Şimdi Ara

Asus N-16 Modem Kablosuz Ağ Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yeni almış olduğum asus n-16 modem sorunsuz çalışırken son 4 haftadır kablosuz ağında sorun yaşamaktayım.Kablosuz ağa 2 cep telefonu sorunsuz bağlanırken 1 telefon notebook ve pc de ağa bağlanıp sürekli kopmalar yaşıyorum tekrar bağlandıktan 1 dk içinde tekrar eden kopmalar.Düzelmesi için yaptıklarım.

1)Yazılım güncellemesi yapılıp defalarca tekrar kurulum yapıldı (Sürüm 1.1.0.2-Sürüm 1.1.2.3_473)
    2)Farklı kablosuz ağlar kurdum-şifresiz moda aldım-bütün kanalları denedim-ıp adreslerini değiştirdim -modem yerini değiştirdim hiçbir şekilde sorun çözülmedi.
    3)Asus servise gönderdim sorun yok denildi tekrar kurulum yaptım sorunsuz bir hafta kullandım sonra tekrar aynı telefon ve pc ler kablosuz ağa bağlanamıyordu.Kablo ile bağlantıda sorun yok.

Not: ISS firmam Türknet , şuan eski modemim takılı kopma yok bütün cihazlar ağa bağlanıyor internette sorun yok.

• Aynı modem bende kulannıyorum ve internette sürekli kopmalar olurdu. Telekom geldi bizde sorun yok dedi hatta modme verdi kullandım kopma olmadı. Servise gönderdim geldi modemde de sorun yok. Telekoma elimde servis raporu var sorun sizde dedim. Sonunda geldiler ve vdsl aldığım direğe çıktılar ve sorunu orada buldular. Benim sorun sokakta başkasına internet bağlandığı gün çıkmıştı. Bunu en başta söyledim bir kere eve gelmişken direğe çıkıp bakmadılar 20 gün uğraştırdılar. Kendi verdikleri modemde kopma olmayabilir ama sorun servis sağlayıcısında büyük ihtimal. Modem arayüzünden girip bakarsan dsl günlüğünde crc hatası göreceksin. Ben de sorun var iken binlere ulaşırdı bu değer şu an sıfır. Snr margin 10-15 arası idi 30 lara çıktı. Line noise 20-40 lardan 5-7 lere düştü. Bu değerler sendede böyle ise teknik ekip talep et ve bağlantıları kontrol etsinler. Umarım faydası olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kablolu bağlantı da sorun yaşamıyorum,sadece kablo ile bağlanan pc ler kablosuz bağlantı da sorun yaşıyor . Cep telefonlarında ikisi Huawei marka sorunsuz bağlanıyor iken diğeri Lenovo marka bağlanmıyor . Çok saçma geliyor böyle bir şeyin olması eski modem takılı iken sorunsuz herşey .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.