Şimdi Ara

Asus AtiEah5850 Güç Girişleri Hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Dün paraya kıyıp gidip Asus'un Ati5850 ekran kartını aldım. Ancak daha bağlamadım ve şöyle bir sorum olacak. Ekran kartı üzerinde 2 tane güç girişi var.
    Hadi birisini biliyoruz ama ikincisi nedir? Ne işe yarar? Kart üzerine CON1 CON2 CON3 olarak isimlendirilmiş

Normal olan 2*3 girişli diğeri ise 2*4 girişli (anakartın işlemci güç beslemesi gibi ama o giriş ona girmiyor)

Yanlış bir şey yapmak istemiyorum. Birini bağlamak yeterli mi yoksa? Power supply değiştirecek miyiz? Bende 500w TT marka power supply var ama bu anlattığım ikinci giriş yok? Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

• Onlardan biri 6 pin diğeri 8 pinlik güç girişleri. O ikisine de güç kablosunu bağlaman gerekiyor. Eğer güç kaynağından sadece 6pinlik çıkış varsa onu bağlayın. Diğerine de muhtemelen ekran kartının kutusunda bulunan molex'i 8pine çevirici kablo vardır onunla bağlayın. Ekran kartının kutusundan öyle bir kablo çıkmadıysa satın almanız gerekiyor. Ucuz birşeydir zaten. Bahsettiğim kablo bunun gibi:

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.