevinirim...

iword u kurman gerek.
  • o kadar diyorsunn...oldcurse deneyip neticeyi yazacagım...
  • tesekkürler...turbosim le 1.1.2 iphone sorunsuz calışıyor...iworld yüklemesi sonrası tabiki..:))
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.