Şimdi Ara

Askerlik Yoklama Kaçağı Durumu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
2.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 2019'un son gününe kadar tecilliyim ama bugün eve kağıt geldi 5 aylık yoklama kaçağı gözüküyorum ve 132 Tl ceza kesilmiş, parası önemli değil ama sınava hazırlanıyorum ve askerlik şubesini aradım parayı ödemene de gerek yok zaten tecillisin sorun yok dediler ama güvenemiyorum. Bu parayı nereye ödemeliyim? Tecilliyim bir sorun olur mu? Gelen belgeyi ne yapmalıyım? Bilgisi olan var mı yardımcı olursanız çok sevinirim.

• o nasıl iş yav bizede gelmez umarım
  • Maliye ye tecil kağıdı ile git bir sor hocam olmazsa borç sorgulamaya tecil kağıdını dilekçe ekinde sunarsın borcu sildir. (Borç geldiyse artadabilir)
  • quote:

Orijinalden alıntı: infinitiy

Maliye ye tecil kağıdı ile git bir sor hocam olmazsa borç sorgulamaya tecil kağıdını dilekçe ekinde sunarsın borcu sildir. (Borç geldiyse artadabilir)

Dostum dediğim gibi parasında değilim. Askere almasınlar da. Şube sorun yok diyor ama çok tedirgin oldum.
  • metalmanr+ kullanıcısına yanıt
    Hocam şimdi şöyle anlatıyım askere götürülmeyeceksiniz, çünkü tecil ettirdiniz, tecil kağıdınız var. Bura ya kadar olan kısım tsk ile ilgili tamam sıkıntı yok.
    Ama maliye de adınıza borç gözüküyor bu sorunu düzeltmezseniz olan borca faiz uygularlar, artarak gider bu kısımda maliye ile alakalı bunu demek istedim.
  • quote:

Hocam şimdi şöyle anlatıyım askere götürülmeyeceksiniz, çünkü tecil ettirdiniz, tecil kağıdınız var. Bura ya kadar olan kısım tsk ile ilgili tamam sıkıntı yok.
    Ama maliye de adınıza borç gözüküyor bu sorunu düzeltmezseniz olan borca faiz uygularlar, artarak gider bu kısımda maliye ile alakalı bunu demek istedim.

Teşekkürler hocam anladım. Peki borcu ödemek zorunda kalırsam nereye ödeyeceğim bir bilginiz var mı?
    Maliye ye gidersiniz, ama her şehirde vergi dairesi isimi değişiyor. Konya'da Alladdin vergi dairesi bakar bu işlere sizin orda isimi nedir bilmem.
  • quote:

Maliye ye gidersiniz, ama her şehirde vergi dairesi isimi değişiyor. Konya'da Alladdin vergi dairesi bakar bu işlere sizin orda isimi nedir bilmem.

Çok teşekkürler.
  • devlet kurumları birbirinden bi haber
    kağıdın sana geldiği günden itibaren 1 hafta içinde yatırırsan yüzde 25 indirimle ödüyorsun 99 lira gibi bir şey ödersin, bu indirimide vergi dairesinden değil de mal müdürlükleri var, mesela bizim burda kaymakamlık binasında ben ordan ödemiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pherradi

kağıdın sana geldiği günden itibaren 1 hafta içinde yatırırsan yüzde 25 indirimle ödüyorsun 99 lira gibi bir şey ödersin, bu indirimide vergi dairesinden değil de mal müdürlükleri var, mesela bizim burda kaymakamlık binasında ben ordan ödemiştim.

Aynen bu şekilde ödedim hocam. 99 tl ödedim daha yeni geldim eve hatta. Aldığım dekontu da faksladım bana belgeyi yollayan kütüğümün bulunduğu askerlik şubesine. Öncesinde hem tecil yaptırdığım hem de kütüğümün olduğu şubeleri aradım askerlik yönünden 2019'un sonuna kasar sıkıntım olmadığını da teyit ettirdim. Sorun yok yani. Bu konu da emsal olarak kalsın.
    faks ile mi gönderdiniz? ben ödemeyi yaparken kadın ısrarla şubeyi git dekontu ver demişti. 1.5 saat sıranın bana gelmesini beklemiştim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-21B0EEEB6 -- 5 Aralık 2017; 16:18:52 >
  • quote:

faks ile mi gönderdiniz? ben ödemeyi yaparken kadın ısrarla şubeyi git dekontu ver demişti. 1.5 saat sıranın bana gelmesini beklemiştim

Dostum faks ile kütüğümün bulunduğu şubeye yolladım. Sen elden verirken başka belge verdin mi dekont ile birlikte? Ya da orada başka işlemlerle uğraştın mı? Benim sonuçta tecilim var başka işlerle uğraştırırlar mı?
    sadece dekontun fotokopisini çekip aslını bana verdi
  • quote:

sadece dekontun fotokopisini çekip aslını bana verdi

Hocam kusura bakma fazla soru soruyorum. Peki bu senin kütüğünün kayıtlı olduğu ilçenin askerlik şubesi miydi? Ve ne zaman yaptın bu işlemi hocam?
    yok hocam sıkıntı yok sorun varsa yardımcı olmak isterim,1-) evet kütüğümün kayıtlı olduğu şube idi.2-) 1 ay önce yaptım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-21B0EEEB6 -- 5 Aralık 2017; 22:30:36 >
  • quote:

yok hocam sıkıntı yok sorun varsa yardımcı olmak isterim,1-) evet kütüğümün kayıtlı olduğu şube idi.2-) 1 ay önce yaptım.

Hocam tecilim var olduğu için askerlikle ilgili sıkıntı yaratmazlar değil mi? Stres yaptım akşam akşam ya.
    askerliğini tecil ettirdiysen sıkıntı olmaz.
  • quote:

askerliğini tecil ettirdiysen sıkıntı olmaz.

Teşekkürler cevapların için.
  • ödemen gereken bir borcun varsa devlete onu eninde sonunda ödeyeceksin hem de faizli olarak, geciktirmeden öde gitsin, bunun için e-devlet sitesinden sorgulatabilirsin, ya da vergi dairesi hükümet konağı gibi yerlere gidip derdini anlatıp yapman gerekenler hakkında bilgi alabilirsin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.