Şimdi Ara

AUDI SAHIPLERI VE ADAYLARININ BIRLESTIGI TOPIK (15. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.240
Cevap
17
Favori
230.168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Knightcop

ESP sorusu pek mantıklı bi soru gibi gelmedi bana. Yani nihayetinde 1.6'lık bi araç kullanıyorsun, ne kadar gerek duyabilirsinki ESP'ye. Bence çok gerekli bir unsur değil.

A3'ün siparişiyle ilgili bir kaç soru sormak istiyodum ben de;
    1 - Aracın siparişini verirken (3 ay bir zaman verdikleri için) herhangi bir kapora vermeniz gerekiyor mu? Yani peşinat tarzı bişiy alıyolar mı?
    2 - Aracın siparişini vermeden önce, sonuçta size bir fiyat çıkartıyolar, mesela 30.000€, bu fiyat araç teslim alınırkenki Euro kuru üzerinden hesaplanıp mı YTL'ye çeviriliyor?
    3 - Düşündüğümüz araç Sportback modeli. Bu aracın üstünde, sağ ve sol üst köşelerinde, kayak takımları olsun, ek bagaj kapasitesi olsun, gibi aksesuarları takabileceğiniz küçük boşluklar var mı? yani klipsler de diyebilirim.
    4 - 3 kollu çok fonksiyonlu direksiyonun standard 3 kollu direkisyondan farkı nedir? Üzerinde ne gibi ek fonsksiyonlar bulunmakta? (manuel vitesli araç için)
    5 - Ambition paketinin içerisinde bulunan CD çaların MP3 çalma fonksiyonu var mı, ya da opsiyonlar arasındaki CD-Changer'in Mp3 çalma fonksiyonu var mı?
    6 - Son olarak da affınıza sığınarak, bu A8'in meşhur 12 kollu bir jantı var. Bunun seçilebilme şansı var mı? Varsa tahmini ne kadarlık bir fark vardır acaba? Donanım paketi : Ambition

Teşekkür ederim...

Ben siparis vermedigim icin ve sportback kullanmadiim icin 4-5-6 nolu sorulara cvp vereyim

4 - 3 kollu cok fonksiyonlu olanlarda tiptronic kumanda + deri direksiyon bulunuyor.S-line icin olanlarda ise s-line logosu ve renkli dikis (kırmızı) bulunmakta.Ama siz manuel demisiniz elimde opsiyon listesi de var burda manuel icin bişe goremiorum :) Yanş olsa olsa spor + deri + renkli dikiş olur gibime geliyor...

5 - Opsiyonlarda mp3 calarda gorunmuyor.Bose muzik sistemi var ama ondada normal cd-calar var galiba..

6 - Jant olarak 16 kollu , 5 kollu (parabolik ) , 5 kollu (yıldız) , 14 kollu , 20 kollu 2 parcalı ve 9 kollu opsiyonlar var.

Eger ambition model dusunyorsanız en guzel jant 16 kollu parlak ve cift renkli jant :) siparis versem bende ondan alıcaktım.17"-18" leri var opsiyonlarda.Sizin soylediginiz jant aşagıdakidir kesin.16 kollu dedigimde bunun 16lısı

ambition icin 986euro fark veriosunuz bu jantlar icin...

AUDI SAHIPLERI VE ADAYLARININ BIRLESTIGI TOPIK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huseaz -- 24 Nisan 2006; 20:18:24 >

• 1XW 3 kollu çok fonksiyonlu spor deri direksiyon simidi (DSG hariç Ambition paketli modeller için) € 210
    benim bahsettiğim ve manuel için olan bu. hani yani kullanan varsa diye sormuştum.

bu arada ambitionın standard jantı hangsi, kaç kollu olan yani. Mesela bu fotoğraflar içerisinde olan araçlardaki jantlar mı? (siyahtaki değil)
  • fotoyu şimdi gördüm, az önce görünmemişti. Bahsettiğim jant bu kesinlikle. Senin bahsettiğin ve 986€ fark veriyorsun dediğin jant bu mu?
  • quote:

1XW 3 kollu çok fonksiyonlu spor deri direksiyon simidi (DSG hariç Ambition paketli modeller için) € 210
    benim bahsettiğim ve manuel için olan bu. hani yani kullanan varsa diye sormuştum.

bu arada ambitionın standard jantı hangsi, kaç kollu olan yani. Mesela bu fotoğraflar içerisinde olan araçlardaki jantlar mı? (siyahtaki değil)

ambition standart janti

AUDI SAHIPLERI VE ADAYLARININ BIRLESTIGI TOPIK

• agustosda siparis verirsen 2007 model bir arac teslim alirsin....

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Shafter

quote:

ESP sorusu pek mantıklı bi soru gibi gelmedi bana. Yani nihayetinde 1.6'lık bi araç kullanıyorsun, ne kadar gerek duyabilirsinki ESP'ye. Bence çok gerekli bir unsur değil.

A3'ün siparişiyle ilgili bir kaç soru sormak istiyodum ben de;
    1 - Aracın siparişini verirken (3 ay bir zaman verdikleri için) herhangi bir kapora vermeniz gerekiyor mu? Yani peşinat tarzı bişiy alıyolar mı?
    2 - Aracın siparişini vermeden önce, sonuçta size bir fiyat çıkartıyolar, mesela 30.000€, bu fiyat araç teslim alınırkenki Euro kuru üzerinden hesaplanıp mı YTL'ye çeviriliyor?
    3 - Düşündüğümüz araç Sportback modeli. Bu aracın üstünde, sağ ve sol üst köşelerinde, kayak takımları olsun, ek bagaj kapasitesi olsun, gibi aksesuarları takabileceğiniz küçük boşluklar var mı? yani klipsler de diyebilirim.
    4 - 3 kollu çok fonksiyonlu direksiyonun standard 3 kollu direkisyondan farkı nedir? Üzerinde ne gibi ek fonsksiyonlar bulunmakta? (manuel vitesli araç için)
    5 - Ambition paketinin içerisinde bulunan CD çaların MP3 çalma fonksiyonu var mı, ya da opsiyonlar arasındaki CD-Changer'in Mp3 çalma fonksiyonu var mı?
    6 - Son olarak da affınıza sığınarak, bu A8'in meşhur 12 kollu bir jantı var. Bunun seçilebilme şansı var mı? Varsa tahmini ne kadarlık bir fark vardır acaba? Donanım paketi : Ambition

Teşekkür ederim...

1-3000 eu
    2-aracı teslim aldıgın tarihteki eu kuru
    3-opsiyonel ekletiyorsun
    4-ikiside mp3 calamıyor
    5-a8 jantı opsiyonlarında yok.

eyvallah

peki 2007 modellerin gelmesiyle beraber fiyatlarda bir artış olur mu ve tahminin ne zaman çıkarlar, mesela ağustos mu? Yani benim şimdi mi sipariş vermem mantıklı yoksa 2007 alabilcek şekilde ağustos ayına yakın bi dönemde mi?
    Bi de ben şimdi mayıs ayında falan sipariş versem, bana 2007 model araç gelme şansı var mı?

• quote:

fotoyu şimdi gördüm, az önce görünmemişti. Bahsettiğim jant bu kesinlikle. Senin bahsettiğin ve 986€ fark veriyorsun dediğin jant bu mu?

Bunun 16 kollusu ama super bişe :) a8 quattro da vardı dogusotoda manyak duruyor :) Bende taktırmayı dusunuyorum ama sonradan taktırınca fena bindiriolar :)
  • ben aslına bakarsan şu anda attraction ile ambition alma arasındayım. İkisinin arasındaki donanım farklarını bi kenara yazdım, attraction alıp sadece istediklerimi koysam ve jant olarak da bu 16 kollu olanı seçsem dedim, 1470€ + ötv ve kdv ile = 2380€ para yapıyo ve sadece jant. (yaklaşık 3.900YTL yapıyo) hakkaten fazla ama yaa, onun için Ambition seçip, hiç kasmadan ambitionın standard jantlarını kullanmak en mantıklısı galiba..
  • borayı sattın dimi
    quote:

ben aslına bakarsan şu anda attraction ile ambition alma arasındayım. İkisinin arasındaki donanım farklarını bi kenara yazdım, attraction alıp sadece istediklerimi koysam ve jant olarak da bu 16 kollu olanı seçsem dedim, 1470€ + ötv ve kdv ile = 2380€ para yapıyo ve sadece jant. (yaklaşık 3.900YTL yapıyo) hakkaten fazla ama yaa, onun için Ambition seçip, hiç kasmadan ambitionın standard jantlarını kullanmak en mantıklısı galiba..

• quote:

1XW 3 kollu çok fonksiyonlu spor deri direksiyon simidi (DSG hariç Ambition paketli modeller için) € 210

benim araç manuel ve çok fonk. deri direksiyon var... direksiyonda aslında sadece 2 tuş var, ses açma ve kanal (track) değiştirme. bunlar scroll şeklinde, kullanışlı. kanal değiştirme aynı zamanda üstüne basarak oto.kanal arama, cd çalarkense hızlı ileri alma oluyor... ayrıca iki tuş daha var ama bunlar cep telefonu hazırlık kiti için... cep t. kiti yoksa fonsiyonu olmuyo, sadece görüntü...
    direksiyon deri olduğu için güzel tabiki, söylememe gerek yok... çok fonk. direksiyon tamamen bir tercih meselesi, istediğin bir özellikse almak lazım... fiyat/istek kyaslaması yaparak...
    Ayrıca eğer ambition almazsan çok fonk. direksiyon almak için yol bilg. da almak zorundasın bunu hesaba kat. Bence yol bilg. al zaten, yoksa ortadaki ekran çok boş kalıyor...
    Fonksiyonel dieksiyonun en sevdiğim özelliği kanal ararken sağladığı kolaylık, radyo kanallarını araçta giderken direksiyondan ayarlayabiliyorsun, zaten önündeki ekrandanda görebiliyorsun kanalları, çok güzel...

• quote:

ben aslına bakarsan şu anda attraction ile ambition alma arasındayım. İkisinin arasındaki donanım farklarını bi kenara yazdım, attraction alıp sadece istediklerimi koysam ve jant olarak da bu 16 kollu olanı seçsem dedim, 1470€ + ötv ve kdv ile = 2380€ para yapıyo ve sadece jant. (yaklaşık 3.900YTL yapıyo) hakkaten fazla ama yaa, onun için Ambition seçip, hiç kasmadan ambitionın standard jantlarını kullanmak en mantıklısı galiba..

Benim aldığım bayiden, Almanya'dan jantlı gelmesini pek önermediler.. sonuçta tabiki orjinal çok güzel ama gerçekten çok pahalıya geliyor... Benim araç (önceki resimlerde siyah olan) jantsız geldi (kapaklı), yani 2500 € kadar para vermedim, üstündeki janltları burada toplam 1100 YTL ye taktırdım, ki görmüş olduklarınız 16", bunların 17" i de vardı aynı fiyata, tahmin edersinizki daha güzeldi.. (ama ben ince yanak isemediğimden almadım, konforu bozuyor, ve kötü yollarda kullanabiliyorum..)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerobero -- 25 Nisan 2006; 9:25:24 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Shafter

ayrıca yukarıda birisi siparise xenon ekletilirse 15 gun ertelenicek demisiniz.sanırım ekletmediniz?
    bence xenonsuz bi a3 almaktansa a3 almam daha iyi diyebilirim..bu kadar faydalı ve gorunusu degistiren baska bir opsiyonu yok a3 un.

15 gun daa uzuyacagını duyunca vazgectım artık.... bılıyorum xenon suz cok ıyı durmadını ama da fazla beklemekte ıstemıyorum napalım gecelerı bınmıez artıkk

buarada senın arac da varmı x enon ....

sonradan servıste taktırırsak ne gıbı bı malıyet cıkıyomus bılgınız varmı????????????
  • quote:

Orjinalden alıntı: sertac35

15 gun daa uzuyacagını duyunca vazgectım artık.... bılıyorum xenon suz cok ıyı durmadını ama da fazla beklemekte ıstemıyorum napalım gecelerı bınmıez artıkk

buarada senın arac da varmı x enon ....

sonradan servıste taktırırsak ne gıbı bı malıyet cıkıyomus bılgınız varmı????????????

Sonradan taktırmak 3000 YTL gibi bişeydi sanıyorum.. ama biyerden duymuştum bunu, kendim sormadım.

sonradan taktırınca ne yazıkki orjianli gibi olmuyor, yani lamba ve kiti falan orjinali ama far yıkama sistemini orjinal yapamazlar.. sensörleri bilemiyorum.. (far yükseklik ayarlama sensörleri)
  • quote:

Orjinalden alıntı: raifkokten

borayı sattın dimi
    quote:

ben aslına bakarsan şu anda attraction ile ambition alma arasındayım. İkisinin arasındaki donanım farklarını bi kenara yazdım, attraction alıp sadece istediklerimi koysam ve jant olarak da bu 16 kollu olanı seçsem dedim, 1470� + ötv ve kdv ile = 2380� para yapıyo ve sadece jant. (yaklaşık 3.900YTL yapıyo) hakkaten fazla ama yaa, onun için Ambition seçip, hiç kasmadan ambitionın standard jantlarını kullanmak en mantıklısı galiba..

evet , diğer topicte de yazmıştım. 17.000'e gitti. Şimdi yenileme zamanı ama daha hangi araç olacağına tam karar vermedik.
    (hiç kaçırmamışsın bakıyorum, beni mi takip ediyon forumda yoksa )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Knightcop -- 26 Nisan 2006; 4:36:03 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Aerobero

quote:

1XW 3 kollu çok fonksiyonlu spor deri direksiyon simidi (DSG hariç Ambition paketli modeller için) � 210

benim araç manuel ve çok fonk. deri direksiyon var... direksiyonda aslında sadece 2 tuş var, ses açma ve kanal (track) değiştirme. bunlar scroll şeklinde, kullanışlı. kanal değiştirme aynı zamanda üstüne basarak oto.kanal arama, cd çalarkense hızlı ileri alma oluyor... ayrıca iki tuş daha var ama bunlar cep telefonu hazırlık kiti için... cep t. kiti yoksa fonsiyonu olmuyo, sadece görüntü...
    direksiyon deri olduğu için güzel tabiki, söylememe gerek yok... çok fonk. direksiyon tamamen bir tercih meselesi, istediğin bir özellikse almak lazım... fiyat/istek kyaslaması yaparak...
    Ayrıca eğer ambition almazsan çok fonk. direksiyon almak için yol bilg. da almak zorundasın bunu hesaba kat. Bence yol bilg. al zaten, yoksa ortadaki ekran çok boş kalıyor...
    Fonksiyonel dieksiyonun en sevdiğim özelliği kanal ararken sağladığı kolaylık, radyo kanallarını araçta giderken direksiyondan ayarlayabiliyorsun, zaten önündeki ekrandanda görebiliyorsun kanalları, çok güzel...

çok da gerekli değilmiş aslında, yani en azından 210€+kdv+ötv verecek kadar yani.

• Şu anda benim kafamda şöyle bir şeçim var;

A3 Sportback 1.6 FSI 28248€
    Ambition Paket 2592€
    Bardak Tutucusu 32€
    Lastik Basınç Kontr. 97€
    Xenon + Far Yıkama 1230€
    Toplamda da; 32200€ gibi bir fiyat çıkıyor.

Sizce bu bayilere böyle bir konfigürasyon götürdüğümde bu fiyat tahmini kaça iner? Genel olarak hep maslak'ın en düşük fiyat verdiğini söylüyorsunuz, diğer illerde daha uygun fiyat vermeleri mümkün mü? Peki farklı bir ilden araç alırken oraya gitmeye hiç mi gerek yok, nasıl oluyo yani?
  • benim araba 31.900 euro tutmustu 29.900 e verdiler.Ama ailede vw grubundan otomobil kullanlarada ek bi indirim yapıolar.Abimde golf 1.6 FSI vardı..

Bu arada kol dayamayı ekletmicekmisin :) Bence en gerekli olan o Yıgılıp araba surmek gibisi var mı
  • ya arkadaslar benım gelecek olan arcımın doseme rengı sıyah/sıyah/sıyah/sıyah/gumus

bu sondakı gumus aracımın nerresı bılgısı olan var mı?
    acaba komple sıyah mı alsaydım...............
  • quote:

Orjinalden alıntı: ..dEnZeL..

benim araba 31.900 euro tutmustu 29.900 e verdiler.Ama ailede vw grubundan otomobil kullanlarada ek bi indirim yapıolar.Abimde golf 1.6 FSI vardı..

Bu arada kol dayamayı ekletmicekmisin :) Bence en gerekli olan o Yıgılıp araba surmek gibisi var mı

kol dayama bizim borada da vardı, şunu çok ii biliyorum ki, o kol dayamayı sadece içine birşeyler koymak için kullanıyodum, hatta elfreninin de üstüne denk geldiği için el frenini indirmek ya da kaldırmak için kol dayamayı yukarı kaldırmak zorunda kalıyodum. Sürekli olarak da kalkık oluyodu bu yüzden. Hiç keyif yapmak için kullanmadım çünkü kullanımı pek komforlu bişiy değildi. Onun için gerek duymadım...

• quote:

Orjinalden alıntı: sertac35

ya arkadaslar benım gelecek olan arcımın doseme rengı sıyah/sıyah/sıyah/sıyah/gumus

bu sondakı gumus aracımın nerresı bılgısı olan var mı?
    acaba komple sıyah mı alsaydım...............

on koltuklar siyah arka koltuk gumus olacak.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ..dEnZeL..

benim araba 31.900 euro tutmustu 29.900 e verdiler.Ama ailede vw grubundan otomobil kullanlarada ek bi indirim yapıolar.Abimde golf 1.6 FSI vardı..

kol dayama bizim borada da vardı, şunu çok ii biliyorum ki, o kol dayamayı sadece içine birşeyler koymak için kullanıyodum, hatta elfreninin de üstüne denk geldiği için el frenini indirmek ya da kaldırmak için kol dayamayı yukarı kaldırmak zorunda kalıyodum. Sürekli olarak da kalkık oluyodu bu yüzden. Hiç keyif yapmak için kullanmadım çünkü kullanımı pek komforlu bişiy değildi. Onun için gerek duymadım...

maslak derim deniz hanimi arayip fiyati sorarsan sana en son olacagini soyler....

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.