Şimdi Ara

ASUS ZENBOOK UX32VD hakkında (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
195
Cevap
4
Favori
30.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aynı ürünün 1.7 ghz olanını almak istiyorum işlemci dışında herşey aynı görünüyor ama aralarında 600 tl fark var sizce değermi?
  • Ürünü kullananlara bir sorum olacak youtube da izledigim videoda klavye paneli esnek gibi geldi böle bir sorun ile karşilaşan var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: juniouremre

aynı ürünün 1.7 ghz olanını almak istiyorum işlemci dışında herşey aynı görünüyor ama aralarında 600 tl fark var sizce değermi?

Aynı cihazın 1.7 GHz olanı var mı acaba? Benim bildiğim sadece UX31A'da i5 işlemcili 1.7 GHz (3.Nesil) model var..

UX32VD modelinde ise i5 işlemcili 1.6 GHz (2.Nesil) ve i7 işlemcili 1.9 GHz (3.Nesil) model var..
  • quote:

Orijinalden alıntı: WildEagle

Ürünü kullananlara bir sorum olacak youtube da izledigim videoda klavye paneli esnek gibi geldi böle bir sorun ile karşilaşan var mı ?

Bende aynı görüntüleri gördüm, o yüzden almaktan vazgeçtim

Hatta videolardan birinde UX31A ile UX32VD yi karşılaştırıyorlar, 31A taş gibiyken 32VD'nin klavyesi esniyor.. Özellikle ORTA-ORTA SAĞ bölümleri
  • quote:

Orijinalden alıntı: AthloN

quote:

Ürünü kullananlara bir sorum olacak youtube da izledigim videoda klavye paneli esnek gibi geldi böle bir sorun ile karşilaşan var mı ?

Hatta videolardan birinde UX31A ile UX32VD yi karşılaştırıyorlar, 31A taş gibiyken 32VD'nin klavyesi esniyor.. Özellikle ORTA-ORTA SAĞ bölümleri

Şu an için ürünün rakibi türkiyede SAMSUNG NP530U4C gibi görünüyor fakat tasarim olarak bana güzel gorünmedi, asusun fiyat biraz daha iner ve kullanımda sorun yoksa ben asusu tercih edebilirim .

• quote:

Orijinalden alıntı: AthloN

quote:

Arkadaşım o klavyenin esnemesi çok önemli mi ? bi zararı var mı sence?

benimde aklım karıştı alsammı almasammı diye. İleride bi sorun olur mu esnek klavye? vatandan bugun almayı düşünüyorum siz olsaydınız ne yapardınız?

• Arkadaşlar, ben de 15-20 günlük bir araştırmadan sonra UX32VD modelinde karar kılıp, dün akşamdan işi bağlayıp, bu sabah Ümraniye Vatan'da bir tane olan cihazi %25 indirimle satın aldım.
    Aslında 18 yıllık bir MAC kullanıcısıyım. Tasarımla uğraşıyorum. Mac'imin yanında bir de hafif ince bir PC'im olsun istiyordum. Geçen hafta sonu UX31A alacaktım, direkten döndü. Arefe günü gittiğimde İstanbul'un hiç bir şubesinde kalmamıştı. Diyarbakır'da var kapalı kutu dediler, tamam istetelim dedim. Eve gelince daha ciddi incelemeye başladım. PC kullananan ehil arkadaşlara danıştığımda paylaşımlı bir ekran kartına sahip bir cihazı almanın pek de mantıklı olmadığını ısrarla uyardılar. Üstüne üslük söylene gelen olumsuz eleştiriler de bir anda gözümde büyüdü, böyle olunca cihazdan soğumaya başladım. Halbuki 256 SSD özelliği şık tasarımı ve inceliği beni son derece etkilemişti. UX32VD'den söz edip, harici ekran kartı olduğundan ancak SSD değil de hibritli 500GB HDD'ye sahip olduğundan söz edince bak o alınabilir şeklinde yorumlar aldım. Her ne kadar HDD'li olsa da ilerde belki SSD takabilirim düşüncesiyle kendimi avuttum :) Hasılı önceki siparişi iptal edip, yeni bir indirimi beklemeye başladım. Çok beklemedim. Bu hafta sonu da ayın son fırsatı ilanını görünce hemen hareke geçtim. Ve şimdi bu mesajı yeni makinemden yazıyorum. :)
    Işık sızması ilk açılırken 2-3 saniye süreyle oluyor. Çok da önemsenecek bir durum gibi gözükmüyor. Öyle söylendiği gibi bir ısınma yok. Wireless'i çekmiyor diye bir şey söz konusu değil asla. Ayrıca ben klavyede herhangi bir esneme de görmedim. Gayet diri ve düzgün duruyor. HDD'li olduğu için 31A'ya göre evet biraz kalın kalıyor, ama çok da önemli değil. Makineye gören bayılıyor. Arkadaşları başından alamadım :)
    Tam ekran Full HD'de film seyretmek çok büyük bir keyip, renklerin canlılığı, görüntünün netliği ve kalitesi harika. Gündüz meşguliyetimden dolayı gecenin şu vakti cihazı incelemekle meşgulüm. Almak isteyenlere gözü kapalı tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: serhendi

Arkadaşlar, ben de 15-20 günlük bir araştırmadan sonra UX32VD modelinde karar kılıp, dün akşamdan işi bağlayıp, bu sabah Ümraniye Vatan'da bir tane olan cihazi %25 indirimle satın aldım.
    Aslında 18 yıllık bir MAC kullanıcısıyım. Tasarımla uğraşıyorum. Mac'imin yanında bir de hafif ince bir PC'im olsun istiyordum. Geçen hafta sonu UX31A alacaktım, direkten döndü. Arefe günü gittiğimde İstanbul'un hiç bir şubesinde kalmamıştı. Diyarbakır'da var kapalı kutu dediler, tamam istetelim dedim. Eve gelince daha ciddi incelemeye başladım. PC kullananan ehil arkadaşlara danıştığımda paylaşımlı bir ekran kartına sahip bir cihazı almanın pek de mantıklı olmadığını ısrarla uyardılar. Üstüne üslük söylene gelen olumsuz eleştiriler de bir anda gözümde büyüdü, böyle olunca cihazdan soğumaya başladım. Halbuki 256 SSD özelliği şık tasarımı ve inceliği beni son derece etkilemişti. UX32VD'den söz edip, harici ekran kartı olduğundan ancak SSD değil de hibritli 500GB HDD'ye sahip olduğundan söz edince bak o alınabilir şeklinde yorumlar aldım. Her ne kadar HDD'li olsa da ilerde belki SSD takabilirim düşüncesiyle kendimi avuttum :) Hasılı önceki siparişi iptal edip, yeni bir indirimi beklemeye başladım. Çok beklemedim. Bu hafta sonu da ayın son fırsatı ilanını görünce hemen hareke geçtim. Ve şimdi bu mesajı yeni makinemden yazıyorum. :)
    Işık sızması ilk açılırken 2-3 saniye süreyle oluyor. Çok da önemsenecek bir durum gibi gözükmüyor. Öyle söylendiği gibi bir ısınma yok. Wireless'i çekmiyor diye bir şey söz konusu değil asla. Ayrıca ben klavyede herhangi bir esneme de görmedim. Gayet diri ve düzgün duruyor. HDD'li olduğu için 31A'ya göre evet biraz kalın kalıyor, ama çok da önemli değil. Makineye gören bayılıyor. Arkadaşları başından alamadım :)
    Tam ekran Full HD'de film seyretmek çok büyük bir keyip, renklerin canlılığı, görüntünün netliği ve kalitesi harika. Gündüz meşguliyetimden dolayı gecenin şu vakti cihazı incelemekle meşgulüm. Almak isteyenlere gözü kapalı tavsiye ederim.

Birebir tamamen dediklerinize katılıyorum.Ben geçen hafta almıştım ve bir haftadır kullanmaktayım.Gayet güzel ve kullanışlı bir cihaz.Bazı şehir efsaneleri abartılıyor.Işık sızması olayı sadece açılışta o da sadece bir kaç saniye ve önemsiz derecede.Sadece görmek isteyenler görebilir.Bilmeseniz fark etmezsiniz bile.Klavyesinde de her hangi bir problem yok.Gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

• MBA planlıyordum ama asusu görünce fikrim değişti. Kötü yorumlarda almamış benim için oyun performansı önemli değil taşınabilir ve normal uygulamalarda takılmayan bir ürün olması yeterliydi. Fiyat olarak ta gayet uygun gözüküyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thelake

sonunda kaç ayın araştırması ve beklemesi sonunda dün kavuştum asus zenbook ux32vd-r4002v ultrabookuma..dün vatanın %25lik bayram kampanyası varken beylikdüzü vatan'a gittim..açıkcası hiç umudum yoktu birsürü şey vardı aklımda..
    1.vatanın sitesinde var görünse de benim istediğim model orda olmayabilir.
    2.%25 indirim sadece sitede geçerli olabilir.
    3. ve en önemlisi 1920x1080 ips ekranlı modeli sitede görünmesine ragmen yanlış yazılmış olabilir..bundan neredeyse emindim çünkü ivy bridgeli ux32vdler türkiyeye geldiğinde fullhd ips panelli değildi. vatana da gittiğimde ux31a'ya aldanıp yanlış yazıldığını falan düşündüm baya.

neyseki boşa çıktı hepsi..ürün ellerinde vardı indirim sadece internete özel değildi ve en önemlisi fullhd panelliydi.şaşırdım hala emin olamadım görevli bayan kurulumu burda yaparız fullhd çıkmazsa sorunsuz iade alırız hemen diye güvence verdi. ben çok uzun süre araştırmama ragmen kararsızdım çünkü tek bilgisayarım olacak ve az da olsa oyun oynayabilmek isterim.çok-ağır oyunlar oynamasam da gt650m den aşağısını kabul etmeyen biriydim,ama buna ilk görüşte aşık oldum ve bazı konularda fedakarlık yapabileceğimi gördüm. güzel sistemli diğerlerine göre ince ve hafif laptoplara baktım (samsung chronos 7 serisi gibi) ama inanılmaz fark vardı asus zenbook ux32vd ile arasında..sonunda karar verdim ve çok çok memnunum kararımda.

aldıktan sonra kurulumu yaptık.ürünün fullhd ips panel olduğunu görüp şaşırmakla beraber(almama ragmen ümidim yoktu,ben de ne güvensizmişim) sevindim.

ürün şuhttp://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/asus-ux32vd-r4002v-ux32vd-core-i7-3517u-19ghz-4gb-ddr3-500-gb-hdd-24-gb-ssd-133-intel-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=61808

İşlemci Teknolojisi Intel® Core™ i7
    İşlemci Numarası 3517U
    İşlemci Hızı 1.9 GHz
    İşlemci Hızı(Turbo Boost) 3 GHz
    Ön Bellek 4 MB
    Hafıza (RAM) Kapasitesi 4 GB
    Disk Kapasitesi 24 GB
    Disk Türü SSD
    Hafıza (RAM) Tipi DDR3
    İşlemci Markası INTEL
    Ekran Kartı Hafızası 1 GB
    Ekran Kartı Markası NVIDIA
    VGA Chipset Modeli GT620M
    Ekran Boyu 13.3 inch
    Maksimum Çözünürlük 1920 x 1080
    İşletim Sistemi 7 Premium 64 Bit Tr
    Ağırlık 1.45 Kg
    Ekran Kartı Tipi Paylaşımsız Hafıza
    Bağlantı Özellikleri Bluetooth

ürünü tercih etmemin nedenlerinden en önemlisi harici ekran kartı olması. dediğim gibi başlangıç seviyesi olduğunu biliyorum fakat bende ağır oyunlar oynamam yoğunlukla.yinede harici ekran kartı olması içimi rahatlatıcak.hd4000le 2 kat fark gösteriyor reviewlar.

bir diğer neden incelik ve hafiflik tabiki. ultrabook niye tercih eder ki insan.

ama asus zenbook tercih nedenim kesinlikle görüntüsü.çok estetik,ux32vd ux31a dan kalın olsa da diğer markalara göre daha ince geliyor(yapısı yüzünden olduğunda da incecik geliyor bana dell lenovonun ultrabooklarına göre) hafif 1.45 benim için şahane bi ağırlık. çok klas,çok kaliteli duruyor koy vitrine izle olur yani
    acer 5920g laptopum vardı 5 senelik maaşallah çok sağlam hiçbişeycik olmadı ama kütük gibi.ağırlaştı da iyice,ama hala oyun oynarım ısınma sorunu var biraz okadar.ondan sonra buna geçince hdd olmasına ragmen çok çok hızlı geldi açılışı çalışması, ağırlığı hafif, incelikten bahsetmiyorum bile.

ekranı çok başarılı gerçekten fullhd 13.3 inch için fazla gelse de sadece yazılarda sorun oluyor (internette küçük oluyor baya yazılar fakat touchpadle zoom çok basit) ama ips için değer.çok güzel mat ips ekran, bakış açısına göre renkler hiç değişmiyor bozulmuyor.fullhd kullanamayanlar çözünürlüğü düşürüp kullanabilirler fakat ips ekran için alınır gerçekten. ilk başta önemsemiyordum ekranı ama beklediğime ve fullhd ips aldığıma çok mutlu oldum gerçekten fark var.

onun dışında klavyesini çok beğendim,eski serideki gibi tuşa basamama tuş atlarma sorunu yok çok rahat.touchpad'e yeni alışıyorum başarılı geldi bana ama driver güncellemesiyle çok rahat oldu diyenler vardı,şuan üstünde hangi driver'i var,daha iyileşir mi bilemiyorum.ama rahat kullanırım bu tür şeyleri sorun olmadı bana.

son olarak ram'i 4gb az gelmişti(ilerisi için,çünkü alabildiğimin en iyisini alıp çok uzun süre kullanırım) 8gb ekleyip 10gb'a çıkması,ssd'ler ucuzlayınca hdd'i değiştirme gibi yükseltilebilir özelliklerinin olması yüzünden tercih ettim.ama dediğim gibi bunlar uzun vadeli planlarım, 500gb hdd +32sdd hybrid sdd'ye göre çok çok yavaş olabilir ama ssd kullanmamış biri olarak bilgisayarın açılışı kapanışı normal çalışması hızlı geldi baya yine de..ve 500gb kapasite benim için daha iyi ,depolama daha önemli benim için şu durumda.

biraz uzun oldu kendimce alma nedenlerimi gözlemlerimi aktarmaya çalıştım, sorularınız olursa cevaplayabilirim..

dün bende %25 indirimden yararlanarak sipariş verdim hocam, gelmesini bekliyorum artık :)

UX32VD-R4002V modelinden aldım bende sizin gibi, biraz saçma olacak ancak cihazın etrafındaki usb, hdmi gibi çıkışlardan kaç tane var ve ne tür çıkışlar bunlar yazar mısınız :) internette çok farklı şeyler var, kimisi 2 adet 2.0 1 adet 3.0 usb çıkışından falan bahsediyor.. kafam biraz karışık açıkçası bu konularda.

birde ısınma ile karşılaştınız mı oyun oynarken ? çok fazla oyun oynayan biri değilimdir ancak ara sıra açıp bi pes 12 gibi oyunlar oynayan birisiyim.. birkaç saatlik kullanımda altında soğutucu harici fan ile birlikte bize sıkıntı çıkarır mı acaba alet bunu öğrenmek istiyorum..

hayırlı olsun zenbook'unuz inş kazasız belasız gelir de biz de kullanırız :)

• Acaba klavye şu videodaki gibi mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: TuffkiLLe

dün bende %25 indirimden yararlanarak sipariş verdim hocam, gelmesini bekliyorum artık :)

UX32VD-R4002V modelinden aldım bende sizin gibi, biraz saçma olacak ancak cihazın etrafındaki usb, hdmi gibi çıkışlardan kaç tane var ve ne tür çıkışlar bunlar yazar mısınız :) internette çok farklı şeyler var, kimisi 2 adet 2.0 1 adet 3.0 usb çıkışından falan bahsediyor.. kafam biraz karışık açıkçası bu konularda.

birde ısınma ile karşılaştınız mı oyun oynarken ? çok fazla oyun oynayan biri değilimdir ancak ara sıra açıp bi pes 12 gibi oyunlar oynayan birisiyim.. birkaç saatlik kullanımda altında soğutucu harici fan ile birlikte bize sıkıntı çıkarır mı acaba alet bunu öğrenmek istiyorum..

cihazda 3 tane usb 3.0, 1 hdmi, 1 mini vga, kulaklık girişi ve sd-mmc kart girişi bulunuyor. kutusundan mini vgayı normal vgaya çevirici ve usbyi ethernete çevirici adaptorler çıkıyor..aynı zamanda kutudan çok güzel 2 kılıf çıkıyor biri bilgisayar için diğeri ufak,bahsettiğim çevirici adaptorler için.

oyun çok oynayamadım hala, ama sorun çıkaracağını sanmıyorum..1-2 saatlik oyun oynar oynamaz sonucu paylaşırım..
    yoğun kullanımda bile fan sesini duymuyorum bu çok hoşuma gitti ama..

arkadaşlar klavye esnemesini normal tuşlara basarak hissedemezsiniz..klavyenin ortasına özellike basınç uygularsanız çok az esniyor,kesinlikle sorun olabilecek birşey değil.aynı şekilde ışık sızması da açılışta bile farketmiyorum normalde.özellikle açıp dikkatle bakmak lazım yoksa farkedilmiyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thelake -- 27 Ağustos 2012; 10:57:33 >

• quote:

quote:

cihazda 3 tane usb 3.0, 1 hdmi, 1 mini vga, kulaklık girişi ve sd-mmc kart girişi bulunuyor. kutusundan mini vgayı normal vgaya çevirici ve usbyi ethernete çevirici adaptorler çıkıyor..aynı zamanda kutudan çok güzel 2 kılıf çıkıyor biri bilgisayar için diğeri ufak,bahsettiğim çevirici adaptorler için.

oyun çok oynayamadım hala, ama sorun çıkaracağını sanmıyorum..1-2 saatlik oyun oynar oynamaz sonucu paylaşırım..
    yoğun kullanımda bile fan sesini duymuyorum bu çok hoşuma gitti ama..

arkadaşlar klavye esnemesini normal tuşlara basarak hissedemezsiniz..klavyenin ortasına özellike basınç uygularsanız çok az esniyor,kesinlikle sorun olabilecek birşey değil.aynı şekilde ışık sızması da açılışta bile farketmiyorum normalde.özellikle açıp dikkatle bakmak lazım yoksa farkedilmiyor..

ram 1600 mhz ve işlemci de ivy bridge 3. nesil i7 işlemci sanırım değil mi ? birde farklı ekran kartlarının performanslarını karşılaştırabileceğim bir site var mıdır bildiğiniz ? kafama takılan birkaç model var o yüzden soruyorum

• quote:

ram 1600 mhz ve işlemci de ivy bridge 3. nesil i7 işlemci sanırım değil mi ? birde farklı ekran kartlarının performanslarını karşılaştırabileceğim bir site var mıdır bildiğiniz ? kafama takılan birkaç model var o yüzden soruyorum

evet
    ramler 1600,2 gb anakartta gömülü,2gb ise ayrı slotta onu çıkarıp 8gb a kadar takabilirsinz(toplamda 10gb oluyor yani).

ux32vd nin 2 modeli var(türkiyede gördüğüm), ux32vd-r3003v 2.nesil sandy bridge i5le geliyor, ux32vd-r4002v ise 3.nesil ivy bridge i7 işlemciyle. vatan'dan almıştınız sanıyorum, vatandaki ux32vd-r4002v modeli fullhd-ips paneli ile geliyor, diğer sitelerde fullhd-ips panelli model görememiştim (belki şuan gelmiştir) ama çok başarılı bi ekran kesinlikle,alışkanlık olmuş laptopu farklı açıyla tutarken ekranın açısıyla da oynuyorum ki hiç gerek yok asla bozulma olmuyor. dikkat ettiniz mi özellikle mi aldınız bu modeli bilmiyorum ama şanslısınız bence (ben özellikle bekledim gelmesini).

buradan ekran kartlarını karşılaştırabilirsiniz:
    http://www.notebookcheck-tr.com/Mobil-Grafik-Kartlari-Benchmark-Listesi.10102.0.html

• bugün ilk defa deneme amaçlı oyun oynadım bu alette.. skyrim indirdim hiç oynamamıştım, başlangıçta otomatik olarak high oalrak belirledi görüntüyü ve o ayarlarda 2 saat oynadım. ilk defa bukadar fanın çalıştığını duydum, cihazın özellikle şarjın giriş kısmı klavyenin sağ üstü ısınıyor geri kalanları fazla ısınmıyor..fakat ısıdan dolayı kapanma donma gözlemlemedim 2 saat boyunca gayet seri oynadım hiçbir ayarını değiştirmeden.görüntü de çok başarılıydı. ultrabook olarak sistemi çok başarılı buldum sadece ince ve yüksek performanslı bir sistem olması nedeniyle ısınma yaşanıyor ki soğuk bir laptop kullanmadım bu güne kadar. çok beğendim mutlu oldum oyun performansından benim için gayet yeterli geldi.

• 2 gündür kullanıyorum cihazı ancak 4gb lık ram'den tatmin olmadım malesef ve pek memnun kalamadım.. 8gb lık bir ram eklemesi yapmayı düşünüyorum fırsat bulduğumda.. 4gb ram çok az malesef.
  • quote:

2 gündür kullanıyorum cihazı ancak 4gb lık ram'den tatmin olmadım malesef ve pek memnun kalamadım.. 8gb lık bir ram eklemesi yapmayı düşünüyorum fırsat bulduğumda.. 4gb ram çok az malesef.

öncelikle cihazınıza kavuşmuşsunuz hayırlı olsun.
    4gb'ın yetmeyecek ne işlem yapıyorsunuz bilmiyorum fakat eski 5senelik laptopumdan sonra çok hızlı geldi bana..ram taktıracaksanız yetkili servisle görüşün cihaz garanti dışı kalmasın( sanırım sadece ramlerle ilgili kısmı garanti dışı kalır diyorlar fakat servislerin ne yapacağı belli olmaz açılmış bu diyip bir sorun olduğunda kabul etmeyebilirler)

birde benim bir problemim var.dün farkettim disk yönetiminden hdd bölümlerime baktığımda 2 kullanılır bölüm(c ve d diyelim) bir kurtarma bölümü, bir ufak bölüm (ne amaçlı bölünmüş bilmiyorum) ve 2ye bölünmüş ssd görülüyor.fakat C bölümü dışında hepsi boş görünmekte.

bilgisayarı ilk aldığımda kurulumu ben yapmadım, aldığımda vatan'dan görevli yaptı,sadece bilgisayar adı,dil,saat gibi bilgiler sordu diye biliyorum,disk bölümleme yada recovery oluşturma gibi seçenekler vardı da görevlimi yapmadı acaba diye düşündüm. sizde nasıl görülüyor lütfen bilgisayar->sağ tık->yönet->depolama->disk yönetiminden bakarmısınız partitionlara.

bende bu şekilde görünmekte:

ASUS ZENBOOK UX32VD hakkında

ayrıca recovery yapmak istersem nasıl yaparım? eski bilgisayarda direkt başlangıçta f9 la yapılıyordu,bunda hiçbir seçenek çıkmıyor hemen windows ekranına geliyor. ilk kurduğumda bişey yüklemeden recovery cdleri oluşturdum bilgisayara 6tane civarı bi onlar var yoksa elimizde yedek yokmu(bilgisyarın içinde)? neden bu bölümler oluşturulmuş madem boş kalacaksa? ayrıca express cache denilen ssd bölümleri de boş görünüyor bunlarda bilgisayarı hızlandırmak için sistem dosyalarının kurulmuş olması gerekmiyor muydu? benim bi ayar mı yapmam lazım yoksa kurulurken bunları sordu da kurulumu yapanın hatasımı? lütfen sizdeki durumu bilgilendirin, ne yapmam gerekiyor şimdi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thelake -- 30 Ağustos 2012; 13:03:59 >

• quote:

quote:

2 gündür kullanıyorum cihazı ancak 4gb lık ram'den tatmin olmadım malesef ve pek memnun kalamadım.. 8gb lık bir ram eklemesi yapmayı düşünüyorum fırsat bulduğumda.. 4gb ram çok az malesef.

öncelikle cihazınıza kavuşmuşsunuz hayırlı olsun.
    4gb'ın yetmeyecek ne işlem yapıyorsunuz bilmiyorum fakat eski 5senelik laptopumdan sonra çok hızlı geldi bana..ram taktıracaksanız yetkili servisle görüşün cihaz garanti dışı kalmasın( sanırım sadece ramlerle ilgili kısmı garanti dışı kalır diyorlar fakat servislerin ne yapacağı belli olmaz açılmış bu diyip bir sorun olduğunda kabul etmeyebilirler)

birde benim bir problemim var.dün farkettim disk yönetiminden hdd bölümlerime baktığımda 2 kullanılır bölüm(c ve d diyelim) bir kurtarma bölümü, bir ufak bölüm (ne amaçlı bölünmüş bilmiyorum) ve 2ye bölünmüş ssd görülüyor.fakat C bölümü dışında hepsi boş görünmekte.

bilgisayarı ilk aldığımda kurulumu ben yapmadım, aldığımda vatan'dan görevli yaptı,sadece bilgisayar adı,dil,saat gibi bilgiler sordu diye biliyorum,disk bölümleme yada recovery oluşturma gibi seçenekler vardı da görevlimi yapmadı acaba diye düşündüm. sizde nasıl görülüyor lütfen bilgisayar->sağ tık->yönet->depolama->disk yönetiminden bakarmısınız partitionlara.

bende bu şekilde görünmekte:

ayrıca recovery yapmak istersem nasıl yaparım? eski bilgisayarda direkt başlangıçta f9 la yapılıyordu,bunda hiçbir seçenek çıkmıyor hemen windows ekranına geliyor. ilk kurduğumda bişey yüklemeden recovery cdleri oluşturdum bilgisayara 6tane civarı bi onlar var yoksa elimizde yedek yokmu(bilgisyarın içinde)? neden bu bölümler oluşturulmuş madem boş kalacaksa? ayrıca express cache denilen ssd bölümleri de boş görünüyor bunlarda bilgisayarı hızlandırmak için sistem dosyalarının kurulmuş olması gerekmiyor muydu? benim bi ayar mı yapmam lazım yoksa kurulurken bunları sordu da kurulumu yapanın hatasımı? lütfen sizdeki durumu bilgilendirin, ne yapmam gerekiyor şimdi?

kapalı kutu aldım ben kurulumunu kendim yaptım, harddiskle alakalı herhangi bir ayar yapmıyorsunuz başlangıçta.. kurulumdan sonra kontrol etmiştim sizin gönderdiğiniz resimle aynı şekilde benimkilerde.. çok inceleme fırsatım da olmadı internette falan araştırmak lazım ne yapmamız gerektiğini.

bu arada durgun halde sadece internet tarayıcısı bile açıkken 4 GB RAM'in 3 GB'ı kullanılıyor görünüyor.. sanıyorum bilgisayarın kendine özel yazılımları yüzünden bu kadar çok ram tüketimi oluyor.. toplamda 10 GB'lık ram alanı uçuracaktır sanıyorum cihazı.. çünkü işlemci zaten yeterli düzeyde yüksek.. ancak 2.5-3 bin liralık bi aletin her ne kadar hızlı olsa da bu hızı yeterli değil bana göre

• quote:

kapalı kutu aldım ben kurulumunu kendim yaptım, harddiskle alakalı herhangi bir ayar yapmıyorsunuz başlangıçta.. kurulumdan sonra kontrol etmiştim sizin gönderdiğiniz resimle aynı şekilde benimkilerde.. çok inceleme fırsatım da olmadı internette falan araştırmak lazım ne yapmamız gerektiğini.

bu arada durgun halde sadece internet tarayıcısı bile açıkken 4 GB RAM'in 3 GB'ı kullanılıyor görünüyor.. sanıyorum bilgisayarın kendine özel yazılımları yüzünden bu kadar çok ram tüketimi oluyor.. toplamda 10 GB'lık ram alanı uçuracaktır sanıyorum cihazı.. çünkü işlemci zaten yeterli düzeyde yüksek.. ancak 2.5-3 bin liralık bi aletin her ne kadar hızlı olsa da bu hızı yeterli değil bana göre

doğrudur internette takılma gözlemliyorum bende sıfırdan kurulum öneriyorlar fakat henüz araştırma fırsatım olmadı..ssd kısmına mı yüklerim naparım biraz araştırmam lazım..fakat masaüstünde 2 araç var güçle ilgili üste bulunan power4gear olanı tıklayınca battery safe mod ayarlarında cpu yu yarı hızına kadar çalıştırıyor öyle bir ayar yapılmış.onu düzeltince akıcılık sağladım kendi adıma.o ayarlara da bi bakın katkısı olabilir.
    birde asusun kendi programlarının içinde e-driver diye bir program farkettim express cache e birçok programla ilgili şeyler yüklüyor, sanırım onu yapmamız gerekiyor.denemedim daha anca farkettim.

• biryerde okumuştum, format atmaya başlamadan önce asusun sitesinden yükleyeceğimiz işletim sistemi hangisiyse ona uygun bir driver indirmemiz gerekiyormuş bu express cache için.. format esnasında o driver'ı gösteriyormuşuz. denemediğimden dolayı ayrıntılı bilmiyorum ancak şu sıralar format atmayı da düşünmüyorum zaten. araştırmak lazım
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.