Şimdi Ara

ATİKER LPG SİSTEMLERİ ÇÖZÜM MERKEZİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
186
Cevap
7
Favori
21.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
     ATİKER LPG SİSTEMLERİ  ÇÖZÜM MERKEZİ
  • quote:

Orijinalden alıntı: NECOOTOGAZ

quote:

Orijinalden alıntı: kkke_3319

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: qwertylion

İmzamdaki arabama lpg taktırmak istiyorum. lpg giriş ağzını depo kapağının oraya kayabilirmiyim. Depo kapağına koyulabiliyorsa lpg taktıracağım.

Mobilden baglandiğim için imzanizi goremiyorum.
    Pcden baglaninca cevap vericem
    Tesekkur ederim

Hocam aracıma 144binde taktırmıştım.Tekleme vardı ama şuan 147binde ve tekleme baya azaldı,hafif yapıyor.Usta geçen bi ayar yaptı.Acaba yavaş yavaş mı sistem oturuyor

ŞUNU MERAK EDİYORUM SİZE SIRALI MONTAJ YAPILRKEN ÜSTÜNDEKİ TÜP SÖKÜLÜP HEMEN ANINDAMI MONTAJ YAPILDI eğer böyle ise size şu tavsiyeyi vermek istiyorum bir 100 km benzinde aracı bir kullanın ve hemen ertesinde lpg cinize gidin tekrardan bir kalibrasyon yapsın o zaman komple sıkıntılar gider aracın benzin milisaniyelerine göre ayar yaptığımız için sizin durumunuzda hemen anında olay çözülmüyor
    TABİKİDE BİR DAHA AYAR YAPILDIĞINDA ARAÇ VERİLERİ DAHA SAĞLIKLI HAL ALACAK

benim aracada eski sistem sökülüp yeni sıralı sistem takıldı ama herhangi bir sıkıntı olmadı daha benzinde kullanmaya gerek var mı sizce

• quote:

Orijinalden alıntı: 35mst

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kkke_3319

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: qwertylion

İmzamdaki arabama lpg taktırmak istiyorum. lpg giriş ağzını depo kapağının oraya kayabilirmiyim. Depo kapağına koyulabiliyorsa lpg taktıracağım.

Mobilden baglandiğim için imzanizi goremiyorum.
    Pcden baglaninca cevap vericem
    Tesekkur ederim

Hocam aracıma 144binde taktırmıştım.Tekleme vardı ama şuan 147binde ve tekleme baya azaldı,hafif yapıyor.Usta geçen bi ayar yaptı.Acaba yavaş yavaş mı sistem oturuyor

ŞUNU MERAK EDİYORUM SİZE SIRALI MONTAJ YAPILRKEN ÜSTÜNDEKİ TÜP SÖKÜLÜP HEMEN ANINDAMI MONTAJ YAPILDI eğer böyle ise size şu tavsiyeyi vermek istiyorum bir 100 km benzinde aracı bir kullanın ve hemen ertesinde lpg cinize gidin tekrardan bir kalibrasyon yapsın o zaman komple sıkıntılar gider aracın benzin milisaniyelerine göre ayar yaptığımız için sizin durumunuzda hemen anında olay çözülmüyor
    TABİKİDE BİR DAHA AYAR YAPILDIĞINDA ARAÇ VERİLERİ DAHA SAĞLIKLI HAL ALACAK

benim aracada eski sistem sökülüp yeni sıralı sistem takıldı ama herhangi bir sıkıntı olmadı daha benzinde kullanmaya gerek var mı sizce

Her aracta olmuyor hocam bazen karsilasiyoz sorun yoksa zaten hersey yolundadir gule gule kullanin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Sıralı sistemleri ile her konuda yardım

• Mercedes 2011 c 180 atiker superobdli kit
     ATİKER LPG SİSTEMLERİ  ÇÖZÜM MERKEZİ ATİKER LPG SİSTEMLERİ  ÇÖZÜM MERKEZİ ATİKER LPG SİSTEMLERİ  ÇÖZÜM MERKEZİ

• quote:

Mercedes 2011 c 180 atiker superobdli kit
     ATİKER LPG SİSTEMLERİ  ÇÖZÜM MERKEZİ ATİKER LPG SİSTEMLERİ  ÇÖZÜM MERKEZİ ATİKER LPG SİSTEMLERİ  ÇÖZÜM MERKEZİ

Bu şekilde takıldığı zaman muayenede bir sıkıntı çıkmıyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Salih

quote:

Mercedes 2011 c 180 atiker superobdli kit

Bu şekilde takıldığı zaman muayenede bir sıkıntı çıkmıyor mu?

aracimiizin benzin depo kapagi uygun olmasi yeterlidir. Mmo da ve vizede sikinti yoktur.

• quote:

• NECOOTOGAZ N kullanıcısına yanıt
    ATİKER DEN BÜYÜK DEVRİM MARKA AYRIMI YAPMADAN LPG DÖNÜŞÜMÜ YAPILAN ARABALARIN MOTOR GARANTİSİ VERİYOR
  • NECOOTOGAZ N kullanıcısına yanıt
  • quote:

ATİKER DEN BÜYÜK DEVRİM MARKA AYRIMI YAPMADAN LPG DÖNÜŞÜMÜ YAPILAN ARABALARIN MOTOR GARANTİSİ VERİYOR

Ustam merhabalar. Benim focusta Atiker OBD II kit takılı acaba bu kitte motor sıcakken ara çalıştırmalarda direkt gazla çalışma varmı? İş ile ev arasında bazen birkaç yerde kısa süreli stop edip tekrar marşa basmam gerekiyor ve her seferinde benzin yakıyorum yazılım üzerinden serviste ayarlama yapılabiliyormu? Teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustyyyyy

quote:

Ustam merhabalar. Benim focusta Atiker OBD II kit takılı acaba bu kitte motor sıcakken ara çalıştırmalarda direkt gazla çalışma varmı? İş ile ev arasında bazen birkaç yerde kısa süreli stop edip tekrar marşa basmam gerekiyor ve her seferinde benzin yakıyorum yazılım üzerinden serviste ayarlama yapılabiliyormu? Teşekkürler...

Evet motor sicakken çalistirma mevcuttur.atiker servisinize gittiginizde son yazilim guncellemesiniyaptirip motor sicakken calistirma kutucugunu isaretlemesi yeterlidir.

• aracımı ılk aldıgımda lpg de performansının az oldugunu hıssttım rutın yag su fılıtre bakımlarıyla beraber gaz fılıtresını ve lpg beynınıde degıstırdım uzerındekı beyın 2007 yılına aıtmıs usta oyle dedı ve bıraz daha cekıste fark ettı arac ancak ıstedıgım gıbı degıldı sonra enjektorlerden normalın uzerınde ses geldıgının farkına vardım ve enjektorlerı degıstırdım cekıs barız fark ettı ancak bu seferde sabahları ılk calıstırmada rolantıde gaza gectıyse stop etme hareket halındeyken gaza gecıste ıste gaz yemeyıp tekleme basladı motor ısındıktan sonra sorun yok eskı enjektorlerde boyle bı sorun yoktu

usta montaj sırasında

1- eskı enjektorun memelerını taktı daha capı dar yazın fazla yakmaz ıyı olur dedı

2-enjektorun uzerındekı alyan ayarlarnı manuel olarak ayarladı (baska bı gazcının soyledıgı kesınlıkle o ayarlarla oynanmayacak)

ben cok anlamam aractan ancak dıkkatlı bır kullanıcıyım sorun ılk gecıste yeterlı gaz gelmemesı bence ve sebepte enjektorlerın degısmesınden sonra oldugu ıcın kesınlıkle enjektor ancak ustanın yaptıgı ıslemlerden kaynaklı mı yoksa baska bır hata mı var sıze danısmak ıstedım

son olarakta bu sıkayetten aynı ustaya gıttıgımde yenı bır ayar yaptı bılgısayarla ve sımdı cekıs az daha dustu yardımcı olursanız ve fıkır verırsenız sevınırım ıyı gunler dılerım

• Slang_1903 kullanıcısına yanıt
    enjektörlerin üzerimdeki dep ayarları oynandı ise enjektörlerinin her biri birbirinden farklı çalışma yapar.Bu dep ayarlaması manuel yapılmaz .
    SİSTEMİN REGÜLATÖRÜ YENİ enjektörüde yenilenmiş yaşadığınız sıkıntı enjektör le alakalı gibi atiker takıldı ise garantisimevcuttur takan servis bunun deişimini yaparsa sorun halledilmişolur
  • quote:

2013 astra j kasa atiker obd 2 sistem uygunmudur ? servisin direttiği landi renzo mrka mı takmak lazım
  • Hz. Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:
    - "Muhakkak ki, ALLAH Teala Şaban ayının onbeşinci gecesinde dünya semasına rahmetiyle tecelli eder ve Beni Kelb kabilesinin koyunlarının kılları sayısından daha çok günahları veya günah işleyenleri bağışlar"

Bütün islam aleminin mübarek BERAT KANDİLİNİ TEBRİK EDERİM.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canciger

quote:

2013 astra j kasa atiker obd 2 sistem uygunmudur ? servisin direttiği landi renzo mrka mı takmak lazım

Öncelikle lpg dönüşümü yaptirirken şunu bilerek yskla§manizi isterim arabamiz üretim olarak tamamiyle yakit olarak benzine duyarlidir lpg takildiginda subaplarimizda sikinti cikabilir.ve sidtem olaraktA takip montaji yaptigim cihazlardan savoli lovato landirenzo atiker bunlarin hepsinin yazilimi hemen hemen aynidir .
    Enjektorleri degisiktir. Sistem olarsk hepside olur ama subap sorununu bu cihazlarla engel olamazsiniz
    Ve samimiyetimle size tavsiyem yaglama takariz servis bunu onerdiden cok subaplar bitmez diyen sisteme tam garanti veren bir sistem taktirin benim tavsiyem size BRC VE PRINS dir 2 cihazi da bilmem ne bayiligini ysptim nede montajini ama bu soruna baya iddiali yaklasiyorlsr arastirmanizi tavsiye ederim.
    Bu yuzden size atiker obd li taktirin diyemiyorum cihaz inanin servisin onerdiginden daha guzel ama subap sorunu cihazla alakali degil lpg yakiti ile ilgili oldugu icin net bir sey diyemiyorum

• quote:

quote:

quote:

Öncelikle lpg dönüşümü yaptirirken şunu bilerek yskla§manizi isterim arabamiz üretim olarak tamamiyle yakit olarak benzine duyarlidir lpg takildiginda subaplarimizda sikinti cikabilir.ve sidtem olaraktA takip montaji yaptigim cihazlardan savoli lovato landirenzo atiker bunlarin hepsinin yazilimi hemen hemen aynidir .
    Enjektorleri degisiktir. Sistem olarsk hepside olur ama subap sorununu bu cihazlarla engel olamazsiniz
    Ve samimiyetimle size tavsiyem yaglama takariz servis bunu onerdiden cok subaplar bitmez diyen sisteme tam garanti veren bir sistem taktirin benim tavsiyem size BRC VE PRINS dir 2 cihazi da bilmem ne bayiligini ysptim nede montajini ama bu soruna baya iddiali yaklasiyorlsr arastirmanizi tavsiye ederim.
    Bu yuzden size atiker obd li taktirin diyemiyorum cihaz inanin servisin onerdiginden daha guzel ama subap sorunu cihazla alakali degil lpg yakiti ile ilgili oldugu icin net bir sey diyemiyorum

varsayalım sübap sorunu oldu. atikerde bu sorun 40-50 binlerde olurken diğer markalarda hiç mi olmaz yoksa daha ileri km lerde mi olur örneğin 70-80 bin lerde falan çünkü brc de landi renzoda sübap sorunu olmaz demiyorlar tek dedikleri bizim ki italyan bizimki motor garantili bizim ki kaliteli gibi şeyler e zaten senin verdiğin garanti süresinde türk insanı ancak 20-30 bin km yapar o vakte de kadar zaten bişey olacağı yok garanti hikaye halbuki clio da landi renzo corollada brc auris de wentgas obd 2 bir diğer auris de atiker fast kullandım ama inanın ben fiyatlarından başka bir fark görmedim ayrıca 2010 model dacia sandero da sıfır alıp aynı gün lpg taktırdık ve şuan araba 70 bin ve tık demedi benim anlamadığım bu opelin sübapları dacia nın kullandığı sübaplardan da mı kötü ki 30-40 binde yamulsun yansın eğilsin ben şahsen hangi lpg takılırsa takılsın edebine adabına göre araba kullanılsın lpg bakımları zamanında yapılsın ve kaliteli ve aynı yerden lpg kullanılırsa öyle bir sübap sorunu yaşanacağına inanmıyorum yaşanmaz mı yaşanır ama öyle 30-40 binlerde olacağına asla inanmam hadi olsun 60-70 binlerde zaten 60-70 binde bu iş olursa 7 defa süpab değiştirecek parayı cebine koyarsın.

haksız mıyım ustam.

• Selamlar benim aracım 2003 peugeot 406. 2007 yılında araç 124.000 km de iken atiker Fast sistem takıldı. 195.000 km de enjektörleri değişti. Aracımda pc olduğundan atiker kiti yazılım ile pc ye bağlı sürekli aracın LPG de çalışmasını izleyebiliyorum. Bazı markalı gazlar da dahil olmak üzere çeşitli markaların LPG ürünlerinde regülatör basıncı 0.5 barlara kadar düşüp arıza sinyali vermesinden rahatsızım. Regülatör tipi ve fiyatı konusunda bilgi verebilirmisiniz teşekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

varsayalım sübap sorunu oldu. atikerde bu sorun 40-50 binlerde olurken diğer markalarda hiç mi olmaz yoksa daha ileri km lerde mi olur örneğin 70-80 bin lerde falan çünkü brc de landi renzoda sübap sorunu olmaz demiyorlar tek dedikleri bizim ki italyan bizimki motor garantili bizim ki kaliteli gibi şeyler e zaten senin verdiğin garanti süresinde türk insanı ancak 20-30 bin km yapar o vakte de kadar zaten bişey olacağı yok garanti hikaye halbuki clio da landi renzo corollada brc auris de wentgas obd 2 bir diğer auris de atiker fast kullandım ama inanın ben fiyatlarından başka bir fark görmedim ayrıca 2010 model dacia sandero da sıfır alıp aynı gün lpg taktırdık ve şuan araba 70 bin ve tık demedi benim anlamadığım bu opelin sübapları dacia nın kullandığı sübaplardan da mı kötü ki 30-40 binde yamulsun yansın eğilsin ben şahsen hangi lpg takılırsa takılsın edebine adabına göre araba kullanılsın lpg bakımları zamanında yapılsın ve kaliteli ve aynı yerden lpg kullanılırsa öyle bir sübap sorunu yaşanacağına inanmıyorum yaşanmaz mı yaşanır ama öyle 30-40 binlerde olacağına asla inanmam hadi olsun 60-70 binlerde zaten 60-70 binde bu iş olursa 7 defa süpab değiştirecek parayı cebine koyarsın.

haksız mıyım ustam.

Konuyu şoyle özetleyelim bu subap sorununu mutlak yaşaniyor hangi cihazi takarsaniz takin.atikerde 40 binde x cihazinda 70 binde diye bir şey yok tamamiyle montaj ayar ve kullanici ile ilgili bu sonucu geciktirmek.
    Ama atiker obd li sizin servisin onerdigi sistemden daha saglikli birde montaji iyi bir yerde yapilip yuksek devirlerde benzin ilaveside eklenirse 100 bin km yi gorursunuz
    Bu konuda atikerden huseyin beyi arayarak bayii ve montaj destegi alabilirsiniz
    Ve bu bilincle aracimizin nasil koruyacagimizi bilerek donuşüm yaparsak en azindan sorunu geciktiririz

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.