Şimdi Ara

ATI Mobility Radeon HD 2600 mü NVIDIA GeForce 8600M GS mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
35.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar notebookda bu iki karttan hangisi daha iyi? Hangisinde oyunlardan daha iyi verim alabilirim?

ATI Mobility Radeon HD 2600 mü yoksa
    NVIDIA GeForce 8600M GS mi?

• eskiden nvidianın geforce' u vardı...devir ati radeon devri artık...adamlar uçak motoru gibi ekran kartları yapıyorlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ViDeNoX

eskiden nvidianın geforce' u vardı...devir ati radeon devri artık...adamlar uçak motoru gibi ekran kartları yapıyorlar..
    quote:

Orjinalden alıntı: ViDeNoX

eskiden nvidianın geforce' u vardı...devir ati radeon devri artık...adamlar uçak motoru gibi ekran kartları yapıyorlar..

Hakikaten çok doyurucu ve çok bilgi içeren bir cevap..Tşkler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: visceroid

quote:

Alıntıları Göster
    arkdaşlar toshiba yeni modellerde hd2600 kullanmış.ben şahsen 8600 den aşağı kart almam diye şart koymuştum kendime, ama toshibadan başkasına gönlüm razı olmuyor.sizce oyunlarda kaç fps fark olur? bide toshiba ilk kez kullandığı için bir bit yeniği bir problem olmuş oılabilirmi?
    teşekkür ederim

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: visceroid

quote:

seni ilgilendirirmi kardeşim buraya yazdığımın doyurucu olması..sende bana cwp vererek çok bilgilendirmişsin arkadaşı sağol

• quote:

Orijinalden alıntı: ViDeNoX

quote:

Orjinalden alıntı: visceroid

quote:

seni ilgilendirirmi kardeşim buraya yazdığımın doyurucu olması..sende bana cwp vererek çok bilgilendirmişsin arkadaşı sağol

Alıntıları Göster
    http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html
    burdan ekran kartları arasındaki farkları inceleyebilirsin.yalnız bu listede 2600 hd ve xt diye ayrılmamış.bildiğim kadarıya hd modeli 8600 gt ile gs arasında bi karttı. 2600 xt ise gt den daha üstün bi kart.yalnız gene dikkat et 8600m gt nin de 2 türü var.bi tanesi gddr3 ram kullanırken diğeri gddr2 ram kullanıyor.bu listedeki 8600m gt de gddr3 lü olan modele ait puandır.8600m gt ekran kartı kullanıp da gddr3 lü ramli olan bi tek benim bildiğim asus g1s var.diğer 8600m gt kullanan laptop markaları(apple,dell,acer ) hepsi gddr2 ramli olan 8600m gt kullanıyor. o yüzden listedeki bu puanları alamıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trimaxsahinabi -- 5 Ağustos 2007; 20:49:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: trimaxsahinabi

http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html
    burdan ekran kartları arasındaki farkları inceleyebilirsin.yalnız bu listede 2600 hd ve xt diye ayrılmamış.bildiğim kadarıya hd modeli 8600 gt ile gs arasında bi karttı. 2600 xt ise gt den daha üstün bi kart.yalnız gene dikkat et 8600m gt nin de 2 türü var.bi tanesi gddr3 ram kullanırken diğeri gddr2 ram kullanıyor.bu listedeki 8600m gt de gddr3 lü olan modele ait puandır.8600m gt ekran kartı kullanıp da gddr3 lü ramli olan bi tek benim bildiğim asus g1s var.diğer 8600m gt kullanan laptop markaları(apple,dell,acer ) hepsi gddr2 ramli olan 8600m gt kullanıyor. o yüzden listedeki bu puanları alamıyorlar.

Alıntıları Göster
    öncelikle konuya olan ilginizden dolayı teşekkür ederim.Bu aşağıdaki bilgisayarlardan hangisinin ekran kartı daha iyidir acaba ?

ASUS F3SV

İşlemci : Intel Core 2 Duo Processor 2.0 GHz T7300
    Ekran : 15.4" WXGA GLARE EKRAN
    RAM : 2 GB 667 DDR2
    HDD : 160 GB 5400 RPM SATA
    Ekran Kartı : NV GF8600M 256 MB EKRAN KARTI -- DİRECTX10 DESTEĞİ
    Genişleme Yuvaları : 1 x IEEE1394, 4x USB 2.0, Intel Pro/wireless 4965ABGN (802.11a/b/g/N)
    Optik Sürücü : 8x DVD - SUPER MULTI - BLUETOOTH - KAMERA -- PARMAK İZİ TANIMA
    Audio : Bütünleşik Intel® High Definition Audio ( Azalia ) uyumlu ses yongası, 3D efektler & full duplex
    İşletim Sistemi : Microsoft Windows Vista Premium
    Ebatlar : 354mm x 284mm x 35.2 mm
    Pil ve Pil Ömrü : Li-Ion 6 cell 3 saat
    Klavye : Q Turkçe 83 Tuş
    Bonus : Taşıma Çantası ,Asus Mouse
    Ağırlık : 2.95 Kg.

Toshiba Satellite A200-1AH

İşlemci Intel® Core™2 Duo T7300(2.0 GHz, 4 MB L2 cache, 800 MHZ FSB)
    Memory 2,048 MB (1,024+1,024) DDR2 Ram - max. 4,096 MB
    Harddisk 160 GB (5.400 rpm) Seri ATA HDD
    İşletim Sistemi Microsoft® Windows® Vista™ Home Premium Edition Türkçe / İngilizce
    CR-ROM&Floppy DVD Super Multi (DVD±R/RW, DVD-RAM) çift katmanlı sürücü
    Grafik Kart ATI MOBILITY RADEON™ HD2600 HyperMemory™ teknolojili, 256 MB yerleşik, 1,023 MB kullanılabilir grafik belleği, 16x PCI Express
    Ekran 15.4" Toshiba TruBrite® WXGA TFT ekran (1,280 x 800 çözünürlük)
    Dahili Video Mod -
    Harici Video Mod -
    Ses Toshiba Bass özelliği geliştirilmiş ses sistemi, stereo hoparlörler
    Klavye -
    Bios -
    Genişleme Özellikleri 5’i birarada Bridge Media Yuvası 4 x USB 2.0, i.LINK® (IEEE 1394), TV çıkışı (s-video), Express Card™ Slot
    Kablolu İletişim 56K modem, Ethernet LAN 10/100
    Kablosuz İletişim Wireless LAN (802.11a/b/g/Draft-N network desteği), Bluetooth™ 2.0 EDR
    Arabirimler Entegre 1.3 Mp video kamera (VoIP), Entegre mikrofon (VoIP), HD Audio, Dual Mod TouchPad, Intel® Turbo Memory (1 GB)
    Yüklü yazılımlar -
    Batarya Li-Ion pil, 2.5 saate kadar pil ömrü
    Ağırlık&Ölçüler 2.7 kg
    Güvenlik -
    Diğer donanımlar -
    Garanti süresi 2 yıl garanti

• quote:

Orijinalden alıntı: DeathPoem

öncelikle konuya olan ilginizden dolayı teşekkür ederim.Bu aşağıdaki bilgisayarlardan hangisinin ekran kartı daha iyidir acaba ?

ASUS F3SV

İşlemci : Intel Core 2 Duo Processor 2.0 GHz T7300
    Ekran : 15.4" WXGA GLARE EKRAN
    RAM : 2 GB 667 DDR2
    HDD : 160 GB 5400 RPM SATA
    Ekran Kartı : NV GF8600M 256 MB EKRAN KARTI -- DİRECTX10 DESTEĞİ
    Genişleme Yuvaları : 1 x IEEE1394, 4x USB 2.0, Intel Pro/wireless 4965ABGN (802.11a/b/g/N)
    Optik Sürücü : 8x DVD - SUPER MULTI - BLUETOOTH - KAMERA -- PARMAK İZİ TANIMA
    Audio : Bütünleşik Intel® High Definition Audio ( Azalia ) uyumlu ses yongası, 3D efektler & full duplex
    İşletim Sistemi : Microsoft Windows Vista Premium
    Ebatlar : 354mm x 284mm x 35.2 mm
    Pil ve Pil Ömrü : Li-Ion 6 cell 3 saat
    Klavye : Q Turkçe 83 Tuş
    Bonus : Taşıma Çantası ,Asus Mouse
    Ağırlık : 2.95 Kg.

Toshiba Satellite A200-1AH

İşlemci Intel® Core™2 Duo T7300(2.0 GHz, 4 MB L2 cache, 800 MHZ FSB)
    Memory 2,048 MB (1,024+1,024) DDR2 Ram - max. 4,096 MB
    Harddisk 160 GB (5.400 rpm) Seri ATA HDD
    İşletim Sistemi Microsoft® Windows® Vista™ Home Premium Edition Türkçe / İngilizce
    CR-ROM&Floppy DVD Super Multi (DVD±R/RW, DVD-RAM) çift katmanlı sürücü
    Grafik Kart ATI MOBILITY RADEON™ HD2600 HyperMemory™ teknolojili, 256 MB yerleşik, 1,023 MB kullanılabilir grafik belleği, 16x PCI Express
    Ekran 15.4" Toshiba TruBrite® WXGA TFT ekran (1,280 x 800 çözünürlük)
    Dahili Video Mod -
    Harici Video Mod -
    Ses Toshiba Bass özelliği geliştirilmiş ses sistemi, stereo hoparlörler
    Klavye -
    Bios -
    Genişleme Özellikleri 5’i birarada Bridge Media Yuvası 4 x USB 2.0, i.LINK® (IEEE 1394), TV çıkışı (s-video), Express Card™ Slot
    Kablolu İletişim 56K modem, Ethernet LAN 10/100
    Kablosuz İletişim Wireless LAN (802.11a/b/g/Draft-N network desteği), Bluetooth™ 2.0 EDR
    Arabirimler Entegre 1.3 Mp video kamera (VoIP), Entegre mikrofon (VoIP), HD Audio, Dual Mod TouchPad, Intel® Turbo Memory (1 GB)
    Yüklü yazılımlar -
    Batarya Li-Ion pil, 2.5 saate kadar pil ömrü
    Ağırlık&Ölçüler 2.7 kg
    Güvenlik -
    Diğer donanımlar -
    Garanti süresi 2 yıl garanti

Alıntıları Göster
    Bende ek olarak acaba hangi modeli almayı önerirsiniz?saygılarla......

• quote:

Orijinalden alıntı: seko0735

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: seko0735

Valla kafam karışmış durumda...

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: seko0735

Valla kafam karışmış durumda...

Alıntıları Göster
    kadeş bilmiyorum ama galiba a200-1ah de hdmı yok.eski kasa a200 olduğu için.
    ama eğer varsa toshiba yı öneririm.belki 2600 8600 den düşük olabilir ama toshiba daha iyi bu 1 ve 2600 ile 8600m gs arasında neredeyse hiç fark yok.sıralamada ardardalar notebookcheck te buda 2

• quote:

Orijinalden alıntı: tarikaltuncu

ama eğer varsa toshiba yı öneririm.belki 2600 8600 den düşük olabilir ama toshiba daha iyi bu 1 ve 2600 ile 8600m gs arasında neredeyse hiç fark yok.sıralamada ardardalar notebookcheck te buda 2

Alıntıları Göster
    x26000 hd 8600m gs den iyi diye biliyorum.o yüzden ikisi arasında toshiba derim.ama ben sana acer 5920g öneririm.
  • quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: tarikaltuncu

HDMI ne demek acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: trimaxsahinabi

x26000 hd 8600m gs den iyi diye biliyorum.o yüzden ikisi arasında toshiba derim.ama ben sana acer 5920g öneririm.

Alıntıları Göster
    http://www.notebookcheck.net/ATI-Mobility-Radeon-HD-2600.3771.0.html
    bu sayfada sağdaki sütunda üstten alta piyasada ki en iyi test sonuçları veren karttan aşağı doğru sıralanmış.ama malesef hd serisinden test sonucu alınamıyormuş.
    bu arada şahsen ben oyunda 8600m gt ile hd2600 arasında 5 fpsden fazla fark olmayacağını düşünmekteyim.sadece bir düşüncedir.farklı düşünceleri olanlarda lütfen yazsınlar. çünkü ati konusunda hiç bir fikrim yok malesef.teşekkürler.

• quote:

http://www.notebookcheck.net/ATI-Mobility-Radeon-HD-2600.3771.0.html
    bu sayfada sağdaki sütunda üstten alta piyasada ki en iyi test sonuçları veren karttan aşağı doğru sıralanmış.ama malesef hd serisinden test sonucu alınamıyormuş.
    bu arada şahsen ben oyunda 8600m gt ile hd2600 arasında 5 fpsden fazla fark olmayacağını düşünmekteyim.sadece bir düşüncedir.farklı düşünceleri olanlarda lütfen yazsınlar. çünkü ati konusunda hiç bir fikrim yok malesef.teşekkürler.

Alıntıları Göster
    HDMI çok önemli bir özellikmi?

• quote:

HDMI çok önemli bir özellikmi?

Alıntıları Göster
    hd 2600 xt orta sınıftaki en iyi ekran kartı olarak gösteriliyor şimdilik
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmH_MD

hd 2600 xt orta sınıftaki en iyi ekran kartı olarak gösteriliyor şimdilik

Alıntıları Göster
    2600xt 1. sınıfta orta sınıfta değilki
    ve hdmi önemli çünkü yeni tv lere monitörlere vs daha kaliteli (dvi kalitesinde) görüntü ve aynı kablo ile ses alış-verişi yapabiliyor.dvi yok bari hdmi olsunki moniöre görüntü aktadığımızda kalite kaybı olmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarikaltuncu -- 6 Ağustos 2007; 11:48:10 >

• quote:

quote:

Alıntıları Göster

• quote:

Orijinalden alıntı: ossykumash

Alıntıları Göster
    noldu ki yaw niye sırıtıyon?
  • quote:

noldu ki yaw niye sırıtıyon?

Alıntıları Göster
    acele cıkmam gerek ama forumda bi lisytede gördüm x2600 Hd 8600gs den daha ii durumda

ayrıca ati 2600 serisinden ekran kartına sahip laptop biliyorsanız baska model belirtebilir misiniz ?

toshibada var ıkı model: a200 1ah ve a200 1bj

http://www.toshibabilgisayar.com/notebook_filter.asp?ktg=A200

diğer markalarda benim gördüğüm yok

x2600 serisi bulamazsam 8600gt li bi ekran kartı alacağım

ati ler 3d programlar ve cad çizimlerinde opengl desteği cok daha ii olduğu için nvidia nın orta düzey kartlarını 7600gt de dahil tokatlıyo :)
    yeni nesillerde de farklı olacağını sanmıyorum senelerdir böyle

• quote:

Orijinalden alıntı: archccool

acele cıkmam gerek ama forumda bi lisytede gördüm x2600 Hd 8600gs den daha ii durumda

ayrıca ati 2600 serisinden ekran kartına sahip laptop biliyorsanız baska model belirtebilir misiniz ?

toshibada var ıkı model: a200 1ah ve a200 1bj

http://www.toshibabilgisayar.com/notebook_filter.asp?ktg=A200

diğer markalarda benim gördüğüm yok

x2600 serisi bulamazsam 8600gt li bi ekran kartı alacağım

ati ler 3d programlar ve cad çizimlerinde opengl desteği cok daha ii olduğu için nvidia nın orta düzey kartlarını 7600gt de dahil tokatlıyo :)
    yeni nesillerde de farklı olacağını sanmıyorum senelerdir böyle

Alıntıları Göster
    x2600 ün 2 modeli var...biri HD diğeri XT.xt olan performans olarak ileri seviyede olup 8600m gt den daha üstündür.ama kullanan laptop görmedim.hd ise daha düşük olup 8600m gs ile gt arasında bi performansa sahip diye hatırlıyorum.(HD için yüzde yüz emin değilim)

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.