Şimdi Ara

asus rampage 3 extreme hakkinda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar bende gecenler rampage 3 extreme aldim cpu olarakta i7950 ram corsair dominator GT aldim. diger bilesenlerim oncedende kullandigim bilesenlerdi. Aslinda rampage 3 extreme alirken bu guney ve kuzey koprulerinin isinma sorunundan dolayi biraz tereddutteydim ancak blogu sokup termal macunu degistirmememe ragmen sorun yasamadim everestten olcutugumde nb ve sb degerleri 48-50 arasi geziyor ki sistemde oc de mevcut su anda cou yu 3.7 Ghz de kullanmaktayim ramlerde 2.7 Ghz de. Yani o meshur konuda benim bi sorunum yok. Ancak farkli bir durum var. Sistem OC ile sorunsuz calisiyor ancak tek sorun su ne zaman bilgisayari kapatsam windows kapaniyor sonra pc nin gucu gidiyor bunun fanlarinda durmasindan anliyorum ama hemen akabinde kendi kendine yeniden aciliyor bende yeniden acilmasin diye power tusuna basarak kapatiyorum bu seferde anakart acilista sistemin caktigini sanip oc hatasi veriyor ama tekrar biosa girip hicbir sey degistirmeden sadece "F10" ile cikinca normal olarak OC li haliyle aciliyor. Simdi nedir bunun derdi neden bilgisayar kapandiktan sonra tekrar kendi kendine aciliyor acaba power switchini mi ters bagladim yada anakartin bi ayari felan mi var?? Yardim lutfen

• bu arada psu tagan 700watt...psu dan olmamasi lazim...
  • BIOS'ta otomotik güç seçeneğini kontrol et eğer aktifse kapat. Otomotik bilgisayar açılsın menüsü hangisi bilmiyorsan asus bios için googleden arat.

Otomotik güç ne diye soracak olursan örnek: Elektrik gittiğinde bilgisayar kapanır ve elektrik geldiğinde bilgisayar otomotik açılır. Yani elektriği verdiğin gibi açılır. Belki bu sorununu çözmez ama bakmakta fayda var.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.