Şimdi Ara

ATI Mobility Radeon HD 2600 mü NVIDIA GeForce 8600M GS mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
35.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orjinalden alıntı: visceroid

quote:

Orjinalden alıntı: ViDeNoX

eskiden nvidianın geforce' u vardı...devir ati radeon devri artık...adamlar uçak motoru gibi ekran kartları yapıyorlar..

Hakikaten çok doyurucu ve çok bilgi içeren bir cevap..Tşkler...

Acer 5920'de 8600M GT var ama 3d mark 2005'ten 5000 civarı bir puan alıyor...Normalden düşük yani..
    Ramlerinin DDR2 olmasından kaynaklı sanırım.
    8600M GT'nin notebookcheck'te puanı 6800 civarı gözüküyor..
    Dell 1520'lerin 3d mark 2005 performansı ne kadar acaba bilen var mı?

• beyler bu alet toshiba shop un deidğine göre ağustosun son haftas satılamaya başlıycakmış.bugün telefonda konuştum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarikaltuncu -- 6 Ağustos 2007; 23:29:15 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: sbasol1981

quote:

Orjinalden alıntı: visceroid

quote:

Orjinalden alıntı: ViDeNoX

eskiden nvidianın geforce' u vardı...devir ati radeon devri artık...adamlar uçak motoru gibi ekran kartları yapıyorlar..

Hakikaten çok doyurucu ve çok bilgi içeren bir cevap..Tşkler...

Acer 5920'de 8600M GT var ama 3d mark 2005'ten 5000 civarı bir puan alıyor...Normalden düşük yani..
    Ramlerinin DDR2 olmasından kaynaklı sanırım.
    8600M GT'nin notebookcheck'te puanı 6800 civarı gözüküyor..
    Dell 1520'lerin 3d mark 2005 performansı ne kadar acaba bilen var mı?

dell de gddr2 kullanıyor.üstüne üstlük hdmi çıkışı bile yok.

• Arkadaşlar ATI MOBILITY RADEON™ HD2600 HyperMemory™ ekran kartı dirctx 10 destekliyormu bunun cevabını arıyorum bayağıdır.Almak istediğim bilgisayarın fiyatı yüksek olduğu için directx10 desktekli ekran kartının olmasını istiyorum.
    Mesela bu ;http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?Categoryid=98&Productid=bd71557
    Yardım ederseniz çok memnun olucam.
  • quote:

Orjinalden alıntı: trimaxsahinabi

http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html
    burdan ekran kartları arasındaki farkları inceleyebilirsin.yalnız bu listede 2600 hd ve xt diye ayrılmamış.bildiğim kadarıya hd modeli 8600 gt ile gs arasında bi karttı. 2600 xt ise gt den daha üstün bi kart.yalnız gene dikkat et 8600m gt nin de 2 türü var.bi tanesi gddr3 ram kullanırken diğeri gddr2 ram kullanıyor.bu listedeki 8600m gt de gddr3 lü olan modele ait puandır.8600m gt ekran kartı kullanıp da gddr3 lü ramli olan bi tek benim bildiğim asus g1s var.diğer 8600m gt kullanan laptop markaları(apple,dell,acer ) hepsi gddr2 ramli olan 8600m gt kullanıyor. o yüzden listedeki bu puanları alamıyorlar.

8600m gt gddr3 monster notebooklarda da var.. aralarında çok büyük performans farkı yok.

• quote:

Orjinalden alıntı: Fatih_o

Arkadaşlar ATI MOBILITY RADEON™ HD2600 HyperMemory™ ekran kartı dirctx 10 destekliyormu bunun cevabını arıyorum bayağıdır.Almak istediğim bilgisayarın fiyatı yüksek olduğu için directx10 desktekli ekran kartının olmasını istiyorum.
    Mesela bu ;http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?Categoryid=98&Productid=bd71557

Bu link te DX10 destekli olduğu yazıyor!

http://www.notebookcheck.net/ATI-Mobility-Radeon-HD-2600.3771.0.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thebaylo -- 22 Eylül 2007; 23:53:46 >

• quote:

Orjinalden alıntı: thebaylo

quote:

Orjinalden alıntı: Fatih_o

Arkadaşlar ATI MOBILITY RADEON™ HD2600 HyperMemory™ ekran kartı dirctx 10 destekliyormu bunun cevabını arıyorum bayağıdır.Almak istediğim bilgisayarın fiyatı yüksek olduğu için directx10 desktekli ekran kartının olmasını istiyorum.

Bu link te DX10 destekli olduğu yazıyor!

http://www.notebookcheck.net/ATI-Mobility-Radeon-HD-2600.3771.0.html

Çok teşekkür ediyorum.

• arkadaşlar çoğunuz belkide bilmiyordur ama ben cvplıyım. ATI nin 2xxx serili ekran kartları Vistada Problem yaratıyor. CATALIYST control çalışmıyor. yani tam anlamıyla size destek vermeyecek. o yüzden alıcağınız makinalarda ATInin 2xxx serili ekran kartlarını tercih etmeyin şu aralar. ATIde bunun farkında ve düzenlemeler yapıyorlar....
  • quote:

Orjinalden alıntı: trimaxsahinabi

http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html
    burdan ekran kartları arasındaki farkları inceleyebilirsin.yalnız bu listede 2600 hd ve xt diye ayrılmamış.bildiğim kadarıya hd modeli 8600 gt ile gs arasında bi karttı. 2600 xt ise gt den daha üstün bi kart.yalnız gene dikkat et 8600m gt nin de 2 türü var.bi tanesi gddr3 ram kullanırken diğeri gddr2 ram kullanıyor.bu listedeki 8600m gt de gddr3 lü olan modele ait puandır.8600m gt ekran kartı kullanıp da gddr3 lü ramli olan bi tek benim bildiğim asus g1s var.diğer 8600m gt kullanan laptop markaları(apple,dell,acer ) hepsi gddr2 ramli olan 8600m gt kullanıyor. o yüzden listedeki bu puanları alamıyorlar.

Gerçekten öenmli bilgiler....teşekkürler

• quote:

Orjinalden alıntı: DerbenTli

arkadaşlar çoğunuz belkide bilmiyordur ama ben cvplıyım. ATI nin 2xxx serili ekran kartları Vistada Problem yaratıyor. CATALIYST control çalışmıyor. yani tam anlamıyla size destek vermeyecek. o yüzden alıcağınız makinalarda ATInin 2xxx serili ekran kartlarını tercih etmeyin şu aralar. ATIde bunun farkında ve düzenlemeler yapıyorlar....

düzenleme yapıyorsa sorun değil elbet güncel sürücü çıktımı problem kalmaz
  • çıkana kadar ne kadar sorun çıkacak peki yada aldığın laptopun ekran kartını değiştirebilecekmisin peki :) bide olayın bu tarafına bak istersen...
  • quote:

Orjinalden alıntı: DerbenTli

arkadaşlar çoğunuz belkide bilmiyordur ama ben cvplıyım. ATI nin 2xxx serili ekran kartları Vistada Problem yaratıyor. CATALIYST control çalışmıyor. yani tam anlamıyla size destek vermeyecek. o yüzden alıcağınız makinalarda ATInin 2xxx serili ekran kartlarını tercih etmeyin şu aralar. ATIde bunun farkında ve düzenlemeler yapıyorlar....

hangi kaynaga dayanarak bunu söylüyorsun ? gecerli sayilabilecek yada resmi bir kaynagin varmi ? pcnet dergisinin almanya sayilarinda yapilan testlerde bu senin bahsettigin problemle ilgili hic bir bilgi yok. bu testi yapan uzman kisiler acaba salakmi ?
    yada atinin 2xxx serisi ile vistada problem oldugunu bilen ACER TOSHIBA DELL gibi firmalar müsteri kaybetmek ugruna mi ati 2xxx'li serilerini vista ile birlikte satisa cikariyorlar?

kaldiki vista zaten basli basina problem bir sistem. uzmanlarin ortak görüsü vistanin XP home'dan ile daha verimsiz ve kötü oldugu yönünde.
    ayrica almanyada CHIP dergisinin son sayisinda vistanin iflas ettigini artik talep görmedigini simdiden binlerce dava acildigindan bahsediyor. ayrica avpuda yeni pc almak isteyenler ürünlerdeki vista 'li kampanyalarin XP ile degistirilmesi kabul edilirse satin aliyorlar.

evet kaynak gösterirsen sayet bizde görmek istiyoruz. tskler paylasimin icin. kaynagi bekliyoruz.

• arkadaşlar bide GeForce 8600M GS 64bit,Radeon HD 2600 128bit diye biyerde bişi okumuştum,acaba doğrumudur?
  • Arkadaşlar başlığınızda birbirine denk sayılabilcek iki ekran kartına değinmişsiniz,ve görünen o ki ati (amd) bu kıyaslamayı önde bitirmiş..benim bir sorum olacak, aynı fiyata sony ve toshiba notebooktan ekran kartları dışında bütün özellikleri aynı,fakat sonynin ekran kartı: 831MB (64MB onboard) nVidia GeForce 8400M GT Turbo Cache, toshibanınki ise 1GB ATI Radeon HD2600 HyperMemory (256MB onboard) hangi laptop tercih edilmeli? bu soruyu sormamdaki tek neden arabam bile sony olsa keşke diyen bi insan olmam..ama bu ürününü almakla aptallık mı etmiş olurum?mesajımı okuyup cevap veren olursa minnettar olurum..saygılar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: boachan

Arkadaşlar başlığınızda birbirine denk sayılabilcek iki ekran kartına değinmişsiniz,ve görünen o ki ati (amd) bu kıyaslamayı önde bitirmiş..benim bir sorum olacak, aynı fiyata sony ve toshiba notebooktan ekran kartları dışında bütün özellikleri aynı,fakat sonynin ekran kartı: 831MB (64MB onboard) nVidia GeForce 8400M GT Turbo Cache, toshibanınki ise 1GB ATI Radeon HD2600 HyperMemory (256MB onboard) hangi laptop tercih edilmeli? bu soruyu sormamdaki tek neden arabam bile sony olsa keşke diyen bi insan olmam..ama bu ürününü almakla aptallık mı etmiş olurum?mesajımı okuyup cevap veren olursa minnettar olurum..saygılar.

8400GT ile HD2600 kıyaslanamaz bile ancak sen oyun oynamam diyorsan ozaman seçimin doğru. Ancak oyun oynarım hemde son çıkan oyunları orta yada üst seviyede oynamak istiyorum diyorsan ozaman seçimin yanlış sana kalmış. Öyle oyun oynayan birisi değilsen seçimini kalite ve tasarımdan yana kullanarak Sony alabilirsin. İhtiyacına göre değişir.

• HD 2600 > GS 8600
    HD 2600 < GT 8600
  • www.notebookcheck.net Bu sitede karşılaştırmalı test puanları tabloları var grafik kartlarının .. yardımcı olur.

8800M GTX > 8800M GTS > 8700M GT ~ 8600M GT GDDR3 > ATI HD 2600XT > 8600M GT DDR2 > ATI HD 2600 > 8600M GS > 8400M GT ....

Ayrıca arkadaşın biri Monster'da GDDR3 8600M GT var demiş.. böyle birşey yoktur. Bizzat firmanın sahibi İlhan bey DDR2 demiştir. GDDR3 8600M GT sadece imzamdaki notebookta ve Apple MacBook'larda mevcuttur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strafor -- 27 Aralık 2007; 1:33:01 >
  • arkadaslarhttp://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html?&or=&search=&sort=memorybus&type=specs bu verdıgınız lınkte ekran kartı 128 dıor atı hd 2600 ıcın dogrumu heryerde 256 yazıyor da bunu bı acıklayabılırmısınız lutfen?=????
  • 15 senedir bilgisayarla uğraşmaktayım derim gerçekten dr yim ve bu teknolojidede insanlara doğruları söylemek beni sıkan şu tus sitresinden uzakta tutar diye düşündüm.....herneyse ....... ATI Mobility Radeon HD 2600 KESİNLİKLE BELKİ VS DEMEDEN 8600 ABCD..M DEN DAHA İYİ İNTERNET SİTELERİNDE BU YAZIYOR (DAHA İYİ YAZMIYOR ) ARTIK KAÇ RAM YADA HANGİ RAM İ KULLANDIĞI ÖNEMLİ DEĞİL UZATMADAN BİR ÖRNEK İŞLEMCİNİN TÜKENGİĞİ YEREDE RAM 2 GB OLSUN PERFORMANSI PARABOLİK OLARAK DÜŞÜYOR TERMMİNALE ULAŞAMIYOR ) ARTIK KAÇ MHZ BU ÖNEMLİ ATİ 500 GÖRÜYOR AMA 8600 450Yİ ZOR YAKALIYOR ......... UNUTMADAN YANINDAKİ XT M GT VS İYİ GÜZEL EKLER AMA TABİKİ GÖZ ARDI ETMEMEK GEREK ÖNEMLİ OLAN İŞLEMCİ --(SONSUZ İŞARETİNİ BULAMADIM ) X TANE 8400 TURDO DİZEL NOS LU VS.. BİR TANE 8600 ETMEZ

EK KONULAR : 5400 RPM 7200 DEN DAHA İYİ NİYEMİ GERÇEKTEN 5400/7200 ORANINDA DAHA AZ ENERJİ KULLANIYOR .......

EK KONULAR 7700 ENERJİ KONUSUNDA DAHA İYİ UZATMAYACAK OLURSAM İNTEL TEKNOLOJİSİ HEP TAM PERFORMANSTA ÇALIŞMIYOR NEKADAR İŞ VARSA O KADAR .. TABİ SOĞUTMASI DA ÖYLE ÖRN: 1 LİK İŞİ 2.4 TE YAPMIYOR YİNE 1

EK KONULAR : YENİ EKRANLAR TFT VS ŞU ANKİLERDEN DAHA İYİ OLACAK UZATMAYAYIM VARSAYIM DEĞİL GÖRÜNTÜ AYNI PARLAKLIKTA AMA ENERJİ KULLANIMI MÜKEMMEL DENECEK KADAR

EK KONU: Hİ SPEED USB BENİ ÇILDIRTAN BU KONU DA ÇOK BASİT BİRŞEY YAPILIYORMUŞ KİMSE SAOLSUN YARDIMCI OLMADI BİOSTAN AYARLA NE KADAR BASİT DEĞİLMİ

EN İYİ CEP TELEFONU FİYAT // PERFORMANS TOSHİBA DERİM

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.