Şimdi Ara

Atarax mi psikiyatra gidip antidepresan yazdırmak mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 5 sene önce sinir krizi geçirdiğimde aile hekimi atarax yazmıştı, uyku getiriyordu

ocaktan beri antidepresan kullanıyordum bıraktım

gyrex mışıl mışıl uyutuyordu valla çok özledim

ama sorun şu ki özele gidiyordum seansı 700₺

eskortlardan dolayı borç batağına saplandım yeni yeni düze çıkıyorum 700₺ de harcamak istemiyorum ama geceleri uyuyamıyorum

ilacı içip her şeyi mittir edip güzel uyku çekmeyi özledim bazen erken kalkmam gerekiyor 3 saatlik uykuyla geziyorum ve normal günlük fonksiyonlarımı yerine getiriyorum ama böyle gitmez

bi de insan yaşlandıkça kafayı kırma ihtimali artıyor

atarax uyku getiriyordu evet ama gyrex kadar rahatlatmıyordu

• Yapay Zekanın Yanıtı

Atarax mi Psikiyatra Gidip Antidepresan Yazdırmak mı?

Atarax, anksiyete ve uykusuzluk gibi durumları tedavi etmek için kullanılan bir antihistamindir. Antidepresanlar, depresyon ve anksiyete gibi ruhsal bozuklukları tedavi etmek için kullanılan ilaçlardır.

Atarax ve antidepresanlar, farklı etki mekanizmalarına sahip farklı ilaç türleridir. Atarax, histamin reseptörlerini bloke ederek çalışır ve bu da sedasyon ve anksiyeteyi azaltmaya yardımcı olur. Antidepresanlar, beyindeki serotonin ve norepinefrin gibi nörotransmiterlerin seviyelerini artırarak çalışır ve bu da ruh halini iyileştirmeye ve anksiyeteyi azaltmaya yardımcı olur.

Hangi tedavi seçeneğinin senin için doğru olduğu, durumunun ciddiyetine, semptomlarına ve kişisel tercihlerine bağlı olarak değişir. Hafif anksiyete veya uykusuzluk için Atarax yeterli olabilirken, daha şiddetli semptomların tedavisi için antidepresanlar gerekebilir.

Atarax, reçete gerektirmeyen bir ilaçtır, ancak yine de onu kullanmadan önce bir sağlık uzmanına danışman önemlidir. Antidepresanlar ise sadece reçete ile alınabilir.

Çoğu durumda, antidepresanlar Atarax'tan daha etkilidir. Ancak antidepresanların yan etkileri olabilir, bu nedenle bunları kullanmadan önce riskleri ve faydaları tartmak önemlidir.

Hafif anksiyete veya uykusuzluk yaşıyorsan, öncelikle Atarax gibi reçete gerektirmeyen ilaçları denemek isteyebilirsin. Ancak semptomların şiddetliyse veya kalıcıysa, bir psikiyatra görünmeli ve antidepresan reçete edilip edilmeyeceğini tartışmalısın.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Yalvarırım bana yardım edin
  • Yalvarırım

• Redepra ya da muadili remeron, 15mg tableti bölüp 7,5 mg olarak tam yatarken al. İyi de antidepresandır etkisini anında gösterir.

• Dr.a danışmadan antidepresan kullanmam

• Doğrusunu yapmış olursun. Mirtazapin trisiklik antidepresanlar gibi çalışır bağımlılık riski çok az ve çekilme sendromu yaşatmaz. Zaten reçetesizdir. Sen yine de doktora danışırsan daha iyi tabii.

• Bu arada atarax çok çabuk tolerans geliştirir, dozu arttırmak zorunda kalırsın sürekli, bir yerden sonra da hiç etkisi olmuyor kullandım ben atarax. Her şeyi denedim sayılır en iyisi mirtazapin çıktı. Tolerans yok, bırakınca çekilme yok, iyi antidepresan, anında etki, doğal uykuya en yakın uykuyu da bunda buldum. Biraz reklam gibi oldu ama hak ediyor.

• dediğiniz ilaç antidepresan değil uyku ilacı bi kez aldım 5 mg ölüyordum nefes darlığı yaptı

• Sende hastalık yok, delireceğim diyen kimse delirmez. Belli bir yaşa kadar gelmişsin bundan sonra sende bipolar, şizofren, OKB falan gelişeceği yok. Ne canını sıkıyorsa ondan uzak dur, zorlama.
  • Atarax ta bildiğin uyku ilacı, kaşıntıyı da engelleyebiliyor başka da bir faydası yok
  • Uyku ilacı değil bir antidepresan. Trisiklik antidepresanlara benzer şekilde çalışır. Uyku ilacı etiket dışı kullanımı. Değil 5 mg ile 1-2 gramla bile ölmen mucize olur. OTC ilaçlarla OD yapman neredeyse imkansız. 5 mg ile yan etkiler yaşamanın nedeni kullandığın başka bir ilaç ile etkileşimi olabilir. Kontrendike başka türden bir antidepresanla karıştırdıysan ufak çaplı serotonin sendromu yaşamış olabilirsin.

Atarax mi psikiyatra gidip antidepresan yazdırmak mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SUBJECT 101 -- 10 Aralık 2021; 1:51:36 >

• Hayır hocam bu ilaç çok feci yan etki yaptı bana başka ilaç önersene

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-3C120B679

Hayır hocam bu ilaç çok feci yan etki yaptı bana başka ilaç önersene

Peki 5mg mirtazapin denediğinde başka ilaç kullanıyor muydun ya da 1 hafta öncesine kullanıp bıraktığın antidepresan var mı? Çünkü 5 mg ile böyle bir etki yaşaman mümkün değil. 5-7,5 mg bu ilacın tam uyku dozu. Aslında en güzeli doğal uyku, gün içinde egzersiz yapman ve yorulman.

• Uyku için değilki antidepresan olarak kullandım

• Hocam eczacına da danış sakinleşip kuzu gibi uyumak istiyorsan kesinlikle Rileptid 😉👍

Ama doktor kontrolünde olmadan hiçbir ilacı içme doktor uygun görürse iç çok geçmiş olsun hocam 😉👍

• Hocam uyku için bu işin piri Zyzapin dir,adama gözünü açtırmaz inanılmaz rahatlatır 😉👍

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.