Şimdi Ara

ATİKER LPG SİSTEMLERİ ÇÖZÜM MERKEZİ (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
186
Cevap
7
Favori
21.454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhabalar, 20041.6 megane 2 aracım var atiker taktırmaya karar verdim ama hangi model taktırmam gerektiğiyle ilgili fikrim yok yardımcı olursanız sevinirim.
  • 2003 opel corsa aracima atiker obd2 microfast kit taktirdim.Aracimda motor ariza isigi yakti P0170 yakit kesme arizasi cikiuor makineye baglattigimda kac kere ayara gittim taktirdigim yere lambayi sonduruyolar ayar yapiyolar 50 km gitmeden gene yaniyor ariza lambasi arabadan sogudum yokmu cozumu yardim edin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arif4587

2003 opel corsa aracima atiker obd2 microfast kit taktirdim.Aracimda motor ariza isigi yakti P0170 yakit kesme arizasi cikiuor makineye baglattigimda kac kere ayara gittim taktirdigim yere lambayi sonduruyolar ayar yapiyolar 50 km gitmeden gene yaniyor ariza lambasi arabadan sogudum yokmu cozumu yardim edin

Bende 2004 model Toyota aracıma Ocak ayı içinde Atiker microfast taktırdım Atikerin yetkili servisine OBD2 olayını sorduğumda daha yeni model araçlara uygun olduğunu
    söyleyince taktırmadım. Şuanda takılan sistemde bir sorunum olmadı çok şükür. Tabiki bu işi yapan ustanında en önemli faktör olduğunu unutmamak gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arif4587

2003 opel corsa aracima atiker obd2 microfast kit taktirdim.Aracimda motor ariza isigi yakti P0170 yakit kesme arizasi cikiuor makineye baglattigimda kac kere ayara gittim taktirdigim yere lambayi sonduruyolar ayar yapiyolar 50 km gitmeden gene yaniyor ariza lambasi arabadan sogudum yokmu cozumu yardim edin

aracınızdaki p0170 arıza kodunu araştırdım bu arıza her şeyden kaynaklanabilir ama lpg takıldıktan sonra yaptı ise öncelikle lpg montajının mekanik kısmını incelemek lazım enjektör yerleşiminde hortum uzunluğu ne durumda bakılması gerekir zengin fakir karışımından kaynaklanabilir izmirde iseniz buyrun servisimize derim 05333114525 den ararsanız daha net bilgi verebilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: dincerZ

Sormak istediğim birkaç şey var. 1 ay önce 2007 albea aldım. Atiker sıralı sistem var. Depo 40 litre.

1- Belli bir miktar gaz alınca pat pat diye ses yapıyor ben de gaz doldurmayı durduruyorum. Bu normal midir ?

2- Depo bitmek üzereyken gaz aldığmda 17 litre civarı alınca pat pat yapmaya başlıyor. Bagajdaki depodan göstergeye baktığımda dolmasına bir iki çizgi kaldığını görüyorum. 40 litrelik deponun 17 litrede böyle yapması normal midir ?

şamandıra ya bağlı sorun yaşıyorsunuz normal şartlarda gaz alırken bu tür sorunlar yaşanmaz 40 litrelik gaz deposu 32 veya 33 litre gaz alır ve asla bu sesi çıkarmaz sadece tank dolum kapasitesine yaklaşırken şamandıra sesi duyulabilir hemen şamandıranıza baktırın
  • NECOOTOGAZ N kullanıcısına yanıt
    Saygı deger necootogaz araca takılan ecu nunmıcrofast mi yoksa microfast obd mi oldugunu nasıl anlarız üreinde yazarmı ecu nun obd vs diye saygılar...
  • merhaba,

2000 model polo 1.6 hb otomatik 75 hp aracımız var.

45 kuruş yakıyordu km başına, bir ustaya götürdüm program attı 40 kuruşa düştü.

bir kaç ustaya daha götürdüm ama sorun bulamadılar, yakıt miktarı bir türlü düşmüyor.

bahsettiğim tüm değerler şehir içi yakıt tüketimine aittir.

bu kadar yakması normal midir?

çözüm önerilerinizi bekliyorum.

şimdiden teşekkür ederim.

not: lpg litre fiyatı 2.72
  • kartalacar K kullanıcısına yanıt
    ecunun üzerinde mutlaka modeli yazılıdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: lochness01

merhaba,

2000 model polo 1.6 hb otomatik 75 hp aracımız var.

45 kuruş yakıyordu km başına, bir ustaya götürdüm program attı 40 kuruşa düştü.

bir kaç ustaya daha götürdüm ama sorun bulamadılar, yakıt miktarı bir türlü düşmüyor.

bahsettiğim tüm değerler şehir içi yakıt tüketimine aittir.

bu kadar yakması normal midir?

çözüm önerilerinizi bekliyorum.

şimdiden teşekkür ederim.

not: lpg litre fiyatı 2.72

arabamızın benzinde yakıt degerlerini bilmeden normal demek veya anormal demek yanlış olur ama aracınızın emsalleri 100 km de 10 ve 12 litre arası lpg tüketmektedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartalacar

Saygı deger necootogaz araca takılan ecu nunmıcrofast mi yoksa microfast obd mi oldugunu nasıl anlarız üreinde yazarmı ecu nun obd vs diye saygılar...

obdlinin üzerinde microfast obdli yazar normal sistemde sadece microfast yazar
  • S.a ustalar bir sorum olacak.Aracım düşük devirde hafif silkeleme yapıyor.Enjektorlerden manıfolda gıden 4 hortumu azıcık kısaltacagım bıraz uzun.Araç kapalı konumda iken hortumları çıkarsam sıkıntı olur mu?
  • quote:

microfast obd li
     ATİKER LPG SİSTEMLERİ  ÇÖZÜM MERKEZİ
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzhan.kubur

S.a ustalar bir sorum olacak.Aracım düşük devirde hafif silkeleme yapıyor.Enjektorlerden manıfolda gıden 4 hortumu azıcık kısaltacagım bıraz uzun.Araç kapalı konumda iken hortumları çıkarsam sıkıntı olur mu?

araç kapalı iken enjektörleri kısaltma yapacaksanız kontu garanti olarak tankdan gazı kapatın ama bu işlemi bir lpg servisinde ustalara yaptırsanız daha iyi olur riske girmeyin derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: NECOOTOGAZ

quote:

S.a ustalar bir sorum olacak.Aracım düşük devirde hafif silkeleme yapıyor.Enjektorlerden manıfolda gıden 4 hortumu azıcık kısaltacagım bıraz uzun.Araç kapalı konumda iken hortumları çıkarsam sıkıntı olur mu?

araç kapalı iken enjektörleri kısaltma yapacaksanız kontu garanti olarak tankdan gazı kapatın ama bu işlemi bir lpg servisinde ustalara yaptırsanız daha iyi olur riske girmeyin derim

Peki üstad.2 viteste düşük devirde silkeleme yapıyor.Bujıler filtreler değişti baya azaldı ama hala var.Hortumlar biraz uzun sorun buralardan olabilir mi ne dersiniz?
  • quote:

quote:

quote:

Peki üstad.2 viteste düşük devirde silkeleme yapıyor.Bujıler filtreler değişti baya azaldı ama hala var.Hortumlar biraz uzun sorun buralardan olabilir mi ne dersiniz?

tabikide faydası olur enjektör hortumları uzun oldugunda enjektörler gaz yetiştiremez

• NECOOTOGAZ N kullanıcısına yanıt
    Slm lar NECOTOGAZA a samimi yardımlarından ötürü çok teşekür ediyorr hayırlı işler diliyorum saygılar...
  • quote:

Sıralı sistemleri ile her konuda yardım

Slm lar ustam ben tavsiyeniz üzere aracın ön tarafını yeni sistemle deiştirdim lakin bu gün kontrol ettigimde degişimi yapan usta eski gaz hortumlarını kullanmış yeni hortum olarak sadece map sensörünün hortumu yeni görünüyor ve eski hortumlarıda kesip parça parça yeni sistemde kullanmış hortumları kontrol ettigimde üzerlerinde çatlaklar oluştugunu gördüm şimdi bu gaz hortumlarını degiştirmek çok zahmetli bir işmidir görünen yerlerdekini kendimiz degiştirebilirz ama alt taraflarda da çok miktarda gaz hortumu varmıdır ya da bu işin maliyeti nekadardır bilgilendirirseniz çok sevinirim saygılar...
  • bugün aracıma kalbüratörlü atiker lpg sistemi taktırdım. 20 tl lik gaz aldım yeşil ışık yanıyodu. sonra depoyu fulledim yeşil ışıkların hepsi yanması gerekirken kırmızı yanmaya başladı sizce sorun neyden kaynaklıyordur
    lpg montajını yapan servis 1000 km yol yap ayarlarız dedi yoksa usta bizibaşından mı savdı
  • quote:

quote:

Sıralı sistemleri ile her konuda yardım

Slm lar ustam ben tavsiyeniz üzere aracın ön tarafını yeni sistemle deiştirdim lakin bu gün kontrol ettigimde degişimi yapan usta eski gaz hortumlarını kullanmış yeni hortum olarak sadece map sensörünün hortumu yeni görünüyor ve eski hortumlarıda kesip parça parça yeni sistemde kullanmış hortumları kontrol ettigimde üzerlerinde çatlaklar oluştugunu gördüm şimdi bu gaz hortumlarını degiştirmek çok zahmetli bir işmidir görünen yerlerdekini kendimiz degiştirebilirz ama alt taraflarda da çok miktarda gaz hortumu varmıdır ya da bu işin maliyeti nekadardır bilgilendirirseniz çok sevinirim saygılar...

ön kit montajı yapıldığında motor kaputunun içindeki tüm parçalar değşir eskiler sökülür ve ön taraf tekrardan momtaj yapılır. Montajı yapan servise giderek plastik aksamları değiştirmesini isteyin hortumlar deforme olmuş ve ilerde gaz ve su kaçağına sebep olabilir. Kesinlikle siz değiştirmeye kalkmayın lpg sisteminin mekanik ve elektronik yapısı ne kadar önemli ise bu gaz ve su tesisatıda önemlidir

• quote:

Orijinalden alıntı: akmurat60

bugün aracıma kalbüratörlü atiker lpg sistemi taktırdım. 20 tl lik gaz aldım yeşil ışık yanıyodu. sonra depoyu fulledim yeşil ışıkların hepsi yanması gerekirken kırmızı yanmaya başladı sizce sorun neyden kaynaklıyordur
    lpg montajını yapan servis 1000 km yol yap ayarlarız dedi yoksa usta bizibaşından mı savdı

depomuz simit tank ise gözterge ve depo arasında sıkca bu sorunla karşılaşılıyor montajı yapan ustamız sizi sallamamış . Silindir tank takılsı ise hiç farketmez servise gittiğinizde şamandıra sensör ayarıyla düzeltirler.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.