Şimdi Ara

aşka inanıyomusunuz (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
1.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki

aşka inanıyomusunuz

(En Son Oy Tarihi: 20.10.2007)
Giriş
  • olmasaydım hayır derdim
  • quote:

Orjinalden alıntı: kibby_

arkadaslar soru gayet net aska inanıyomusunuz ben inanmıyorum neden derseniz belki hiç aşık olmadığım içindir düşümcem aynen şöle bi insan asık lur ama asık olduğu kişiden 1 aylığına uzak bi şehire gider orda daha güzel birisini görür ve 1 ay boyunca onu düşünür sizce bu aşkmı hayır bence aşk die bi şey yok oy kullanan herkes yorum yazsın ki aşk neymiş öğrenelim

not=cok sayıda imla hatası olabilir işime gelmio doğru yazmak bilmediimdendir belkide

aşk tabii ki var, tartışmak yersiz..ayrıca aşkın bu söylediklerinle ilgisi yok, aşk güzelliğe de indirgenemez..

• Evet gerçek Aşk var ama gerisi yalan..
  • Son kız arkadaşımdan beri inanmıyorum.Benimle çıkmak için o kadar uğraştı.Sonunda aşıkta oldum ona ve bir aldatılma hikayesi.

3 yıldır kimseyle çıkmıyorum.Yazık oluyor bu yakışıklılığa.(Yeşil gözlü kumral 1.65 boyunda kız arkadaşları olan varsa bana özelden ulaşsınlar.)
  • ben daha lise 2 ye geçtm ama doğru dzgn aşk olduguna inanmıoyrm kızlara zaten gwnlmez başıma kötü bişey gldğinden değil ama yni çok zor aşık olmak bu zmnda
  • quote:

Orjinalden alıntı: exselanizm

ben daha lise 2 ye geçtm ama doğru dzgn aşk olduguna inanmıoyrm kızlara zaten gwnlmez başıma kötü bişey gldğinden değil ama yni çok zor aşık olmak bu zmnda

aynı yastayız asık olmayı ver bişi kaybetmezsin

not=eer aşk die bişey varsa ve anlatıldığı gibiyse aslında cok şey kaybederiz
  • edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dartannyan -- 11 Eylül 2007; 14:06:34 >
  • varken inanırsın yokken inanmazsın, kedi ciğer meselesi
  • bilimsel yaklaşacak olursak

herşey Dopamine,Norepinepherine ve Seratonin üçgeninin bize karşı oynadıkları oyuna

şehvet ve sexs hormonları olarak bilinen testosteron ve ostorojen'inde katılması sonucu olur

ve sex sırasında salgılanan Oxytocin hormonu ve Vesopressin bağlılık aşamasında devreye girer

belirli bir süre sonra alışkanlık halini alır ve vücut Dopamine,Norepinepherine ve Seratonin salgılamayı durdurur ayrılık moduna girilir ve aşk sandığımız şey geçer gider.

Kötü olan Dopamine,Norepinepherine ve Seratonin salgısının iki taraftada aynı anda başlayıp aynı anda durmamasıdır. Mesela birinde salgı devam edip diğerinde durmuşsa hormonal salgısı duran taraf ayrılık ister tabi diğer taraf kabullenemez aşk acısı dediğimiz olay boy gösterir ve hormon salgısı düzensizleşir bu kişinin daha sonraki ilişkilerinide etkiler 'monoamines' adı da verilen bir grup nörotransmitter beyin hücreleri zarar görür piskopat olur çıkarsın

• Aşk diye birşey vardır buna tabii ki de inanıyorum,uzun süredir yaşadığım için inanıyorum ama gerçek aşk nerdeyse bitti diyebilirim.Günümüzde çoğu aşk[aşk demeye bile değmez ama neyse] yalanlardan dolanlardan ve cinsel isteklerden ibaret...
  • hayrı inanmıyorum neyine inanıcaksınki?
  • inanıyorummmm
  • acısı bile güzel
  • Aşkmı oda neyin nesi?
  • Tamamen hormonal bi olaydir. Beyin salgilama emrini kesene kadar birinden hoslaniriz. Ne zaman salgi biterse ask da o zaman biter. Sonuc olarak ask hormonlarimizin bize hissettirdikleridir. Boyle de basit bir seydir. Geleceginin garantisi yoktur.
  • Aşk tek taraflıdır...
  • önemli olan aşka inanmanız değildir
    aşkın size inanmasıdır
  • Erkekler için inanıyorum ama bayanları bilmiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.