Şimdi Ara

Askerde Spor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
35.788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bol bol koşmanı tavsiye ederim. Hafif olması koşuluyla da barfiks, mekik, şınav çalış ki ilk hafta hamlamayasın.
  • arkadaşlar spordan niye korkuosunuz anlamadım spor demek hayatı sağlıklı ve güçlü yaşamak demektir sırf askerde değil hayatın her döneminde spor yapmak lazım bide şimdi size zor gelen hareketler 2-3 gün sonra nasıl rahat gelecek üstünüzdeki hamlığı atınca alışacaksınız bence askerde en güzel şey spor asıl nöbet,yatahane,wc falan sorun
  • spordan hıc korkmuyorum, çocukluktan berı barfıxdır sınavdır mekıkdır kosudur yapıyorum , esir düşmekten ve yükseklıkten korkarım
  • Ben şuan antrenmansız 20-25 tane şınav çekebiliyorum.Mekik sorun değil 100 tane bile çekerim.Sadece barfiks zorlar beni en fazla 5 tane çekebilirim şu halimle
  • Eşorfman veriolarmiş orada ama sanirim standart beden hepsi.. Yanımızda götürmeyi düsünüyorum ben. Siz ne yapicaksiniz?
  • eşofmanı içeri sokamayız sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Buzmavili -- 26 Kasım 2009; 19:39:51 >
  • eşofman içeri sokuluyo biliyom sen götür en kötü ihtimal valizinde durur askeriyenin verdiği eşofman kalıplı adamda tayt gibi duruo diyolar
  • barfix olayı ucuz pazarlık , gerçekten en temel en zor harekettir. Askere gittiğimde bir arkadaşım vardı 55 kiloydu rahat 10 tane barfix çekiyordu ben 85 kiloydum ve yaklaşık 3 yıl spor yaptım ancak maksimum 5 tane çekebiliyordum ve benimle dalga geçiyordu eğitim alanında bu muhabbetimizi gören takım komutanımız bizi yanına çağırdı ve baya panik oldum eyvah şimdi fırçayı yiyeceğim derken , yanımdaki arkadaşıma sen hıyarmısın şeklinde argo konuştu, çok şaşırdım karşındaki adamın boyu 185 cm kilosuda 85 sen ise 55 kilosun şimdi ayağına bi 10 kg taş bağlayacağım dedi ve şimdi çek barfiksi dedi ve bir tane bile çekemedi. Onun için askerde hava atanlara dikkat aldanmayın 85 kg ağırlığı yukarıya 5 tekrar yapmak çok aşırı güçlülük ifade eden bir durummuş. paylaşmak istedim saygılar.
  • 1.85'im kilo da 95.

ne mekik çekmişliğim var ne de şınav. barfiks hiç görmedim

haftada 2 halı saha yapıyorum. sporla alakam o. bakalım nasıl olacak.
  • 2 yıldır halısaha maçı bile yapmadım...

En son Nike'ın düzenlediği 10km'lik koşuya katılmıştım 2 sene önce, o zaman da orta tempoda ilk 4 km'yi koşmuştum ama sonrasında yarı yürüyüp yarı koşarak tamamlamıştım yarışı.

Şu işlerimi halledip Temmuz'da bol bol yüzmem lazım askerlik öncesinde...
  • valla 1-2 hafta 3-4 km koştursunlar bak nasıl açılıyor ciğerlerin:D
    elvan ablyegesse gibi hissederdin kendini

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webislander -- 21 Haziran 2010; 8:56:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Surveillance

2 yıldır halısaha maçı bile yapmadım...

En son Nike'ın düzenlediği 10km'lik koşuya katılmıştım 2 sene önce, o zaman da orta tempoda ilk 4 km'yi koşmuştum ama sonrasında yarı yürüyüp yarı koşarak tamamlamıştım yarışı.

Şu işlerimi halledip Temmuz'da bol bol yüzmem lazım askerlik öncesinde...

önce renkdaşım nazarında herkese hayırlı teskereler.
    sizlerin yorumlarını okuyunca acayip duygulanıyorum burda.

öncelikle askere gitmeden orada neler olacağını merak edip kendinizi şartlandırmayın.
    gideceğeniz yer, sınıfınız, birlik komutanınız bugüne dek duyup öğrendiklerinizin size tersini yaşatabilir.
    herkes spor yapacak diye bir kaide yok. şimdi bahriyeli bir adam denizdeyken nerede 3 km. koşu yapacak.
    yada tam tersi benim gibi piyade olursanız, her gün spor da yapabilirsiniz. tabi herşeyden önce nereye giderseniz gidin, sınıfınız ne olursa olsun, gittiğiniz birlikteki göreviniz çok önemli. yemekhane çavuşu, revirci,
    silahçı, yazıcı vs. gibi sabit görevleriniz olursa, denetleme zamanı hariç spora çıkmazsınız. zaten bir kısa dönemin göreceği denetleme sayısı en fazla 1 yada 2 dir.

değişmeyecek tek şey. eğer sabit göreviniz olmazsa, sınıfınız nolursa olsun her sabah ordu jimnastiği yaparsınız, orası kesin :))

• spor ayakkabı ve mavi eşofman götürün derim ben. sporla falan şimdi uğraşmaya gerek yok. onlar yaptırıyorlar zaten. koşuya gelince gittiğimde d e3 km koşamıyordum geldiğimde de. her defasında kolumda birileri ile tamamladım. gerçekten koşamayana ne diyecekler ki. heleki kısa dönemseniz. ama usta birliğinde her sabah spora çıkmaktan canım çıkmıştı. spor istirahatliler vardı ne şanslı adamlardı yaa. yata yata askerlik yapıyorlardı.
  • Bence askere gitmeden sporunuzu ufak ufak yapın.. Biz denetlemeye denk geldik ve yaklaşık 40 gün aşırı tempoda spor yaptık.. Spora ilk başladığımda 1 tane bile barfiks çekemiyordum.Şınav mekik ve koşumda berbattı. Ve denetleme olduğunda 9 barfiks 50 şınav 50 mekik çeker hale gelmiştim.. Ama denetlemede spor yaptırmadılar Yaptığım spor çok işime yaradı. Geldikten sonra bilek güreşinde yenemediğim arkadaşlarımı yenmem büyük keyif oldu
  • sabah jimnastiğine çok sinir olurdum ama gene de çok eğlenirdim.
    ordu jimnastiği tüfeksiz hareketler serisi.
    1nci hareket tek komutla arttırarak 4 tekrar.
    başlama vaziyeti al.
    :)))
  • Üstat o gittiğiniz yere bağlı ben 329.KD olarak edirne de yaptım. süloğlu taburunda 1 ay boyunca yattık mıntıka bile yoktu :) ondan sonra oraya bağlı bi bölüğün karakolunda ismailce karakolunda kule ve devriye nöbeti ama boru gibi kule de uyuduğumuz günleri hatırlarım... sabah sporu yapan yaptıran zaten yoktu rahat bi askerlik geçirdik :)
  • hayatımda sporla sadece body building haricinde hiç ilgilenmedim (o da amatörceydi tabi)

178 boy 105 kilo askere gittim 5 ay sonra 85 kilo geri döndüm

günde 3 km koşu 35 şınav 40 mekik 7 barfix standart olarak istiyorlardı

ilk günlerimde sporum:

300 metre koşu 5 şınav 30 mekik ve barfix demirine tutunamamak

pazar gnü terhis olacaktım ve cuma günü spora çıktığımda ise

5 km koşu ve çoğunda en önde elimde flama

35 şınav 50nin üzerinde çok rahat mekik ve 4 barfix

spora uyum sağlayana kadar haftalarca ceza aldım çarşılarım kitlendi en berbat işlere ben sürüldüm

sporunuz iyi olmasa bile orada iyi olacak merak etmeyin

• spor iyidir iyi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakacho

benim spor yüzünden 5 hafta çarşım kilitlendi arkadaşlar. siz siz olun sporda kendiniz geliştirin.. yaklaşık 4 km koşuyoruz. 6 barfiksd. 35 mekik. 30 şınav. 3,75 uzun atlama. 1 küsur metre de yüksek atlama... çalışıp gelirseniz çok rahat edersiniz...

askere gitmeyi düşünmüyorum fakat çok kolaymış :D
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.