Şimdi Ara

ASP Haber-İçerik Ekleme Sorun !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yapmakta olduğu bir sitede, küçük bir sorunla karşılaştım. Site tamamlandı. Admin paneli de bitmek üzere. Ancak Admin panelinde bir sorunum var. Sitede makale ekleme bölümü var. Makaleyi çok güzel ekliyor. Sorun şu. Word'de yazılmış, paragraflarla düzenlenmiş, boşlukları özenle ayrılmış bir yazıyı kopyalayıp makaleyi ekleme paneline yapıştırıyorum. Buraya kadar bir sorun yok. Çünkü bu panele dahi yazılar gayet düzenli bir şekilde, tabiatı bozulmadan geliyor. Ancak gönder dediğimde, database'e böyle kaydolmuyor. Örn: ÖRNEK

Yazıların hepsi birbirine girmiş vaziyette, gördüğünüz gibi. Güzelim yazı ne hale geldi. Bunu ASP'de daha önce engellemiştim. Yaptığım diğer projelerde(iptal ettiklerimde) sorun yoktu. Ancak şu anda elimde kaynak yok. Son projemde(www.netteseyret.net) buna gerek olmadığından bu problem karşılaşmadım.

Acilen bu sorunu gidermem gerekiyor. Database'e kaydederken aşağıdaki kodu kullanıyorum...

<%  
    ip= Request.ServerVariables("REMOTE_ADDR")

baslik=request.form("baslik")
    haber=request.form("haber")

IF baslik="" or haber="" Then
    Response.Write "<script>alert('HATA! Başlık yada Haber bölümünü boş bıraktınız !');</script>"
    Response.Write "<script>window.navigate('inc_haberekle.asp');</script>"
    Response.end
    END IF

set kaydet=server.createobject("adodb.recordset")
    strSQL="select * from Haberler"
    kaydet.open strSQL,baglan,1,3

kaydet.AddNew
    kaydet("baslik")=Request.Form("baslik")
    kaydet("image")=Request.Form("image")
    kaydet("haber")=Request.Form("haber")
    kaydet("kaynak")=Request.Form("kaynak")
    kaydet("durum")=Request.Form("durum")
    kaydet("ip")=ip
    kaydet("hit")=0
    kaydet("tarih")=Date()
    kaydet.update
    kaydet.close
    %>

Teşekkürler....

• Veritabanı sadece yazı alır dsiye biliyorum. Eğer yazının kenar boşlukları, paragraf başlıkları, vb özellikleri kaybolmadan kaydetmek istiyosan başka bir şekilde bu verileri tutman gerek. Notepad'e kaydedip radan çağırabilirsin ama ben kodları bilmiyorum. Google dan bulabilirsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.