Şimdi Ara

Asus maximus extreme lga 1150 ? rampage 4 black edition lga 2011?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1-2 yıl boyunca sistemlerden uzak kaldım sayılır fazla takip edemedim oyüzden yardım etmeniz bana çok faydalı olabilir. Şimdi asus anakartlarına baktım ve kafam karıştı hanğisi en iyi onu tam anlamadım.

http://www.asus.com/tr/Motherboards/MAXIMUS_VI_EXTREME/

http://www.asus.com/tr/Motherboards/RAMPAGE_IV_BLACK_EDITION/

bu iki ürün için intelin 4820k ya da 4770k modellerini düşünüyorum. Şimdi bana para noktasında sınır olmadan hangi iki ürünü seçmeliyim O.C yapmayı planlıyorum :) sadece Anakart ve İşlemci seçmeme yardımcı olun yeter bana :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlindGuardi4n -- 5 Şubat 2014; 15:46:55 >

• hadi beyler cevaplarınızı bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlindGuardi4n

hadi beyler cevaplarınızı bekliyorum.
    Black edition yeni çıktı onu al
  • quote:

Orijinalden alıntı: SKRlllEX

Black edition yeni çıktı onu al

Alıntıları Göster
    3 way SLI fln yapmıycaksan gerek yok 4770k+Maximus VI Extreme yeterli
  • quote:

Orijinalden alıntı: confuest

3 way SLI fln yapmıycaksan gerek yok 4770k+Maximus VI Extreme yeterli
    Soketler farklı karşılaştırma yapıyorsun.Farketmezse yeni çıkanı al.
  • 2011 soket her zaman daha iyidir, quad sli, çift kart sli 16x , 16x olması, quad channel ram... Vs. Fakat şunu söyleyim eğer quad sli yapmayacaksan hiç gereği yok. Mesela tavsiyem 1150 soket maximus vı formula alabilirsin. İşlemcinide seçersin
  • quote:

Orijinalden alıntı: sardemir

2011 soket her zaman daha iyidir, quad sli, çift kart sli 16x , 16x olması, quad channel ram... Vs. Fakat şunu söyleyim eğer quad sli yapmayacaksan hiç gereği yok. Mesela tavsiyem 1150 soket maximus vı formula alabilirsin. İşlemcinide seçersin
    ilk once cvplar icin tesekkur ederim. Simdi ben oyle sli yada cf yapmayacagim ben hep tek ekran kartindan yana olmusumdur. ama islemciye OC yaparim benim icin onemli olan oc performansi ve buna bagli islemci performansi ek olarak ramlar. kisaca takoz anakart almak istemiyorum.
  • quote:

ilk once cvplar icin tesekkur ederim. Simdi ben oyle sli yada cf yapmayacagim ben hep tek ekran kartindan yana olmusumdur. ama islemciye OC yaparim benim icin onemli olan oc performansi ve buna bagli islemci performansi ek olarak ramlar. kisaca takoz anakart almak istemiyorum.

Alıntıları Göster
    balack edition 2800 e kadar ram veri yolu hizi verebiliyor ama extreme 3100 sizce bu bir arti mi? yani karar veremedim he
  • quote:

Orijinalden alıntı: judge1986

balack edition 2800 e kadar ram veri yolu hizi verebiliyor ama extreme 3100 sizce bu bir arti mi? yani karar veremedim he

kardeş ikiside aynı seviyede aşağı yukarı neyi merak ediyorsun ikiside en üst seviye kart 3-4 ekran kartı kullanmayacaksan niye soruyorsun işlemci oc performansı sana ne kazandıracak ki anlayamadım oyunlarda sana bir artısı yok sorduğun sorunun bir mantığı da yok sadece şekil olsun diye soruyorsun....
  • quote:

Orijinalden alıntı: STRANGE_81

quote:

kardeş ikiside aynı seviyede aşağı yukarı neyi merak ediyorsun ikiside en üst seviye kart 3-4 ekran kartı kullanmayacaksan niye soruyorsun işlemci oc performansı sana ne kazandıracak ki anlayamadım oyunlarda sana bir artısı yok sorduğun sorunun bir mantığı da yok sadece şekil olsun diye soruyorsun....

Alıntıları Göster
    Socket R'ın geleceği yok. ha giderler yeni bi chipset çıkarırlar; onu bilemem.

extrem fantazileriniz yoksa x79dan uzak durun.

• quote:

quote:

Dostum ilk önce teşekkür ederim ve atarlı konuşmanı anlayamadım. ek olarak ben şekil olsun diyede sormadım. Sadece performans hangisinde daha iyi onu merak ettim sadece bu OC noktasına gelince bu benim oyun için yada başka birşey için değil sadece hobim. 3-4 ekran kartıda kullanmayacağım hep tek ekran kartından yana oldum öylede devam edeceğim.

• quote:

quote:

quote:

Dostum ilk önce teşekkür ederim ve atarlı konuşmanı anlayamadım. ek olarak ben şekil olsun diyede sormadım. Sadece performans hangisinde daha iyi onu merak ettim sadece bu OC noktasına gelince bu benim oyun için yada başka birşey için değil sadece hobim. 3-4 ekran kartıda kullanmayacağım hep tek ekran kartından yana oldum öylede devam edeceğim.

şimdi kardeşim öncelikle şunu söyleyeyim extreme şeyler peşinde değilsen zaten o anakartlara o kadar yüksek meblalar vermene gerek yok orta karar bi anakart işini fazlasıyla görür madem tek karttan yanasın 775 pin bile yeter sana alırsın g41 combo anakart 9600 quad işlemci 8gb ram 7950 yada 770gtx ekran kartı bide ssd çakarsın sisteme keyfine bakarsın yanlışmıyım...atarlanmak değil sen şimdi bu mu iyi şu mu iyi diyorsun sonrada ben tek karttan yanayım ... zaten bizim insanımız bunun için bir yere gelemiyor ihtiyacının fazlasına sahip olma güdüsü... başkada sözüm yok kardeşim iyi forumlar

• quote:

quote:

quote:

quote:

şimdi kardeşim öncelikle şunu söyleyeyim extreme şeyler peşinde değilsen zaten o anakartlara o kadar yüksek meblalar vermene gerek yok orta karar bi anakart işini fazlasıyla görür madem tek karttan yanasın 775 pin bile yeter sana alırsın g41 combo anakart 9600 quad işlemci 8gb ram 7950 yada 770gtx ekran kartı bide ssd çakarsın sisteme keyfine bakarsın yanlışmıyım...atarlanmak değil sen şimdi bu mu iyi şu mu iyi diyorsun sonrada ben tek karttan yanayım ... zaten bizim insanımız bunun için bir yere gelemiyor ihtiyacının fazlasına sahip olma güdüsü... başkada sözüm yok kardeşim iyi forumlar

he simdi dogru konustun de bak boyle yaparsan senin icin daha iyi soyle daha guzel olur diye. Simdi benim extreme fantazim sadece oc takoz anakrt almak istemiyorum ve beni uzun sure idare etmesinden yanayim. bu sebeple bu anakartlar uzerinde durmak istedim. zaten ssd almak istiyorum samsung pro serisi dusunuyorum onun icinde.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

he simdi dogru konustun de bak boyle yaparsan senin icin daha iyi soyle daha guzel olur diye. Simdi benim extreme fantazim sadece oc takoz anakrt almak istemiyorum ve beni uzun sure idare etmesinden yanayim. bu sebeple bu anakartlar uzerinde durmak istedim. zaten ssd almak istiyorum samsung pro serisi dusunuyorum onun icinde.

Alıntıları Göster
    http://www.asus.com/tr/Motherboards/MAXIMUS_VI_FORMULA/

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-z87-gd65-gaming-z87-gd65-gaming-intel-z87-soket-1150-ddr3-3000mhz(oc)-sata-30-usb-30-anakart/productdetails.aspx?I_ID=66520

bu iki urunden birisi son kararim oalcak gibi sizce hangisi

olmali ?

• quote:

http://www.asus.com/tr/Motherboards/MAXIMUS_VI_FORMULA/

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-z87-gd65-gaming-z87-gd65-gaming-intel-z87-soket-1150-ddr3-3000mhz(oc)-sata-30-usb-30-anakart/productdetails.aspx?I_ID=66520

bu iki urunden birisi son kararim oalcak gibi sizce hangisi

olmali ?

kesinlikle formula serisi tavsiyem dir ssd olarak da samsung yerine başka bir marka ssd tavsiye ederim pro kelimesine falan çok takılma o kadar da iyi bir ssd değil önemli olan okuma yazma hızı zaten.. samsungda fiyatlar biraz şişirme ... alırken karşılaştır özellikleri durduk yerde yüksek para ödeme

• STRANGE_81 S kullanıcısına yanıt
    aralarinda performans ve OC olabilirtesi yonunden yuzde kac fark vardir yani aralarindaki fiyat farki fazlasi ile ha ediyor mu ?
  • quote:

aralarinda performans ve OC olabilirtesi yonunden yuzde kac fark vardir yani aralarindaki fiyat farki fazlasi ile ha ediyor mu ?

rog serisi her daim bir adım öndedir kardeşim şimdi öbür karta da kötü demek olmaz tabi ama 2011 pin geleceği olmayan bir kart 1150 güncel özellikleri daha extreme bir kart ram leri de güzel o.c yapıyor 3100 mhz az bi frekans değil... ben olsam rog serisinden şaşmam üstelik üzerindeki ses kartı gerçekten kusursuz tam anlamıyla komple bi kart...
    eyvallah saolsin yardimin icin bakalim arkadas suanda Almanyada fiyat durumuna gore ikisinden birisini alacagim ve ona gore de sistem sekillencek.

SSD ve ram noktasinda onerin var mi peki ?
  • vatanda samsung un evo ssd leri var fena değil fiyatları ... ram olarak gskıll tavsiye ederim ben o.c yaparken ram lere 1,9 v verdim stabilitesini hiç kaybetmedi.. çok istikrarlı 1866 ramleri 2133 de çalıştırıyorum video render falan yaparken çok fark oluyor tabi işlemciyide o.c yapıyorum 4,8 falan
    Anladim fiyatlar bir gelsin sistemi kurup burdan yazarim tekrardan saolasin Allaha emanet bol bol PC li gunler :))))
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.